Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

sislik2010
31. mar 2015

Jedny letní sukýnky pro paní za školky. Nechala si je přešívat ze svých šatů na družičku. Tak místo šestidílové je asi 100 dílová. Ale krásně se obě točí. Tak jeden cvak než je ve školce odevzdáme. Foceno na naší Veru, ale ta je nějaká mrňavá oproti ostatním dětem.
Jinak tady od rána sněží a sněží a sněží. V Brně budeme odpoledne za exoty se zasněženým autem. 🙂

lenasss
31. mar 2015

Holky prosim poraďte v kterém ott najdu střih na turky? Nějak nemůžu žádné najít 😢

argo1
31. mar 2015

@sinala @anastazieb @terezita Aha, tak já mám asi nějakou měkkou jako Kamila - nejdřív jsem zkracovala o 6cm a pak ještě o 2cm. takže univerzální pravidlo asi neexistuje. 😀

sisikana
31. mar 2015

@caramilla parádní sukýnka 😵 já jsem tuhle dělala jednu s cancourama, taky dobrá na kousky látek 🙂 nemám ji vyfocenou, ale byla podle této fotky. a ještě se mi líbí ta s volánama nakřivo, to chci taky někdy zkusit.

@argo1 taky mi to na softkách dělá, prošívám to na rovnostehu.

nový ottobre 😵

https://www.youtube.com/watch?v=76sfg_WOmC0
sisikana
31. mar 2015

@petkasv máš krásnej melír! 😵 a bundička je parádní 😵

sisikana
31. mar 2015

@koki_melo moc pěkný fotky, takový romantický, nevinný..a šatičky samozřejmě taky 😉

sisikana
31. mar 2015

já jsem dneska pro změnu zase doma, tentokrát zase s juniorem. celou zimu byly děti v pohodě, tak jsem zajásala, že už bude dobře. a od začátku března jsem s nima snad každej týden aspoň jeden den doma :-/

maly_prcek
31. mar 2015

@crawler Už i v Brně se v Ikea stříhá samo... A taky mě nikdo nepřeměřoval...

koki_melo
31. mar 2015

@sisikana nevinny 😀 😀 😀

sisikana
31. mar 2015

@koki_melo no vážně 😀 mi ty tvoje fotky vždycky vybaví nějakou upejpavou, nezkaženou slečnu 😉

terezita
31. mar 2015

@sisikana tak nad podobnou sukni jsem tu vcera koumaka, kdyz jsem tu rasila metry volanu.. 🙂

medunka21
31. mar 2015

aj ja sa chcem pacit

crawler
31. mar 2015

@argo1 tak jestli jsi to takto silou táhla, tak si myslím, že to jak ti jsou vidět švy je asi ok...ono,kdyby byla ta nit černá, tak defakto nic neuvidíš...nebo se to ukáže časem,když je bude dítě nosit,jestli to nebude nějak povolovat..tak snad ne😉A gumu používám stále dětskou od vtc, stříhám na obvod, takže zašitím se zkrátí ca o 5cm.

crawler
31. mar 2015

@maly_prcek jů, tak o důvod víc tam zase zajet.-D

zabza40
31. mar 2015

@sisikana jak se šíje ta první sukýnka? Nemáš někde postup?

sisikana
31. mar 2015

@zabza40 postup na tu první je na etsy: https://www.etsy.com/listing/120073982/valentin...
a na tu druhou je tu: http://www.lilblueboo.com/2011/09/cascading-ruf...

koupenej ho z etsy nemám, říkala jsem si, že to zkusím od oka - řekla bych, že to jsou nařasené pruhy, našité pod úhlem 45st. ale možná se budu divit, až se do to pustím😅

mia___
1. apr 2015

@a_lexa id Ikea: kupujem na Čerňáku, platím vždy na samoobslužnej (lebo dieťa rado pípa, že? ). Už dva krát sa mi stalo, že obsluha kontrolovala, či mám rovnakú látku ako som si naskenovala ten kód. Nie žeby som tam kvoli tomu čakala, ale kým sme skenovali ostatné veci, ona si to pozrela. Raz si dokonca ten čiarkový kód vzala. Asi aby sa nedal použiť.
Prišlo mi ro vrámci slušnosti, nijak ma to neurazilo. Nechápem, čo sledovali tým premeraním. Žeby si si ustrihla meter a potom tam ešte dva metre prihodila? Veď to nie sú jablká.. 😎

ucitelka70
1. apr 2015

moja dnešná tvorba- vankúšiky Disney a tehu-kojo nočná košeľa, zamilovala som si malinovú farbu,

ucitelka70
1. apr 2015

a moje tričko, košieľka

veronik77
1. apr 2015

@crawler poníci v akci a aby to Š. nebylo líto 🙂

veronik77
1. apr 2015

a ješte ty fotky, ehm ehm....

terezita
1. apr 2015

prihazuju prototyp saticek pro druzicku, jen to nejspis jeste nebude definitivni verze..

veronik77
1. apr 2015

@terezita jsou krásné 😵 a budeš šít i pro nevěstu? nám se bude vdávat švagrová na podzim, ale asi spíš nechám holkám něco koupit, abych tchýni nekazila dokonalou svatbu 😝

terezita
1. apr 2015

@veronik77 neeee!!! nastesti by je to ani nenapadlo! 😀

caramilla
1. apr 2015

@terezita Jsou překrásné, přemýšlím, zda bych si je neoblékla spíš obráceně 😀 😀 😀

a_lexa
1. apr 2015

@mia___ díky za info, trochu si mě uklidnila, že alespoň někomu dalšímu něco kontrolovali. 😉 Včera jsem to řikala chlapovi, že nikomu nic neměřili a on si z toho dělal legraci a ještě mi řekl, že asi jen já vypadám jako zloděj 😝 😀 . A to jsem měla na sobě ještě elegantní kostým a vysoký podpadky, protože jsme byli v Praze na důležitém jednání.
@terezita wow, ty jsou úžasný 😵

crawler
1. apr 2015

@veronik77 krásné 😵 vešlo se všechno, co jsi chtěla? 😉

sinala
1. apr 2015

@anastazieb škoda, že jsi nenapsala, když jsme teď dělala nitě, bych Ti ji přibrala. Ale mám od stoklasy 3 cm a tam opravdu ubírám těch 10 cm http://www.stoklasa.cz/pruzenka-hladka-sire-30-...

veronik77
1. apr 2015

@crawler vešlo, holky mají velkou radost a hned v nich šly do školy/ky, hlavně A. je nadšená 😵 ještě jednou děkuji!

anastazieb
1. apr 2015

@sinala já vím, chtěla jsem, ale pak jsem na to zapomněla... 😖