Popôrodné must haves

ulrich123
30. apr 2021

Ahojte mamicky. Som prvorodicka a uz sa chystam na porod, no mna by zaujimalo, bez coho ste sa nevedeli zaobist po porode. Dajte tipy na nejake vychytavky alebo co vam “ulahcilo zivot” a urcite by ste to pouzivali aj po dalsom porode. Mam na mysli veci ako napr. kojenecky vankus, flasku s vodou pri cikani (chapete, aby to nestipalo) a tak dalej lebo viac veci mi nenapada 😂 nech sa mozem co najlepsie pripravit 👍🏻
Ďakujem a prajem vam vsetkym pekny vikend 🌻

s_a
30. apr 2021

sedatif pc 😂 ale nie, srandujem, vôbec to nepomáha

ja_mama
30. apr 2021

Mne nic neprislo ako uplne must have, co bolo treba som si dokupila az potom - zbytocne budes mat vela veci, ktore mozno ani vobec nevyuzijes...ja konkretne som sa nezaobisla bez obycajnych bavlnenych plienok, pouzivala som ich naozaj na vsetko (ako uteracik, podlozka, grcky,...) a bez vloziek do podprsenky kedze mi mlieko az striekalo 😀

gabika128
30. apr 2021

@ulrich123 popôrodné vložky a také tie sietkovane gatky, niektoré baby majú problém sedieť, takže popôrodný vankúš. Plánujem si zase kúpiť rosalgin na oplachovanie, vložky do podprsenky na mlieko, sťahovaci pás na brucho, mastičku na bradavky....

ukulela
30. apr 2021

Kuchynské papierové utierky na utieranie po sprche zospodu namiesto uteráka. A cikať postojačky pod sprchou, nemusíš riešiť žiadnu fľašku s vodou. Namiesto vložiek do podprsenky v pohode detské plienky. Myslím látkové. Na bradavky určite lanolin.

miadi
30. apr 2021

Nie je nic take co by si musela mat dopredu ked tak vzdy mozes poslat muza do obchodu.. Mne stacili obyc vlozky. Podusku na kojenie som moc nevyuzila hoci kojim roky.. netreba ju pri druhom som ju vyhodila.. krem na bradavky nebudes potrebovat ked budes spravne prikladat (musis dat bradavku dost hlboko do ust az cely dvorec zmizne a budes ok) lanolin na bradavky je super ( prve dieta som to na zaciatku nedala dost hlboko Ved maju mini usta ) Ta flaska s vodou na oplachnutie podvozku je fajn ( Mne ju dali v nemocnici) ale nie je to must have druhy x som len vzdy skocila do sprchy po wc.

ulrich123
autor
30. apr 2021

Dakujem vam velmi pekne 👏🏻 Pomohli ste 👏🏻

mabenn
30. apr 2021

avent mastička na bradavky, sieťkované gate popôrodné (ešte aj spolubývajúcej som helfla) , kojenecký vankúš - doma už, cicatridina sprej na ošetrenie, a inak asi všetko čo bežne býva v zoznamoch som cca využila

simona92101
30. apr 2021

@ulrich123 u mna lanolin na bradavky(velmi pomahalo na rozdudlane bolave bradavky),repik na hojenie,nocna kosela na ramienka.a najviac asi zamok na dvere a svaty pokoj od navstev 😉

nikpa
30. apr 2021

@ulrich123 môžeš sa chystat na niečo a nakoniec aj tak príde niečo iné. Myslím to tak, že my ti tu teraz poradíme každá to svoje, jedna po sekcii, druhá po prirodzenom pôrode a nevieš ešte ako sa to vyvinie. Takže u mňa po sekcii bodovali voľné nohavičky bezšvove aby sa mi nezaryvali do rany a tie najväčšie popôrodné vložky čo nájdeš v drogérii, košeľa na gombíky na kojenie a krém na bradavky.

zuvelyn
30. apr 2021

Víno 🍷🤣 Nie neviem. Ja som po sekcii bola rada ze mame poriadnu posteľ s polohovatelnym roštom, prve dva týždne som spala s vyvýšený vrchom, lebo mi to bolo nepríjemné ležať rovno a najmä teda vstávať. A sprchový kút (mať iba vaňu ani sa neumyvam asi 😅) Inak asi nič také špeciálne.

