Prečo plienka pretečie na chrbátiku?

klaudiaemma
31. máj 2019

Maminky poraďte, mam 3,5 kg chlapceka a zakaždým keď ho prebalujem ho musím aj komplet prezliecť, vždy ma preteceny moc na chrbatiku alebo na boku, aké plienky sú najlepšie? Prosím poraďte.

luliu
31. máj 2019

@klaudiaemma nie je mu ta plienka mala?

klaudiaemma
autor
31. máj 2019

@luliu používam veľkosť 2,mala by som už 3 ku?

klaudiaemma
autor
31. máj 2019

@luliu staci aby sa do nej len raz vypisal a ma to hore vytecene, pri dcére som nikdy takýto problém nemala🙄

nikiki29
31. máj 2019

@klaudiaemma možno je mu práveže tá plienka veľká a nedolieha pekne. Aká značka?

slapina
31. máj 2019

@klaudiaemma no to mu je rozhodne malé, to radšej väčšiu o niečo :O

jani321
31. máj 2019

Súhlasím s @nikiki29 . Ja som pri dcérke 3,6 kg používala 1. Až okolo tých 4 kg som prešla na 2.

klaudiaemma
autor
31. máj 2019

@nikiki29 skúšala som muumi baby a pampers active baby

luliu
31. máj 2019

@klaudiaemma my sme mali vždy mokrý chrbát, keď im bola plienka mala. To bol pre mňa signál prejst na väčšie číslo. Véd skus dat väčšiu, ak bude príliš veľká, zostanú ti na neskor

nikiki29
31. máj 2019

@jani321 ja tiež tak isto. Môj syn sa narodil 4080g a úplne mu stačili a minula som všetky plienky č.1 čo som mala kúpené.
@klaudiaemma no č.3 mu bude obrovské aspoň od Pampers určite. Môj syn je síce chudý a dlhý, má 6kg a používa Pampers 3. Neviem si predstaviť že by táto plienka sedela skoro polovičnému bábätku.
Skús najprv tieto plienky čo máš úplne dotiahnuť - až tak aby sa tie lepky prekrývali a uvidíš či udrží lepšie.
Ako súhlasím s @luliu že to môže byť aj znak, že je plienka malá, ale po 1 cikaní by nebol pretečený v malej plienke 🤔

kikush_ek
31. máj 2019

Moj mal 2,7 kg pri porode a dokupovali sme 1-ky plienky este vyse mesiac, cca do 4 kg, lebo 2ky precikal, dobre nam boli pampers active baby a aj tie z lidla, happy a podobne precikal.

brrrrrciatko
31. máj 2019

@klaudiaemma skus pampers premium care mne sa iba z tychto neprecikal ani neprekakal

seva22
31. máj 2019

@slapina 3,5 kg dieťa a 3ky plienky??? To určite nie

bagre
31. máj 2019

@klaudiaemma ahoj, väčšie podľa mňa netreba, ibažeby bol straaaašne dlhý... popozeraj ako mu pasuje - aby mu neostal niekde veľký voľný kus, aj okolo stehien. A pipíka dole 🙂 my sme používali pampers, potom lidlácke a výnimočne sa stalo že boli pretečení- všetko dobre, plienka skoro suchá a chalani mokrí 😀 Niekedy to bolo kvôli tomu že spali dlhšie na boku (na brušku), tak stieklo.

ajsha123
31. máj 2019

Pri chlapcoch musis vzdy skontrolovať, aby bol pipik dolu. Prirodzene, aspon nasmu, sa "polozil" dohora. Aj moč tým padom tečie dohora a tam už plienka nemá tú savu vrstvu... A vytiekla vonku, bodynko vždy mokré. A samozrejme kontroluj tesnost, aby ho plienka príliš nesťahovala, ale ani aby nebola voľná. Podľa mňa 1,max.2 pri váhe 3,5 kg

kluba2
31. máj 2019

@klaudiaemma viac stiahni plienku uz sa ti stalo aj mne. Urcite stacia 1ky moj syn vazi 3400 a stacia 1ky.

jonnie
31. máj 2019

Priklanam sa k tomu...skontrolovat smer ulozenia cikacika a este mozno plienky s gumkou na chrbatiku...my sme mali preto Babylove.

danusa63
31. máj 2019

@jonnie zdieľam aj ja som prešla kvôli precikavaniu na Babylove a už mám pokoj

squirrels
31. máj 2019

Kvôli precikávaniu na chrbte som z Pampers presedlala na Bella Happy a neviem si to vynachváliť. Tú savú vrstvu majú vzadu potiahnutú omnoho vyššie, odvtedy precikaný nebol. Na 3,5 kg by z tejto značky určite stačili 2-ky (možno na týždeň-dva dokonca aj jednotky - podľa proporcií telíčka ;))

miriam11
2. jún 2019

@klaudiaemma pampersky moje obe deti precikavali. Tak som potom kupovala Tesco plienky a v Lidl. To bolo bez problémov.

momomamo
18. mar 2021

Zdravím, viem ze tato diskusia je 2 roky stará ale hľadám odpoveď aj na na túto záhadu. Už som vyskúšala aj ha viacero druhov plienok(pampers, fred flo, Lupilu, happy) a aj rôzne zapínanie na tesno aj na voľno, menšie číslo väčšie a často je poteceni a mokrý na chrbatiku. Nechápem, pri prvom synovi som sa s tým nestretla. Bud som ja mimo alebo fakt tie plienky. Dokonca som si všimla ze je jedno ci je rovno na chrbatiku na boku tak i tak je mokrý. Dokonca prekontrolujem tie gumičky okolo stehien. Ako fakt sa bojím ze jednak takto prechladne lebo často je to pri spánku a jednak musím neustále prezliekat a prat😠

klaudiaemma
autor
18. mar 2021

@momomamo ja som zalozila diskusiu, od kedy som potom presla na plienky dada, objednate len online, problem prestal, pouzivam ich dodnes, a neviem si vynachvalit, syn bude mat 2 roky

momomamo
21. mar 2021

@klaudiaemma ďakujem pozriem. 👏

oblecenie99
21. mar 2021

@momomamo Nam sa to stávalo pri lupilu plienkach, zistila som potom, ze nášmu sú tieto konkrétne široké. Najspokojnejsia som zatiaľ bola s plienkami babylove (DM) a BEVOLA (kaufland), ale asi je to fakt individuálne 🤷‍♀️ ale ozaj som si ten ukaz všimla pri širokých plienkach..

momomamo
25. mar 2021

@klaudiaemma ďakujem, plienky som objednala, vyskúšam

klaudiaemma
autor
25. mar 2021

@momomamo budete sokojna, len nech su dost velke, ja som sa neriadila kilami na obale, ked som videla, ze treba vacsiu, dala som, aj ked sme nemali tolko kil vobec

ninah1486
2. dec 2021

nemas ju malu?

misinka0611
2. dec 2021

Zlá veľkosť plienky, alebo zle nasadená plienka.

misinka0611
2. dec 2021

Och, stará diskusia.. 😏 Sorry 😄

beahavala
3. dec 2021

asi to bude fakt len tou velkostou