Sandálky Protetika a zodranie kože

monuska342
20. máj 2014

ahojte malemu sme kupili sandalky s protetiky novy model vyrobeny tento rok vcera ich mal prvy krat na nohe a zodrali mu kozu az do krvy ☹ pripadaju mi vzadu take tvrde a neohybne vraj su z pravej koze...cakala som od tohto vyrobcu nieco viac kedze mali ma ploche nozky a potrebujeme ortopedicku obuv...stala sa vam to uz u tejto firmy?reklamovali vam to?

smesmesmejko
22. máj 2014

@monuska342 monuska, nehnevaj sa ale netusim, co je na vykricniku neslusne??? Keby som nadavala do neviem coho, tak ano, moja reakcia bola neslusna, ale vo svojej odpovedi som zdoraznila vykricnikmi iba to, co bolo pre mna v tej chvili dolezite... Nech si citam svoju reakciu akokolvek, nevidim na nej nic neslusne a nic nevhodne, ale pri takej precitlivenosti by asi bolo lepsie nepytat sa ludi na nazor... Kazdy mame iny sposob vyjadrovania a ma mrzi, ze na to maju niektori ludia minimalnu/resp. ziadnu mieru pochopenia a takyto priklad davaju do zivota aj svojim detom... ☹

katy2
22. máj 2014

@monuska342 ja tiez detom kupujem bezne protetiku a problemy nikdy neboli....
a dalsia vec, nemam pocit, zeby @smesmesmejko pisala nieco neslusne... nebud taka vztahovacna... ja z jej prispevku citim jej ochotu poradit ti.... neviem preco sa urazas.... si nahnevana ale neventiluj si to tu... prosim.... 😉

katy2
22. máj 2014

@smesmesmejko tvoj posledny prispevok mi nabehol, az ked som dopisala svoj 😉 plne suhlasim 🙂

smesmesmejko
22. máj 2014

@katy2 DAKUJEM velmi pekne za podporu!!! (hadam to nebude neslusne 😉 )

pribinak
22. máj 2014

My tiez potrebujeme ortopedicku obuv, Protetika nam vôbec nesedí, tie topanocky sú akési široké pre nas a tažké
Mudr nam odporučila značku Superfit, sú trosku drahšie, ale fakt kvalitne a sme maximálne spokojní, neviem z ktorého mesta si, ale skús pozriet www.beni.sk

monuska342
autor
22. máj 2014

@smesmesmejko
@katy2
Pytala som sa nieco ine takze sa vyjadrujte k teme a
@smesmesmejko ja niesom precitlivela tak hned neskatulkuj ludi obvinila si ma ze chcem hanit znacku a pritom moze byt chyba na nohach mojho syna co nieje pravda takze citaj poriadne....a ako som povedala ak mi to neuznaju na reklamaciu ozvem sa na SOI

monuska342
autor
22. máj 2014

@pribinak ano superfitky sme uz mali su uzasne len nemaju klenbu vo vnutri to je ten problem 😒

monuska342
autor
22. máj 2014

@vejinka velkost je spravne pomahala na aj ta pani v predajni ale ako pisem je to uplne novy model a vzadu v tom spoje je to blbo presite tak snad si to uznaju ze to je ich vada....

pribinak
22. máj 2014

@monuska342 my to robíme tak, ze vložku - tu originálnu zo Superfit topanociek vyberiem, kúpim ortopedicku a vložim ju do topanocky a hotovo ;)
Poradila nam to mudr

monuska342
autor
22. máj 2014

@pribinak a drzi to tam? lebo mi mame vlozky na mieru a povedala nam dr ze len do uzavretej topanky 😒

pribinak
22. máj 2014

Hej drží, niekedy sú tie vložky priveľké, tak ich este v obchode hore obstrihnem noznickami, ale to málokedy, ja uz inú značku ani nekupujem

pribinak
22. máj 2014

@monuska342 z ktorého mesta si? Ak to nie je tajomstvo? Ak si z
BA a okolie, tak na Kramároch je obchod Beni a tam ti odmerajú nozicku, poradia správny typ topánky ci sandalky a pomôžu ti aj napasovat ci upraviť vložku

monuska342
autor
22. máj 2014

@pribinak Trnava nieje to tajomstvo 😀 😀

veriiii
22. máj 2014

@monuska342 zevraj protetikove boticky su dost tvrde v podrazke, cize jedno s druhym ho mohli osuchat, osobne by som bud kupila ortopedicku vlozku a makksie topanocky alebo davala ponozticky tenke..chudatko☹ nevie ci vam to uznaju ako reklamaciu..asi len keby tam bol nejaky zle usity sev,alebo nieco..a sedia mu inac dobre?nie su prilis velke,alebo tesne?

monuska342
autor
22. máj 2014

@pribinak Do bratislavy chodime casto takze ked mi vratia peniaze za tieto sandalky pojdem tam 😀

pribinak
22. máj 2014

@monuska342 tak si tu spravte výlet do ZOO a behnite aj do spomenutého obchodu, predavačky su ochotne, majú skúsenosti a my sme este zlu topánku tam nekúpili

veriiii
22. máj 2014

@smesmesmejko hej, pravda,nozka sa pri postaveni natiahne, malej ked meriam nozku v sede ma ju 12.6 cm a ked ju postavim a tak meriam ma o centimeter vacsiu:- O

monuska342
autor
22. máj 2014

@veriiii pravezo to mal obute aj z ponozkou ☹ ma to velmi zodrate este stale sa mu to nezahojilo je tam vzadu taky divny sev zasity tak snad to uznaju a vratia mi peniaze..nie niesu a odrali ho aj na prackach nechapem ☹ ☹

monuska342
autor
22. máj 2014

@pribinak jasne do Zoo chodime casto aj do inych obchodov dakujem za tip urcite tam pojdeme len uz aby mi vratili peniaze 😒

veriiii
22. máj 2014

@monuska342 skusit veru mozete, je dost mozne ze aj maju ten sev, zalezi od toho..

