Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

crawler
2. júl 2014

@sufik1 a za jaký klub? já teda soutěžím prvně

sufik1
2. júl 2014

@crawler nový amazonky. Já už asi po 5.
Když oni tam všichni mají brože, taštičky, hrnky, naušnice a to se pak blbě při focení konkuruje teplákama a taškama 😝

zuzkasim
2. júl 2014

@crawler Teda to jsou fotky na úrovni, radost pohledět!

caramilla
2. júl 2014

@katka82 skvělý návrh na další soutěž 😀 😀 😀 😀
@laeela Já jsem na tebe měla několik tipů, tak jsem zvědavá, zda alespoň jeden z nich jsi fakt byla ty 😀 Odhalené bude bomba! 😀 😀 😀 To se pobavíme ještě víc jak dosud, doufám, že mě to nezklame.
@anastazieb aha, tak to jsi mě uklidnila 😀 😀 😀
@crawler Já jsem to dělala podobně jako ty, ale předpokládala jsem, že když někdo umí fotit, tak klidně "umí" vyfotit i rozostřenou fotku a tím mlží. Ale ty dobré fotky jsem právě si říkala, že to musí fotit někdo, kdo umí nebo doma má někoho, kdo umí. A že nafotil fotku jiného typu focení, ale dobrou technikou. Je to fakt sranda. To s těma dětma jsem se taky snažila tak dělat, ale pak jsem si nakonec řekla, že všichni máme i sestřenice, synovce, neteře, zákaznice.... Myslím si, že ale většina fakt šila na svoje děti, tak snad ta metoda nebyla úplně mimo, jak se ukazuje i u @sinala. Ale je pravda, že u těch méně známých tváří děti prostě nevím a ani nevím, kde kdo bydlí, prostě vás tak dobře asi neznám 😝
@palosek No, uvidíš 😀 😀 😀 Ale poznat se určitě dám, protože dávám nápovědu, kdo je pozorný, tak to pozná 😀

crawler
2. júl 2014

@sufik1 já jsem měsíc trochu aktivní v Eko tvoření - tak tam jsem za ně. Amazonky jsou dobrý klub - prý hrozně moc pomůžou vypilovat obchůdek, takže jsi v dobrém klubu 😉
@zuzkasim u některých ani nechápu,jak něco tak úžasného dokážou vyfotit - jeto sen 😵
@caramilla no jo, to mě sice taky napadlo,ale říkala jsem si, že když někdo fotit umí, tak by bylo takové,jak to říct, "pod úroveň" poslat špatnou fotku...Já sice vím, že se mělo mlžit, ale nenapadlo mě, že by to někdo udělal tak do důsledku. Původně jsem si myslela, že budeme odhalovat rukopis, jaký většina z nás má, ale v reálu to dopadlo úplně jinak😀

elentari
2. júl 2014

Milá děvčata,
vím, že se tu stále jen na něco ptám a příliš toho neukazuju... Jednak moc nešiju, jednak není čím pořádným fotit 🙂 Tak snad mě neukousnete, když se budu ptát znovu... Nemáte někdo střih Ivy (ty gaťky) ve velikosti okolo 90 někde naskenované v počítači? Nebo eventuelně by byl někdo tak hodný a za čokoškovné mi ho poslal poštou? Slibuji na mou duši, na psí uši, že až bude příště hromadka, že si ho legálně zakoupím 🙂

sufik1
2. júl 2014

@elentari hele střih IVY je velmi nedostatkové zboží a na Farbenmix si ho nekoupíš a stejně musíš objednat na Da wandě. Tak si ho objednej rovnou...

caramilla
2. júl 2014

@crawler No vidiš, a mě přišlo to focení jako první věc, ve kterém se dá perfektně mlžit, protože i fotky mají právě rukopis, kolikrát větší než ty výrobky 😀 A říkala jsem si, že s fotkou zase nesmím mlžit až tak moc, že byste mě všechny prokoukly, že je to přemlžený 😀 😀 😀 😀

barcav
2. júl 2014

@petkasv
@caramilla díky 🙂

elentari
2. júl 2014

@sufik1 to jako stojí přes 700? ehm... asi to zkusím pajcnout od oka 😅 moc díky za info! 😉

zdeann
2. júl 2014

@crawler A co to je za kluby na Fleru? To jsem nestihla ještě postřehnout 😉 Jinak se mi moc líbí Tvoje soutěžní fotka🙂

koki_melo
2. júl 2014

Co to je střih Ivy??? Ňáká divočina, že se tu po tom kde kdo schání?

