Plienky pre novonarodené bábätko

julovalevica
3. máj 2013

Ahojte maminky, aké máte skúsenosti s plienkami (jednorazovými) pre bábätko...neviem vybrať značku a typ plienok...Poradíte???
A koľko asi treba (priemerne) na deň pre bábätko??? Chcem si urobiť zásobu keď prídem z pôrodnice nech to máme doma...

katy1979
3. máj 2013

zasobu si velmi nerob. Netusis ako bude rychlo rast a ci mu dane plienky sadnu. ja som mala kupene jedny jednotky a jedny dvojky a ak bol maly s nimi v pohode tak sme dokupili dalsie. Z jednotiek ti velmi rychlo vyrastie. Niekto behom par dni.
Pouzivali sme aj pampers aj huggies. nemali sme problem s ani jednymi. Pri mladsom som kupila pampers premium do porodnice

xlucia
3. máj 2013

@julovalevica na zaciatok rataj 10 kusov na den

stanislavao
3. máj 2013

Pampers su najlepsie plienky na nasom trhu. makulinke, jemnucne, nie su hrube, dobre absorbuju, maju prijemne pruzne gumicky. tie new born su dobre a premium care su od pampers najlepsie, najjemnejsie. huggies su pre mna osobne nieco ako dm, lidl, tesco. nic vynimocne, hrube.

gumidekmomo
3. máj 2013

my sme pouzivali vseliake kedze nam nijake nevadili a 1-ky sme nosili urcite min.mesiac ale to zalezi ako babo rastie pribera takze zbytocne velke zasoby nerob radsej potom dokupis ..mne osobne sa neosvedcili tie huggies -su dost take tvrde ,my sme pouzivali hlavne pampers aj tie zelene a biele pouzivame doteraz heh ...na noc a cez den mal DM-kove Babylove sama zistis co bude tebe aj babu vyhovovat 😉

usiko
3. máj 2013

no, novorodenec cca 10 plienok denne...a my pouzivame hocijake, nam ziadne nevadia,ani dcere nevadili, ked nosila...my umyvame po kakani od tecucou vodou, nepouzivame vlhcene obrusky takze ani problem so zapareninami nemame/....

katren
3. máj 2013

@julovalevica kazdy ti tu napise iny nazor na plienky.....aj tak sa musis rozhodnut sama.....
my pouzivame Huggies, vsetci mi na nich odrastli....ale ak ti nevadi vyssia ceny, isla by som do Pampers....ale aj s tymi mavaju deti problemy /cerveny zadok, vysyp, atd../
Huggies maju jednu nevyhodu, tento rok koncia na SK trhu....tak som zvedava, co budem potom kupovat....
a urcite by so ich neprirovnavala k plienkam z DM, Tesco a nebodaj Lild....tie su fakt hrube....nepisem, ze Huggies nie su hrubsie ako Pampers, ale nie tak ako z DM, Tesca a ost.

terezka1947
3. máj 2013

aj ja sa pripajam k nazoru
@katren ,ze huggies su super...tiez sme skusali pampersky a neda a to porovnat,mam pocit,ze su priedusnejsie(aj ked o nieco hrubsie) a nie take "umele"ako pampersky...dlhodobe skusenosti,ani raz zapareny zadocek ci vyrazky....takze urcite neprichadza do uvahy porovnanie s lidl,tesco a inymi znackami 😎
ale kazda mamicka ma svoje skusenost,svoj nazor...takze je to na vyskusani kazdej z nas 😉

matulat
3. máj 2013

ja som kupila z DM babylove su bez parfemov bez prirodneh latexu...nestolo sa ani raz ze by ich precikala zato u pampersiek sa nam to stalo, jedny oranzove pampersky sme dostali a tei nam neboli vobec dobre...vyhadzala sa.teraz latkujem som zaciatocnik.tych 10ks bude stacit bohate...

julovalevica
autor
3. máj 2013

jééé ďakujem babulky...no bude to teda skúšanie...

kattrin5
3. máj 2013

Urcite huggies su omnoho lepsie ako pampers..na neporovnanie..ja som mala papmpers asi 2 krat ale zo vsetkych co sme vyskusalo to boli najhorsie plienky...

linda20111
3. máj 2013

@julovalevica my pouzivame od narodenia pampers premium care, tie sa mi zdaju najlepsie, su tenucke a ked sa babo pokaka tak to dobre zachytia, na rozdiel od lacnejsich obycajnych plienok. pouzivali sme tiez aj obycajne lidl a rozne znacky, ktore sme dostali do daru v plienkovej torte, ale zaklad boli vzdy pampers a tie lacne som dala 1-2x za den. co sa tyka velkosti, jednotku som vobec nekupovala, zacinali sme s dvojkami, mali sme aj mame zasoby asi na dva mesiace dopredu:D :D ked je akcia, tak si nakupim viac naraz a mam potom pokoj 🙂

julovalevica
autor
4. máj 2013

@linda20111 dakujem za radu tiež si chcem kúpiť balenie príp.dve teraz sú akcie tak sú za dobré ceny aby som aspoň prvé dni mala pokoj a mohla sa venovať iba malinkému drobcovi...(a úradom 🙂 )

happymamma
5. máj 2013

@julovalevica ahoj.kde mju dobre zlavy na pampersky?

julovalevica
autor
5. máj 2013

ja som dostala kupóny...na zľavy s výškou 2,80 na pampers a pozerala som na stránke

Shoppie.sk majú plienky napr. pampers za 0,15-0,16 €/kus čo si myslím, že je ok...v DM vídu okolo 0,18€/ks...

123zuzana
5. máj 2013

ahoj urcite si nekupuj velke zasoby kazde dieta je ine ma inu pokozku co je pre jedno dobre moze druhemu skodit.. moja skusenost: 1-2 pampers premiun care a od 3 som vyskusala vsetky druhy najviac nam sadli z lidlu a najhorsie boli pampres sleep and play a tiez aj huggies.. teraz som znova tehotna a urcite budem pouzivat tie co predtym osvedcene ovsem ked budu aj malemu vyhovovat.. 🙂

1martulka
24. máj 2013

nasa skusenost s plienkami je asi takato: najlepsie nam vyhovuju pampers newbaby, tie su fakt top(co maju ten zeleno-zlty obal vid tvoja foto), mali sme aj pampers premium care, ani tie nie su zle, ale ta sietka vo vnutri nie je podla mna az taka vyhra a su aj trosku hrubsie...oba druhy pampersiek su neparfumovane a maju aj super absorbciu...
Skusili sme aj Tesco baby newborn, take zlte (na odporucenie jednej mamicky z porodnice)...ale to bolo cele zle, su tvrde, hrubsie, uz na dotyk ma clovek dojem, ze su nepriedusne, co potvrdila aj malicka zapareninka, ktora sa malej spravila...
Co sa poctu plienok tyka, treba fakt ratat aj 8-10 plienok denne. Ja som si na zaciatok kupila 1 balenie tych Pampers premium care-78 ks a 2 balenia tych Pampers newbaby, t.j.2x43 ks...a teraz este trosku dokupila a ideme na dvojky

bleble
24. máj 2013

Vyskusajte nove EKO plienky od Beaming baby.