smesmesmejko
22. máj 2014

Kto chce vidiet niekde utok, tak ho tam jednoducho vidi, aj ked tam nie je... bohuzial...

jaruska6
22. máj 2014

Ahoj ja som mala predminulý rok negatívnu skúsenosť s Protetikou.Malému som kúpila sandálky, odskúšal si ich všetko ok, aj som mu ich dala obuť.Potom som mu ich vyzula a položila na komodu.Vtom som zbadala, že podrážka, neprilieha k povrchu komody, bola tam pomerne veľká odchýlka.Tak som ich zabalila a išla vrátiť do predajne.Pani bola ochotná hneď povedala, že ide o výrobnú vadu a si to vyreklamuje.Vyložila mi na pult iné modely a kusy nech si vyberiem.CCa z 20 ks. som ledva vybrala jedny, ktoré nemali podrážku vyhnutú.Ani značky PEDDY nie je zlá.

sharlotta
22. máj 2014

@lorela len mala fakticka bez rypania, ze CCC je polske, nie cinske.

lorela
23. máj 2014

@sharlotta Tiež bez rýpania; poľským reťazcom byť môžu, to predsa nič nemení na fakte, že predávajú nízkokvalitnú obuv z Číny, Hongkongu, Taiwanu.
(A prednostne pri detskej obuvi by ma veľmi zaujímalo, či je vôbec certifikovaná. Pretože ten silný dráždivý acetónový pach tomu nenasvedčuje.).

Ostatne, do pozornosti dávam tento odkaz, ktorý korešponduje s tým, čo som napísala o CCC.
České Ministerstvo zdravotníctva varuje pred kúpou (konkrétnych) čínskych detských topánok z CCC, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy:
http://www.novinky.cz/ekonomika/329232-pozor-na...

Podotýkam, že je to hneď prvý odkaz, ktorý som v Google našla, takže bez námahy... 😖

mimi321
23. máj 2014

@monuska342 ja kupujem len protetiky topanky a veru s takymto niecim som sa este nestretla ani u jarno-jesennych topanociek ani u sandalok. Vlani sme schodili 2-je sandalky, ale bez problemu... Davala som mu do nich ponozky tiez. A nie su nejak zle usite? Idem docitat...

sharlotta
23. máj 2014

@lorela ok, bez debaty dietatu v Deichmane, u Vietnamcov a v CCC topanky nekupujem. Aj ked sme mali raz jedny Nelli Blu sandalky, co malej kupila babka a tie mala obute 2x k satam, kedze Protetika "spolocenske" nevyraba.

katka1981
23. máj 2014

@monuska342, dcerka bude mat 5 rokov a kupujeme prioritne protetiky. Cizmy jej pustili farbu - vyreklamovala som ich. Tenisky bezne maju vnutro pofarbene od farby co je na vrchu topanky, na pnozkunam zatial nepustili. Balerinky sa nam rozlepili, tak ich zalepili. Cize ja chodim reklamovat ked treba. Odrat zatila neodrali ziadne vlastne co ma na mieru robene posledne, tak mala ich nechcela nosit, ze ju tlacia a mal z toho opuchnute miesta na nohach, nakoniec to bolo tym, ze som jej ich moc utiahla, potom uz problem nebol. S topankami je na Sk velky problem, hlavne dietatu cheme kupit ozaj kvalitne. Vyhodou pretiky je, ze nema padnutu patu, ze sa kladie vacsi doraz na vyvoj nozicky, ked si poraovnam topanky bezne (neznackove) ten tar topanky je strasny. Pockaj kym sa nozicky zahoja a najskor po tyzdni skus obut zas, pozor aby neboli velmi na tesno.

pastelka17
23. máj 2014

@monuska342 Ahoj,necitala som vsetky prispevky. Ja mam tiez skusenost s Protetikou ako ty. Boli to topanocky prechodne na snurovanie. Po 2 dnoch mal zodrate obidve paticky. Tak som ich isla reklamovat do predajne. Nebola to priamo predajna Protetiky ale zdravotnicke potreby. Cislo bolo v pohode,predtym sme ich vyskusali za asistencie predavacky aj si nas pamatala. Ked videla,ake ma syn zodrate paty a musi ich mat prelepene, v pohode nam vratila peniaze naspat. Tak si myslim,ze by ti mali vratit peniaze.
Inac dovtedy sme kupovali Protetiku a nikdy sa nam nic dovtedy take nestalo. Ci uz to boli sandalky na leto al.zimne ci prechodne topanky.

mimi321
23. máj 2014

@monuska342 aha uz som precitala... mozno len protetiky mu nesedia na nozicke... tiez by som sla asi do inej znacky ved nam tiez nesadnu hociktore topanky... 🙂 Napriklad kamaratkinej malej vobec nesedeli papucky od Raka co vela detickam sedia a tiez jej odierali nozicku pritom v inych topanockach nemala problem... Verim ze vyreklamujete a druhe uz sadnu 😉

katka1981
23. máj 2014

@majka777, 2 x som reklamovala v protetike, 2x mi to uznali. Po pravde vzdy nech reklamujem kdekolvek co kolvek, vzdy som spokojna s vysledkom. Ale ja idem aj cez mrtvoly 🙂