Postieľka k posteli - na čo si dať pozor pri kúpe?

lylyjana
30. máj 2020

Ahojte, Zvazujeme postielku, ktora sa da prisunut k posteli, ci uz mensiu alebo tu tradicnu drevenu, kde sa da dat bocnica dole.
Su nejake postele, ku ktorym sa neda prisunut postielka?
Na co si dat pozor pri vybere?
Da sa posunut bocnica dole aj pri vacsom dietati, t.j. ked je matrac uz nizko?

Dakujem za kazdy tip a postreh 🙂

matya12
30. máj 2020

@lylyjana ja len taký postreh, keď budete mať postieľku pri posteli a plánujete používať monitor dychu tak vám nebude fungovať správne. Nedajbože sa môže stať niečo s bábätkom a monitor zachytí vás pulz a nedá vám vedieť, že má babo problém. Monitory sú veľmi citlivé, zachytia napr. aj keď stojíte nad postielkou a opierate sa o ňu.

mimimami3
30. máj 2020

My sme mali z ikea postielku, co sa da jedna bocnica nenamontovat (namiesto nej sa tam potom taka latka namontuje, ktora postielku spevnuje) a boli sme spokojni. ked sa dal matrac nizsie, bocnicu sme uz namontovali. nam to takto vyhovovalo, bolo pohodlne hlavne kojenie, nemusela som ani vstavat, sadat, nic... proste som si babo pritiahla, pricucla, napapalo sa a "odsunula" som ho do postielky naspat... robili sme to tak od 1. dna a doteraz nema problem a je vo svojej postielke rad (ma uz cez rok).

tulipanicek
30. máj 2020

@matya12 Toto som aj ja čítala. Od narodenia máme postieľku pri posteli a veru nie je problém aby monitor zachytil čo má. Väčšinu noci sa nehybes. Nám teda monitor zachytil každý raz keď mala nadýchala...

tulipanicek
30. máj 2020

@lylyjana My máme postieľku kde sa dá nenamontovat jedna bočnica. Plus máme k postieľke zabránu keď bude dieťa väčšie a ja som chcela aby mala vyberatlne tyčky (správne rozhodnutie). Postieľky sú rôzne, niekde sa pripája dlhšia stena ku kratskej a niekde naopak. Jeden typ má možnosť zložiť bocnicu a druhý nie. Ja som hľadala takú postieľku aby bolo napísané že sa dá použiť bez bočnice lebo ma strašili že nebude dosť pevná bez jednej strany. Ak máš záujem, môžem poslať link do IP.
Inakjic špeciálne pozerať nemusíš

lylyjana
autor
31. máj 2020

@tulipanicek ahoj, budem rada, ked mi posles link 🙂 A na co je dobre to, ze sa daju vybrat tycky?
A v postielke mate monitor dychu?

tulipanicek
31. máj 2020

@lylyjana Ano máme. Keď si prečítaš príspevok ktorý som písala pre matya12 tak zistíš že máme. Od narodenia a už ma skoro rok a nám veru piskal keď mala nedýchala. Link pohladam. Vieš čo tyčky sú super Lebo sme už museli pridať bocnicu lebo keď sa cez deň zobudila tak hneď na 4 a smer naša posteľ a to je nebezpečné A keďže teraz zaspáva tak že ma drží za ruku tak ju tam v pohode dám. a v noci keď sa posadi pri prebudeni alebo keď ju treba len prikryť tak len tade prestrcim ruku a nemusim to robiť z hora kde je to už ťažké keďže máme postieľku úplne dole. Takže za mňa top voľba.