Poradíte prírodnú zubnú pastu pre deti?

hamimami
16. mar 2012

mamicky poznate nejaku dobru prirodnu detsku zubnu pastu?

desszi
16. mar 2012

@hamimami na mliecne zubky od Weledy - obsahuje bylinky a neobsahuje flour 😉 dostat v DM, cena cca 4 eura

jaruska6
16. mar 2012

Čo hovoríte kočky na Elmex, nie je prírodná, ale mne ju doporučila detská stomatologička?

bambi2
16. mar 2012

jednoznacne od weledy alebo lavery...
elmex?? nikdy viac... 😖 najhorsia zubna pasta co existuje!!!!!!
teraz ma tu ukamenuju urcite... 😀 😀 😀

sisaha
16. mar 2012

@bambi2 vazne? tak hod nejake argumenty, nech to môžeme zhodnotiť.. a najlepšie nejake linky na štúdie o jej škodlivosti.. 😉

hamimami
autor
16. mar 2012

dakujem vyskusame

bambi2
16. mar 2012

@jaruska6 elmex nie je prirodny, je to sama chemia... 😉

bambi2
16. mar 2012

@sisaha pohladaj si ak ta taka studia zaujima 😉 ja nemam na hladanie cas.. idem si vychutnat slniecko... 🙂

hamimami
autor
16. mar 2012

dakujem vyskusame

sisaha
16. mar 2012

@bambi2 preco by som si mala hladat? ty nieco tvrdis, tak to dokaz..

hamimami
autor
16. mar 2012

my sme elmex pouzivali a nebol v tom problem ale kedze mala este pocas cistenia dost pasty zhltne aj naschval lebo jej chuti 😀 tak som chcela radsej prirodnu....okrem toho pouzivame prirodnu kozmetiku tak aspon budeme komplet
😝

jaruska6
16. mar 2012

@bambi2 Ďakujem, však aj to zloženie, nič prírodné tam nie 😒

bambi2
16. mar 2012

@sisaha ty chces videt studiu. Ja ju nepotrebujem 😉

anjelicek26
16. mar 2012

Elmex je dobra pasta - pokial dieta pastu nehlta. Vtedy moze viac uskodit ako pomoct, fluor prijimat rano a vecer pri cisteni zubkov teda fakt nie 😖 . Max ma Weledu a Saska uz Elmex.

alyce
16. mar 2012

Baby, ja som sa presne na to pytala zubarky, ze ci to neskodi ked malemu 3x denne umyvam zuby a on to hlta a ona, ze s tym sa u deti pocita a ze to by musel denne zjest celu tubu, aby mu uskodilo... Tak tiez niesom nadsena, ze to hlce, ale co uz. Nam sa najviac paci Lacalut, lebo nestipe.. Ale asi som nepomohla...

tehua
16. mar 2012

nedavno som citala clanok o porovnavani zubnych past pre deti a jedina nezavadna (bez fluoru a inych nevhodnych veci) vysla ta od Weledy. v podstate neslo o to, ze zubna pasta s fluorom je zla, ale ze male deti pastu zvyknu prehltat, preto sa im ma davat bez fluoru.

estterka
16. mar 2012

mame weledu,max vystriedame s laverou. aj my dospelaci pouzivame uz bez fluorovu-prirodnu. elmex pasty leteli vsetky do kosa 😝

lenka0283
16. mar 2012

boze nepiplajme tie deti tak ja si myslim ze elmex nemoze byt zlaa🙂

zabka8423
16. mar 2012

preboha ludia a vy cim ste si umyvali zuby akodeti? fluor odmietate, ale fluoridacia sa odporuca. toto je vela uz aj na mna. idem prec stadeto.

anjelicek26
16. mar 2012

@zabka8423 - fluor nepatri do organizmu, viaze v tele vapnik a nemoze sa ukladat do kosti, aspon to vravela zubarka mne. Zabranuje teda vstrebavaniu vapnika a k ho dieta je v strave - rozmej rano zhltne, vecer zhltne hrasok pasty - tak je to na tak maly organizmus privela. Kedysi sa fluorizovala voda, aby mali ludia dostatok fluoru, ale od oralneho pouzivania sa upustilo prave kvoli vplyvom na zvysok organizmu. Takze fluor ano - ale lokalne. Co teda kludne aj cez zubnu pastu, ale dieta ju nesmie jest, co pri dietati pod tri roky moc nezarucis. Preto sme my zacinali bezfluorovou a u Sasky sme uz na fluorovej, fluor zvonku vytvrdzuje zubky.

zabka8423
16. mar 2012
anjelicek26
16. mar 2012

@zabka8423 - jaj a cim sme si umyvali zuby ako deti... ono je to v podstate jedno cim. Dolezite je v konecnom dosledku hlavne mechanicke odstranenie plaku a necistot medzi zubkami.

zabka8423
16. mar 2012

@anjelicek26 no ja mam deti dve a ani jedno mi pastu neprehlta a dalsia vec je, ze detska pasta je preto detska, ze sa lisi obsahom aditiv oproti dospelackej. to by dieta naozaj muselo zjest tubu pasty. a v neposlednom rade, pozrite sa, kde vsade mate fluor a ani o tom neviete 😉

zabka8423
16. mar 2012

fluor je aj v nutrilone a vo vela dalsich dobrotach pre deti 🙂

cikyta
16. mar 2012

Elmex a hotovo. Schálila ju zubárka, ktorá sa tomu rozumie aj skrz to, že robila v laboratoriu na rozboroch. Bodka 🙂

tamoulik
16. mar 2012

Tiez mame od Weledy.

didulka85
16. mar 2012

Dcere pastu nedavam a kym nepochopi, ze sa pasta neprehlta, tak jej pastou umyvat zuby nebudem. Ja pouzivam ajurvedsku pastu bez fluoru, takze taku bude pouzivat raz aj moja dcera.

lenka0283
16. mar 2012

mne uz toto pouzivanie vselijakych bio a neviem akych prirodnych veci pripada ako trend..nehovorim ze malej davam doma veci ktore jej mozu uskodit ale zas urcite to nemienim prehanat 🙂 ale tak kazdy ma nato iny nazor 🙂

sweetsuzi
16. mar 2012

dolezite je zuby hlavne vycistit od plaku a zvyskov potravy a to mechanicky, cize ked aj dietatu nedate ziadnu pastu, nevadi...

molly28
16. mar 2012

@hamimami detská pasta od oriflame :D