Pomôžte prosím s oblečením alebo peniazmi

simonka13052011
5. feb 2013

Som mamicka na materskej dovolenke. Mam dvoch syncekov. Starsi ma 5 rokov a mladsi ma 2 rocky. Pred dvomi mesiacmi mi zomrel priatel a otec mojich deti na nasledky pracovneho urazu. Byvali sme v podnajme, ale nakolko beriem len matersku 190 eur + rodinne pridavky 40 eur, sme podnajom museli opustit. Teraz aj so synmi byvame u mojej mami, ktora je vsak tazko chora a je na invalidnom dochodku. Takze zijeme ako sa hovori z ruky do ust. Preto touto cestou prosim dobrych ludi o pomoc.Ci uz je to nejake oblecenie pre mojich syncekov alebo potravinova pomoc a mozno by nam niekto prispel aj nejakym tym eurkom ( moje cislo uctu 2918967943/1100). Je mi to trapne takto prosit cudzich ludi, ale uz neviem na koho sa obratit. Dufam, ze dobri ludia este existuju. Vsetkym vam velmi pekne dakujem.

simonka13052011
autor
5. feb 2013

@mandarinkaa

dakujem vam za pochopenie... a ze ste sa ma zastali.... dakujem...

simonka13052011
autor
5. feb 2013

@alerka

budem rada, ked mi budete vediet nejak pomoct. aspon s tymi vecickami pre mojich syncekov. oni su najdolezitejsi... zatial vam velmi pekne dakujem

lulinko
5. feb 2013

@simonka13052011 ufff to sú velkosti ktoré nosí môj synovček...:(..mám len menšie..:(..aj ja som z dediny ako Vy...🙂

wera.g
5. feb 2013

akurát dnes som videla v Malacku, že hladajú administratívneho pracovníka/pracovníčku v pohrebníctve. čas od 8:00 do 15:00, ak si hľadáte prácu, skúste, za to nič nedáte 😉

strawberry17
5. feb 2013

@fidka79 jasne, vsetci zamestnavatelia sa trhaju o osamelu matku s 2 detmi, zobud sa prosim ta

asi by bolo najlepsie, keby vsetky premudrele zazili aspon raz v zivote co je to taka situacia a nemat za co kupit decku ani suchy rozok...
jasne nehovorim teraz o tych co si za to mozu sami...ale o tych co su vyslovene v srac*kach len za to, ze do 3r nema clovek kde dat decko, pokial nema vyse 400e mesacne na sukromnu skolku, ze poznam bezdetnych lusi s VS co si nevedia najst pracu a nie aby este vsetci zamestnavatelia cely happy brali do prace osamelu matku s 2 malymi detmi, nehovoriac o tom, ze kolko prac je na smeny (pokladnicka v tescu a podobne) a skolka je otvorena len cez pracovne dni a len v urcitych casoch...a kolko by clovek musel zarobit aby si zaplatil ubytovanie (ak isla robit a byvat napr do BA alebo do nejakeho ineho mesta), sukromnu skolku a co treba, na to treba zarobit aspon 1000e v cistom, kto jej to da???

no "milujem" ked tu radia od kompu pipky co jazdia na bmw co im dal muz na mikulasa a kupuju si kazdy druhy den kopu handier v nakupnych centrach a jedina ich starost je ist si dat urobit nechty alebo ku kadernícke a robit sa mudrou na koniku

strawberry17
5. feb 2013

@wera.g myslim, ze jej problem nie je ani tak praca ako to, ze kam dat deti (mam podobny problem, takze si to viem predstavit), no ale aspon konkretna rada 😉

skoda, ze sa uz zrusili statne jasle, ako to bolo volakedy 😖

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meiwe
5. feb 2013

Mne osobne nevadi ze pani pyta oblecenie a jedlo na malych, vadi mi vsak ze ma bazar ale nema realnu tvar seba a deticiek, ja uz som vela veci darovala 3 kociky, oblecenie a atd.... ale aj dostala takze viem ako to pomoze.... Skoda vsak ze my sme sa teraz odstahovali od byvaleho a on vsetky krpcove veci malinke vyhodil
😖

strawberry17
5. feb 2013

este to som chcela, lebo vela ludi si to ani neuvedomuje, ze ake tazke je ist co len na pracovny pohovor ked clovek nema kde dat deti a nema ani nejakych 10e na cestu

strawberry17
5. feb 2013

@fidka79 no a co by si robila, keby si vtedy nemala partnera a sama peniaze na opatrovatelku, byt, napr. hypoteku, jedlo, atd?
ale nejdem sa tu s tebou natahovat, lebo to nie je predmetom tejto temy

wera.g
5. feb 2013

jasné, ja to chápem, že to nie je hlavný problém, ale pokiaľ mám správnu informáciu /samozrejme môžem sa mýliť, nemyslím vôbec v zlom/, ak pôjde do práce, môže si vybrať, či chce poberať rodičák, alebo príspevok na jasle, ktorý je tuším vo výške okolo 300 eur, teda ak škôlka stojí trebárs 400, 300 preplatí štát, dostane sirotský (za mňa mama dostávala okolo 3300 sk), teda ak by aj dostala 200 eur, a šla by do práce, tak škôlka zapatená bude, a ešte plus aj príjem.. Ale chápem, ľahko sa mi hovorí, nezažila som, nemôžem hovoriť, každopádne nespadám do tvojej kategórie pipka čo jazdí na bmw ktoré dostala na mikuláša, hoci som sem prispela takýmto príspevkom. 😉 Odporúčam napísať adminovi, myslím, že sa tu na mk tomu venujú, overia a potom bude ľahšie žiadať o pomoc. Chápeš o čo mi ide, nechcem sa nikoho doktnúť, to vôbec nie, ak by som mala chlapca vo veku detí pani Simonky, rada by som poslala nejaké veci po našom drobcovi. Ale dať sem číslo účtu s tým, že poslať nejaké peniažky, to môže hocikto, a hoci pani verím, že to má ťažké, ale ja sama mám skúsenosti so zopár osobami, ktoré odomňa mailom pýtaali, prosili finančnú pomoc, resp. nejaké veci zadarmo a bol to "ofajč", takže chápem aj maminky, ktoré sa snažia prispieť aspoň radou, keď už nie finančne 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinushka13
5. feb 2013