Ad SOUTĚŽ, o statistiky se pokusím, uvidím, do jakého detailu se dostanu, moc času není, navíc nemám v compu office a tak se to dost blbě dělá tužka/papír pro 35 výsledků. Ale něco určitě vytvořím.

A snad neprozradím mnoho, když prozradím, že @caramilla nepoznal asi nikdo, taková je to mlha, @laeela možná jedna, @terezita asi 1-2 a ano, zaměnují se autorky přesně podle toho, jak pajcéřky zamýšlely 😀.

A závěrem bych ráda uvedla, že tamty jedny ruce a nohy jsou fakt chlapské, tak prosím pěkně, už mi nepište, že jsem to já. 😝 😝 😝

sufik1
2. júl 2014

@elentari jak 700? stojí 7, 90 EUR http://de.dawanda.com/product/6504118-Raffhose-...
http://angelinas-dreams.blogspot.cz/2009/11/ivy...

cena normální jako u FM.
jako i tak je to dost, ale proto je snad pochopitelné, že když si koupím střih, tak ho nechci kopírovat za čokošku dalším 10 lidem... i bez ohledu na to, že je to přímo výslovně zakázané.

sufik1
2. júl 2014

@koki_melo ivy jsou tyhle podkoleňáky

caramilla
2. júl 2014

@koki_melo Fakt mě nepoznal nikdo?! WOW, jsem dobrá, dobrá, dobrá! Tak když jsem já neuhodla prakticky nic, tak alespoň z toho mám radost, že nikdo neuhodl mě (za to by taky měla být teda ale cena!) 😀 😀 😀 Tak to vypadá, že můj záměr mlžení vyšel skvěle 😀 Trochu se ta soutěž zvrhla jiným směrem, ale o to větší sranda to je 😀

elentari
2. júl 2014

@sufik1 aha... já to hledala tady: http://en.dawanda.com/product/47171622-Hose-Som... nevyznám se ještě v zahraničních webech. Jinak cenu chápu. Kaju se a omlouvám.

caramilla
2. júl 2014

A fotopozdrav z Dolní Černé Studnice, je tu dnes krásně 😎 😎 😎
Na poslední fotce je Kryštof s o 6m starším bratrancem Matoušem, moc rozdíl to teda není 😝 😀

palosek
2. júl 2014

@caramilla úžasná fotka...ta první 😀 😀 😀 😀 Jinak koukám na "tipovačku" ...6b...Jsem se překonala...Jsem fakt zvědavá na odhalení 😉 😉 😉 😉

zuzkasim
2. júl 2014

@sufik1 @elentari By mě nenapadlo, že tohle je nějaký extra žádaný střih, za který se tolik platí🙂 To přece uděláš z každých gatí, přední díl delší, nařasíš, na zadním uděláš zase 2 malé záševky pod kolenem. Na zadku si namaluješ na základní střih barevný díl kamkoliv budeš chtít. A napadá mě, většinou jsou na zakoupené střihy autorská práva a nemělo by se podle nich šít na kšeft, má to Farbenmix jinak? Já teda využívám jako základ někdy koupený střih, ale upravuju, takže tady bych si obkreslila jakýkoliv osvědčený střih na kalhoty a upravila dle výše popsaného. Nebo obkreslit padnoucí kalhoty a upravit.
@caramilla Nikdo tě nepoznal? Já mám teda jeden tip, co bys mohla být ty, ale když to netrefil nikdo, tak to asi nebude ono🙂 Ještě jsem svoje tipy neposlala.