juliet86
30. apr 2021

@ulrich123 tak moje must have s po cisarskom: flasa so sosakom nech sa viem napit aj po leziacky. vysoke old lady gatky co nejdu do rany. mat navarene do zasoby. pripadne nech ti blizki nosia navarene. to mi strasne pomohlo. potom reprak na blue tooth na pustanie white noise u. zavinovacku pre dieta taku jednoduchu tenku. hniezdo pre dieta. monitor dychu. kojo vankis u mna pomahal bez debaty. kazda sme ina. maj pripraveny zoznam komu ma.drahy poslat smsku o narodeni (ci mejl ci fb ci s foto atd) nabijacka. powerbanka. frosch sprej z dmky na predpranie okakanych veci snad teda babatkovskych nie tvojich. pripadne zlcove mydlo na predpranie veci. to su moje must haves. 90percent z toho som netusila a nechala si doviezt z Brendonu. pripadne mat cloveka kamku rodinneho prislusnika na telefone ktory ti nakupi a dovezie co potrebujes. aha a mat laktacnu poradkynu nejake kontakty na nu

evkamotka
30. apr 2021

V porodnici cikaj v sprche, nebude stipat a rovno si to tam dole umyjes. Aj este nejaky cas doma

zuzkablazejka
30. apr 2021

Prvé co sme utekali kúpiť boli čípky na zápchu. Aj ked som mala iba tri kozmetické stehy veľmi veľmi som sa bála tlačiť pri veľkej potrebe. Pomohli veľmi 😊

bluka2
30. apr 2021

Jedine asi šatka na nosenie

nevenka
30. apr 2021

@ulrich123 pri druhom, nebola som nastrihnuta, ani natrhnuta, sitie som nemala, ale prekvapili ma hnusne hemoroidy, bolelo to dobre dlho a hematom na povodnom siti z prveho porodu. Takze urcite Hemostop gel, ostatne uz bolo spomenute asi. A obrovske vlozky Chicco, tie som objavila teraz pri tretom a totalne super to bolo 😅😊

basska_b
30. apr 2021

@evkamotka To cikanie v sprche ma zachránilo od cievkovania. Niekde som to čítala. Prvé dni mi to ani inak nešlo. Poradim ešte čaj z medovky. Ukľudni mamu aj dieťa

ulrich123
autor
30. apr 2021

Dakujem velmi pekne, zeny, za kazdu jednu radu ♥️

gabika128
30. apr 2021

@zuzkablazejka bože, veru aj tie si nabalím 🤣 doteraz si pamätám na prvú veľkú po pôrode, to bolo pre mňa horšie ako pôrod samotný 🤣

mikadooo
30. apr 2021

@ulrich123 ja som šla rodiť akútne, z rizikového, vôbec som na to nebola pripravená, lebo termín som mala mať až o mesiac takmer. A sestrička v nemocnici mi povedala, že nech mi muž donesie popôrodné vložky a plienky pre bábätko, viac netreba 🙂. Toaleťák a košeľu som tam už mala, lebo som vlastne len bola prevezená z jedného poschodia na druhé. A ďalšie veci doniesol manžel postupne, aj tak chodil každý deň pozerať ako sa máme 🙂.

evkamotka
30. apr 2021

Do porodnice:Maly vankusik potom na izbu (noekzore nemocky maju tisicrocne hrcave placky) a nieco, z coho ta prehana aby si sita nemusela tlačiť na wc

lius
30. apr 2021

poporodny pas na suchy zips...pomohlo mi to na rychlejsie stiahnutie maternice

stanislavicenka
30. apr 2021

@ulrich123 pekna Tema, ze to mna nenapadlo, ked som bola tehotna😁.
Urcite vlozky do podprsenky, top boli z dm. Aspon pre mna.
A nie dojcenska, ale sportova podprsenky😁, a to som ich nosila 5 rokov, kedze som deti dlho dojcila.
A najlepsia vychytavka je plny velky pohar vody pri posteli. Po kazdom porode som bola pol roka permanentne smadna, neskutocne. A nie, nemam cukrovku, a ani tehotnesku som nemala ani pri jednom tehotenstve
Nech ti to cele dobre dopadne so stastnym koncom, samozrejme❤️

stanislavicenka
30. apr 2021

@ulrich123 a este caste dojcenie, na skvele rozbehnutie dojcenia, a na rychlejsie stiahnutie maternice

gladys_07
30. apr 2021

Do porodnice ak si jednu vec urcite vezmi, glycerinove cipky. Stolica kratko po porode je teda riadna party 😳
Inak by som ti odporucila predlzeny kabel na nabijanie telefonu a suchy sampon. Mne bol uplne nanic makeup, a to som typ co ani smeti nevynesie bez makeupu.

ewelinka21
1. máj 2021

za mna repik... trosku pokvapkat na vložku a ist... vyborne som sa zhojila, ano keby som ani nerodila.
dalej poporodny pas na suchy zips... krasne stiahol brusko teraz ho mam uplne ploche, ako keby som ani nerodila :D
a ja som si nedavala capiky ale hned som jedla susene slivky a cucoriedky na makku stolicu

weronka31
1. máj 2021

@ulrich123 Cipky na hemoroidy! Must have ked sa rodi prirodzene! Ked tie tlaky pri porode narobia sarapatu, treba si to dat cim skor tym lepsie.

zuvelyn
1. máj 2021

Ako tu baby píšu čipky, za mna aj do istoty espumisan. Keby si náhodou mala SC, zvyknu byť potom nafúknuté čreva, dr. Mi odporučila hned este v ten deň po SC brat espumisan nech sa to uvoľní + k tomu nemocnicna strava tiez nepomáha🙄