Ako žienky moje.. sa trochu uvedomte.. neviete presne v akej situácii je a vy ju tu súdite ako nejakú krkavčiu mater.. Čo ak si mamina hľadá prácu.. alebo hľadala a v jej kraji je to ťažké.. na to ste nemysleli skôr ako ste ju posielali pracovať? Myslím, že keby to bolo také jednoduché tak tých prác má aj viac.. veď sme aj my mamičky tak vieme čo všetko sme schopne urobiť pre naše detičky.. Ja len žasnem.. akým právom.. 😠 už aby sa človek aj bál požiadať o pomoc..Ja by som pomohla hneď keby som mala chlapčeka a nejaké vecičky.. ale skúsim sa popýtať v rodine.. veď ma to nič nestojí.. 😉 a rada pomôžem.. nikdy nevieme kde a ako skončíme ..

strawberry17
5. feb 2013

@wera.g to bmw a podobne bolo myslene len obrazne a nie konkretne na nikoho
aj mne chodili spravy typu poslyte mi kocyk a podobne...
nepoznam tuto pani, ale viem, co je to byt v rovnkej/podobnej situacii tak som chcela trochu otvorit oci tym co to nezazili, ze nie je vsetko take jednoduche ze idem robit, decka dam do skolky...to by bola IDEALNA situacia, ale nic nie je idealne...ked som nemala dieta isli sa firmy, zamestnavatelia o mna "potrhat" teraz ked som osamela matka s dietatom tak som rozposlala strasne vela Cv, neodpovedala ANI JEDNA firma...isla by som aj do tesca robit, ale tiez nemam kde dat maleho...aj tu na koniku mam inzerat, ze hladam opatrovatelku, potom miniskolku a NIKTO neodpisuje...
jedno je povedat: Vsak chod robit a druhe je realita...
Ale asi zbytocne o tom pisat, len zhrniem:
Syty hladnemu neveri, nieco na tom bude
(nic v tomto prispevku nie je mienene proti tebe ani nikomu inemu, pisem len vseobecne)

strawberry17
5. feb 2013

@fidka79 ano to co pises je pravda, ale len KEBY, AK...tu nastal konkretny problem, a cas sa neda vratit spat...ak nechces pomoct tak aspon nepodrypuj

wera.g
5. feb 2013

@strawberry17 jasné, ja chápem, že si to myslela obrazne, nie konkrétne, ja tiež nechcem, aby to vyznelo nejako v zlom, keď som písala o tej práci, len som chcela dať tip, ak si pani hľadá prácu (nevravím, že tam má ísť, ani nič také, ako vravíš, nevieme v akej situácii je), tak kde môže skúsiť. A ty máš ako malé dieťa? Ak môžem, rada pomôžem aspoń nejakými vecami po našom malom, ak máš teda mladšie od nášho 😉

strawberry17
5. feb 2013

@wera.g dakujem, ale mam starsieho
ja som sa chcela len trochu zastat tejto pani, lebo viem, ze nie je lahke si najst pracu hlavne osamele matky
praveze sa mi pacilo, ze si jej dala konkretnu radu
ale aspon ma strechu nad hlavou a mamu pri sebe, aj to je nieco

vadimka
6. feb 2013

@simonka13052011

nemohla by si o sebe trosku viac napisat?????
bola si si vybavit sirotske??????
nemas narok este na nejaku socialnu podporu?
napis, prosim viac, lebo v dnesnej dobe chcu si byt ludia isty, ze ked pomahaju, pride to naozaj osobe, ktora to potrebuje...vsetko dobre.

alka221
11. feb 2013

@vadimka je velmi zvlastne, ze niekto kto nutne potrebuje akoze pomoc, do danej temy po par dnoch ani nepachne 😉
ja tu nevidim ani ziadne overenie,ze pribeh je pravdivy.. 😖

juni11
28. mar 2013

@vadimka @alka221 takže táto pani je poriadna podvodníčka!!!! a bola som velmi prekvapená ked som čítala ako potrebuje pomoc!!! na bazoši inzeruje veci ktoré jej asi dobrý ludia posielajú....mna osobne okradla o 100€ ponúkala velkú trampolínu doteraz ju nemám a ani peniaze. Náhodou som ju našla tu kde zverejnila číslo účtu na ktoré som poslala peniaze. a ked som jej volala a predstavila sa bola velmi zaskočená že som ju našla....a mimochodom ,zdvihol mi to nejaký muž,takže celý jej príbeh je podla mna vymyslený.Dávajte si na nu pozor,na bazoši vystupuje ako simonka13052011 a tiež ako monika1305. ak je ešte niekto koho oklamala ozvite sa mi,idem na nu podávať tr.oznámenie.