zuzkasim
2. júl 2014

@caramilla Jasmínka v bohybu, ostrá a pozadí rozmazané. 3 ostrá vozidla a pouzadí opět rozmazané, ach jo, jak se to dělá? Potřebovala bych si s někým jako ty sednout, vzít můj foťáky, mačkat čudlíky, točit kolečkem, zkoušet a dělat si zápisky, jak podobných věcí dosáhnout... Foťák mám dobrý, možná ne nejlepší, ale rozhodně toho umí dost, problém je v těch rukách, které ho drží☹ Mám tu fůru našitých věcí, nefotím ani na blog ani na Fler, jsem z toho naprosto nešťastná. Teorii číst mi moc nedává, už jsem hledala i nějaké kurzy v Brně, před 3 lety sliboval Fler fotografický kurz, nikdy se neuskutečnil. Přece nemůžu být tak blbá, abych základy focení nezvládla!

sufik1
2. júl 2014

@zuzkasim podle FM a i IVY se na kšeft šít může, pokud to máš originály a ne sériovku.

zojec
2. júl 2014

k sutazi.. podla tam neexistuje ziadna taktika, lebo kazdy "mlzil" podla svojho :D j otazka je, kto je vlastne "vitaz".. ci ten, ktoreho nikto neuhadol a vie dobre maskovat, alebo ten, kto maskoval a aj napriek tomu ho uhadli prave kvoli niecomu, co je pre neho specificke a ludia si to proste vsimaju 😉 ja som zistila, ze z tych 35ludi poznam specifika max. 10 a o tych som vedela ze sa budu snazit kamuflovat ako sa da :D :D a mozno si to myslim, len ja a naozaj zostali vo svojom standarde, ale ja neveriaci tomas som im proste pridelila nieco ine :D :D no v kazdom pripade uz sa tu par dni dobre bavim na tejto sutazi, bolo by ju zopakovat zas niekedy raz, mozno so specifickejsimi pravidlami 😀 😉

zuzkasim
2. júl 2014

@sufik1 Tak to jo, oni to mají asi už zahrnuto v té ceně střihu🙂

sinala
2. júl 2014

@zojec přesně tak, jakmile jsem "poznala" anastaziiB, tak jsem nevěděla zda další věci jsou jen pajc nebo ne, fakt dobrá soutěž i ta syslírna 😀

jieff
2. júl 2014

@zuzkasim na ostry objekt a rozmazane pozadi je treba nastavit kratky cas. Dlouhy cas prokresli i pozadi. Jen se objekt nesmi hybat, to by byl mazly. To je asi takovy zaklad. Na digitalu si to muzes hezky zkouset, hned vidis vysledek. Pak je hodne znat kdyz si pockas na dobre svetlo(nizke slunce) rano/vecer.

crawler
2. júl 2014

@jieff
@zuzkasim no jo,ale co to znamená dlouhý čas nebo krátký čas? 😅

crawler
2. júl 2014

@zdeann jé díky,ta soutěžní vznikla asi jako hodně,jak říká @caramilla "výcvaků" naprostá náhoda -Linda seděla na kameni u našeho potoka,DH ji rozesmíval, bylo dost šero - před bouřkou, ale nějakým zázrakem nebyla rozmazaná 😵 Jinak ty kluby - na Fleru jsou diskuze a kluby - je to něco jako tady,já tam nikdy takhle aktivní nebyla, ale jedna duše,mě moc sympatická, mě xkrát oslovila na účasti v Ekotvoření - díky tomu mému sortimentu - no a tam se přemele kde co a mimo to i ostatní radí,jak fotit,protože jsou většinou o dost zkušenější jak já...Jinak já tam nejsem tak aktivní jako třeba tady - tady dočítám,co se naplká,protože to tu mám moc ráda - díky všem tady šiju, zajímáte mě jako jednotlivci i samo vaše výtvory - diskuze tam je prostě jen pracovního rázu😉

zojec
2. júl 2014

@crawler veru kasna fotka, mas pekne dietky :D a ta babovkova forma je aka super :D sa mi tu jedna taka vala 😀 😀 a v spalni ziadne svietidlo 😵

zuzkasim
2. júl 2014

@crawler Teoreticky bych věděla, je do doba, po kterou je uzávěrka otevřená🙂 Ale jak se něco takového nastavuje na mém foťáku? Manuál je 2cm tlustý a kdyby byl čínsky, vyšlo by to nastejno, já to potřebuju naživo vysvětlit jak pro blbečka a u toho zkoušet...

crawler
2. júl 2014

@zuzkasim nápodobně! 😔 🙄