Plávacie plienky

kms
29. apr 2014

Baby prosím poradte na ako princípe fungujú jednorázové plávacie plienky? aká je alternatíva, ak používam látkové plienky?

lyzzy
29. apr 2014

@kms ....ak sa nemylim,tak tie plienky ten moc iba prefiltruju a vytecie cista voda z nich.Mam k tomu aj taku story na pobavenie 😀

anatalia77
29. apr 2014

@lyzzy vsak daj...

lyzzy
29. apr 2014

@anatalia77 ....ked mal nas maly este plienky boli sme u nasich.....otec,ze ho zoberie k svojej mame...jeho prababke.Fotra chytila rodinna chvilka tak,ze ho prebali,oblecie a pojdu.Aby som si ja oddychla.
Tak mu miesto normalis plienky dal plavaciu (lebo zevraj ta plavacia je krajsia)....a este mu ju dal aj naopak 🙄
A kym dosli k babke tak maly mal mokry chrbat...autosedacka jak vodna postel.Tak sa pekne otocil a prisli domov.Otec vobec nechapal co sa stalo.Ani ja az kym som malemu nedala dole nohavice....okrem toho,ze sa pocikal sa aj pokakal....takze parada svet. 😀

kms
autor
29. apr 2014

@lyzzy
@anatalia77
tak to je krásna story a to bolo k tým klasickým jednorázovým však?

lyzzy
29. apr 2014

@kms ....nerozumiem otazke

kms
autor
29. apr 2014

@lyzzy bo sú jednorázové plávacie plienky a potom také na viac použití

lyzzy
29. apr 2014

@kms ...aha....no to som az tak neskumala....my sme mali take s obrazkami Nema.....kupila som ich v DM

kms
autor
29. apr 2014

tak to asi boli jednorázové, nedali sa prať, však?

@lyzzy

lyzzy
29. apr 2014

@kms ....nie nedali.Takze jednorazovky

kms
autor
29. apr 2014

@lyzzy dobre, tak to som potrebovala vedieť, bo ja používam látkové plienky (periem ich) a chcela som zistiť, či fungujú na to istom princípe ako jednorázovky 🙂 V´daka za pomoc

lyzzy
29. apr 2014

@kms ....nemas zac. 😀

josenka
29. apr 2014

@kms Ja som mala ako alternatívu k látkovkám tieto plávacie plienky http://dojcenske-plavky.heureka.sk/happy-nappy-... - mám presne tieto, kúpila som ich z druhej ruky, takže stáli 5 eur, absolvovali sme Tatralandiu, keď mal malý 9 mesiacov a aj nejaké kúpaliská, tento rok ich beriem do Chorvátska, aj keď drobec do plienok už len ciká, na veľkú sa pýta. Pozri na nete informácie o nich. 🙂

sarinka2012
29. apr 2014

@kms Ahoj,viem že pišeš o jednorazovych,ale skusim ti približiť alternativu, lepšia investicia su neoprenove plavky pre babatka,su rozne velkosti podla kg babatka,my sme ich zacali pouzivat od 4teho mesiaca vramci dojčenskeho plavania a aj všade inde na bazene alebo kupaliskach a pouzivame ich dodnes,dcerka sice uz nema plienky,takze sa jej chystam na leto kupit aj pekne plavočky,kedze nehoda nam uz nehrozi,ale na detske plavanie ich mame stale,funguju na tom principe ze neopren prilne na telo babatka,hlavne patenty na nohach a brusku,ale vobec netlači babatko,po plavani ani nespozorujes pruhy po plavkach na telicku,pritom ale super izoluju moč aj stolicu a daju sa samozrejme prať,stoja okolo 15 eur a vyraba ich firma Splash About my sme od 4 mesiacov do 2 rokov vystriedlai len dvoje,super sa prisposobia 🙂

kadri
29. apr 2014

@kms plavkove nohavicky funguju na principe, ze zadrzia stolicu. material je neopren alebo uplet s nepremokavou vrstvou, lemy dobre kopiruju telicko, takze do vody nepustia stolicu, pripadne je vnutri este sietka ap. jednorazovky na plavanie nasaju vodu do celej plienky, takze som nepochopila na co su dobre, tiez len zadrzia stolicu. urcite maju odolnejsiu vonkajsiu vrstvu, takze sa vo vode hned nerozpadnu ako obyc jednorazovky. mne to pripadalo ako vyhodene peniaze, pred plavanim plienku na dieta, v bazene hned nasala, potom napitu plienku hodis do kosa. latkove plavacie splnia tuto funkciu podla mna rovnako, nevyrabas tolko odpadu, financne sa to vyplati a dieta nema o kilo viac kvoli napitej jednorazovke 🙂

kms
autor
29. apr 2014

@josenka vďaka za typ 🙂

@sarinka2012 hej ja nechcem jednorázovky, chcela by som takéto pratelné, len som si nebola istá, aký je to system

@kadri vďaka, všetkým trom toto som chcela počuť, bo látkujem už nejaký ten krátky, čas no nebola som si istá tými plavkami

tova
30. apr 2014

@kms dcere som kupila speedo, latkove do vody, vyzeraju a operu sa ako normalne plavky. Aj sa raz pokakala vo vode, vsetko ostalo v plienke ani nic hnede nekvapkalo z nohavic ked som ju vytiahla z vody
https://images.search.yahoo.com/search/images;_...

kms
autor
30. apr 2014

@tova vďaka za typ 🙂

anicka246
30. apr 2014

môžem sa spýtať prosím vás, tie jednorázové na plávanie sú teda na nič? my ich tiež máme a od mája ideme plávať, tak som mu ich chela dať... vdaka

anicka246
30. apr 2014

@josenka ahoj a to ešte pod takýmito plavkami sa dáva jednorázová, alebo ako to je ?

josenka
30. apr 2014

@anicka246 Nedáva sa pod ne už nič, sú to plavky - fungujú tak, ako to opísala @kadri. Inak, ja som ich kupovala práve od mamičky, ktorá ich dávala dieťatku na plávanie v tých detských plaveckých kurzoch. Pri starších som mala jednorazové a presne - nasali vodu, boli ťažké, celé to bolo nanič. 😝 Takto som spokojná.

anicka246
30. apr 2014

aha a tak ked sa tam vyciká vykaká tak to len operem ?

tova
30. apr 2014

ja mam odskusane aj tieto od huggies, nenasavaju vodu, zadrzuju len hnede, ked som nemala obycajnu plienku a dala som tuto, tak premokla ked sa pocikali, v bazenoch asi pocitaju ze si tam niekto cvrkne, a je vela dospelych a starsich ktorym sa neunuva na wc. https://images.search.yahoo.com/images/view;_yl...

modrofuzik11
8. máj 2014

jednorazove plavacie plienky su super. deti miluju vodu, skoda by bola im nedopriat tu radost 🙂