Poraďte značku plienok

lenka0906
26. dec 2012

Milé mamičky, môžete mi prosím poradiť ktorú značku plienok vybrať? Malý má 1 rok a doteraz sme kupovali Pampers Active Baby. Prestala som ich kupovať z dôvodu zvýšenia ceny, rýchlo sa minuly . Na to koľko stoja sa minulo ešte viac peňazí ako pred pol rokom. Teraz sme prešli na lacnejšie HUGGIES, ale malý ich niekedy preciká a dosť smrdia. Keď ho položím/posadím a má na sebe plienku Huggies viac sa mrví aj keď má plienku suchú. Aj lepiace pásiky sú slabé, po zapnutí sa veľmi rýchlo odopínajú, nedržia a nie sú napínacie ako na Pampers AB. Huggies sú síce cenovo výhodné cez internet ale to je tak všetko.
S TESCO plienkami nemám dobré skúsenosti. Raz sa malý vyciká a plienka napučí ako keď namočíte vatu do vody. Pampers Sleep & Play to isté. Krátko po používaní tesco plienok malému zistili zápal obličiek takže som tesco plienky prestala kupovať.
Uvažujem nad plienkami Bella Baby HAPPY, na internete som čítala dobré reakcie ale aj zlé na túto značku plienok, takže neviem či sa pre ne rozhodnúť alebo nie.

amouramour
27. dec 2012

@katulik851 asi hej, len tieto su fakt extremne prevonane

lubi
27. dec 2012

@lenka0906 aj plienky z lidlu su dobre. mozem porovnat s pampreskou. drzia dobre, nie su tak parfumovane ako pampreska a zo vsetkeho mi iba raz premokla co o pampreske nemozem povedat ze iba raz. s pamperskou sa mi to stavala castejsie. ako ja pouzivam latkove plienky, ale na noc malemu davam jednorazove a su ozaj super.

filipatereza
27. dec 2012

Já bych ti asi taky poradila látkové. Já nemám s jednorázovými na dlouhodobé používání dobré zkušenosti. Moč v tom gelu stejně je a pokud se nepřebaluje cca po 2 hodinách, rozkládá se a dělá s kůží a močovými cestami holčiček neplechy.... A přebalovat jednoráz po 2 hodinách zase celkem leze do peněz..🙂

jasekd
29. dec 2012

@ivanka.7 Souhlas. Sama mam dite s vesikoureteralnim refluxem IV.-V. stupne se zvysenym rizikem infekce mocovych cest, je po operaci, skoro dva roky bral antibiotika jako zajistovaci terapii, aby nedostal infekci. Prakticky jsem pouze latkovala, s latkovkami jsme chodili i na nefrologii a nikdo nerekl ani tuk. Ja vidim jen pozitiva: prirodni material, prodysnost, caste prebalovani. Pocit "sucha" zajistily flisove separacky, ne kazde dite je snese, mym nevadily. Plus samozrejme ta cena.
Obvinovat ze zanetu ledvin urcitou znacku jednorazovych plinek mi prijde zvlastni 😕 Ja osobne ty slavne zelene Tesco pliny neznam, ale hodne matek si je chvali, cena dobra, takze to asi i hodne matek kupuje a nosi je tedy dost deti, obcas nejake onemocni a nosi zrovna tyhle pliny...Jiste prislo do spitalu i hodne deti v pamperskach, co mely zanet moc. cest.
@lenka0906 mych par zkusenosti s papirovymi plinkami: eko plenky: drive Alana, pak treba Babylove natur - sustive, hur sedi, driv se procuraji ( v noci, pres den bych je procurat rozhodne nenechala, prebalovala jsem dost casto), plus: prirodni material, setrnejsi k prirode a snad i k detem, takze pro ledvinove dite by mohly byt vhodnejsi. Kdyz se nakupuje v DM s kuponky, je cena slusna.
Pampers AB: krasne sedi, hodne vydrzi.
Bella Happy: dobry, ale na obe deti jsme je mela jen v nejmensi velikosti, do porodnice.

clarissa
29. dec 2012

Ked chces vymenit pampers za podobnu variantu urcite lidlove,to vacsia balenie...tie su super a neparfemovane a aj DMkove su fajin 😉 Huggies tiez nic moc,bella happy hrube,tescove tiez celkom ok ale po precikani velke,tazke

krmv
11. jan 2013
terezadr
15. jan 2013

Ahoj, do porodnice jsem měla jednou Fixies a pak ekologické plenky Moltex (obchod Sloneček) a vyhovovaly mi mnohem více.

cecil36
15. jan 2013

@lenka0906 davaj na nocnik a usetris 😉 Ja pouzivam pampresky (zatial som kvalitou porovnatelne nenasla), ale u nas sa ich neminie vela, davame maleho na nocnik.

cecil36
15. jan 2013
svha
15. jan 2013

Já jsem spokojená s DM Babylove, myslím, že jejich jumbopack se vyplatí Hana

svha
15. jan 2013

@krmv já měla do porodnice tyto http://www.nappy.cz/?p=productsMore&iProduct=51..., ale doporučuji pro novorozence newborn aspoň jeden balík pro první dny

laura0
15. jan 2013

Mne s apacia najviac pampers active baby a potom tesco zelene essencional,tie su tiez super.Nepretecu a aj ked polozis ruku na pocikanu cast necitis take mokro ako napriklad u Lidl plienok.Ja som uz vyskusala vsetky mozne znacky a ako vravim najviac tieto dva druhy sa mi pacili kvoli tomu ,,suchu" vo vnutry plienky. 🙂

semila001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
semila001
3. jún 2020

Za mna su naj plienky lupilu a babylove a este bevola a pampers