Papučky verzus chodenie na boso

zaira301
5. feb 2013

Ahoj, chcem podiskutovať s Vami na tému či dávať dieťatku papučky, alebo radšej nie? Mám polročné dieťa a kúpila som mu papučky, kedže máme doma plávajúcu podlahu a koberce iba kde-tu.... Kamarátka mi tvrdí, že by som nemala dávať takému malému dieťatku papučky, pretože sa mu noha vyvíja a že v budúcnosti bude mať ploché nohy. Ja síce viem, že naboso je to najlepšie, ale dá sa v zimnom období nedávať dieťatku papučky a nechávať ho iba v ponožkách? Čo je lepšie? Už som aj kúpila protišmykové ponožky, ale aj tak v nich padá a mám strach, že dôjde k úrazu....Takže občas ho nechám pobehať v ponožkách a občas dávam papučky...Prosím o Vaše názory...Ďakujem

sissy27
5. feb 2013

@zaira301 polročný a behá ?? 😕

ja1977
5. feb 2013

@sissy27 akurát sa nad tým smejem 🙂

zaira301
autor
5. feb 2013

ach preklep...jeden a pol ročný :🙂))

alka221
5. feb 2013

mas polrocne dieta a uz ti chodi v protismykovych?tak to je potom inak sikovne 😎 moj vtedy ledva sedel 😀 davala som take hrube ponozky, a ked sa zacal staviat a kracat za ruky, tak som dala pevne sandale..

monikajaco
5. feb 2013

jednoznacne papucky a s klenbou na ploche nozicky ...

zaira301
autor
5. feb 2013

@sissy27
@ja1977 ..jeden a pol ročný...nejak som to zle napísala.. 🙂

sjuzocka
5. feb 2013

@zaira301 moje deti radi naboso, ale vravi sa, ze to, ze najlepsia je bosa noha, plati len pre nerovne povrchy, trava atd, nie pre plavajucu podlahu... nic nepokazis, ak sa vydas zlatou strednou cestou. aj papucky, aj "naboso" (protismykove ponozky v zime, aby nenachladlo..). Ja nedam dopustit na kozene capacky. Skus vyguglit. Napr. liliputi, ale su aj ine znacky.

gabkostanka
5. feb 2013

@zaira301 🙂 ja odporucam kozene capacky

zaira301
autor
5. feb 2013

@alka221 ..jeden a pol ročný...

hori
5. feb 2013

po plavajucej podlahe nosime papucky ci v lete ci v zime... sila zvyku... a behanie naboso po plavajucej podlahe je uplne zbytocne... papuce som im zacala davat tak cca v 9 mesiacoch, lebo bez nich si strhavali ponozky z nozky, to bola veeelmi oblubena cinnost u oboch...

zaira301
autor
5. feb 2013

@sjuzocka ...díky moc za odpoveď.....

alami
5. feb 2013

@zaira301 čo sa týka vývinu nožičiek - info od rehabilitačných sestier z detských kúpeľov(môj syn má ploché nohy) - po rovnej podlahe - teda napr aj plávajúcej v papučkách! Naboso je fajn ale na nerovnom povrchu - teda tráva, kamienky, rôzne hrbolaté povrchy

zaira301
autor
5. feb 2013

Ďakujem za odpovede:🙂)

majulino
5. feb 2013

@zaira301 cely cas mi vsetci vraveli ze davat papucky lebo mal 11 mesiacov a nechodil( u nas chodia vsetky deti okolo 10 mesiaca) ale v papuckach capackach a pevnych topanockach sa nie a nie rozchodit... ale akonahle som mu 3 dni nedavala iba ponozky alebo bol naboso zacal sa mi pustat codit a do mesiaca chodil