Malo by dieťa nosiť na plávajúcej podlahe papuče?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom obuvi pre dieťa.

Je pre dvojročné dieťa vhodné, aby chodilo na boso alebo v papučiach, keď máme doma plávajúcu podlahu?

Čítala som články, kde sa fyzioterapeut vyjadril, že je lepšie na boso a ortopéd, že ak je tvrdá podlaha, tak chôdza naboso spôsobuje plochú nohu a preto odporúča papuče.

Aký je Váš názor?

Máme doma aj koberček, na ktorom sa syn hrá, inak teda len tvrdú podlahu.

V akom veku treba začať riešiť plochú nohu?

Ďakujem

Dobrý deň,

naboso. Deti do 3 rokov majú plochu nohu a práve kontaktom s rôznymi povrchmi sa klenba vyvíja správne. Ide však aj o teplotný komfort dieťaťa. Takže ak máte zimu tak určite v ponožkách.

Riešiť plochú nohu ak tak po 3.roku života najskôr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas