Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

katkuz
24. nov 2016

@abigail1 krasne 🙂 na jesennych je to vzorove uplet? a dinosauri su z batani?

katkuz
24. nov 2016

moja tvorba za posledne mesiace - z praktickych dovodov a (mojej lenivosti, vymeriavat) davam vrecko len na jednu stranu - zvecsa podla toho ci sijem lavakovi alebo pravackam 🙂

abigail1
27. nov 2016

Katkuz,

šedí dinosauři jsou úplet, kupovaný na dumlatek.cz, hnědí dinosauři jsou zimní softshell kupovaný na sijemdetem.cz.

jatva
27. nov 2016

Baby, videli ste novy PUL na sijemdetem.cz? Jeeej vsak sa mi uz ani neoplati dovazat z usa 🙂 BTW ako je to na SVK s certifikovanymi latkami, ked sijete plienocky na predaj? Je to povinnsot sit iba z certifikovanych?

mojkamirka
3. dec 2016

Ahojte, potrebovala by som poradiť, som krajčírka samouk, šila som synovi tričko, vsetko je ok, len neviem ako mám ušiť lem okolo krku. Teraz som to prišívala takto ohnutý úplet o čosi menší ako velkosť otvoru na hlavu najprv rovným stehom potom cikcakom ale nevyzerá to pekne. Neviem kde robím chybu....

mehlo
4. dec 2016

@mojkamirka čau, náplet ke krku má být 0,7 x obvod průkrčníku. Jinak ale na obyčejném stroji to nikdy nebude krásné. Vždycky tam budou vlnky, Trošku se to zlepší, když použiješ kráčející patku. Taky trošku pomůže když to po ušití důkladně přežehlíš.
Mně se to ale jinak líbí moc, nemáš se zač stydět!

jatva
4. dec 2016

Konecne som usila aj nieco pre syna. Bude nam treba doplnit plienkove zasoby.

ucitelka70
4. dec 2016

@mojkamirka je to pekné, je veľa návodov na ukončenie okolo krku, skús si vyhľadať aj na youtube, ak natrafím na niečo, prepošlem ti, alebo ak si f skupinkách so šitím, skús v hastagoch dohľadať návod

ucitelka70
4. dec 2016
mojkamirka
5. dec 2016

@ucitelka70 dakujem

wewe7771
26. dec 2016

Ahojte , nenajde sa tu prosim niekto, kto bz bol ochotny docastne vymenit alebo pozicat za zalohu casopis ottobre? Mam dve detske cisla, hrozne by som potrebovala damske, ale aj ine detske by sa hodilo...

yvehari
13. jan 2017

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám šijací stroj Toyota super jeans J15 a ani za svet sa neviem dopátrať ako sa zasúvajú zúbky posúvača látky. Vzadu na stroji neni ziadny prepínač. Môže byť, že sa nedajú vôbec zasunúť dovnútra? Ďakujem za odpovede.

anaj_janka
26. jan 2017

Ahojte.Pls potrebovala by som poradit.Nechce sa mi parat cely zips na fusaku.Ako to mam zachranit,aby zips este plnil funkciu,staci to dobre na zipse zasit,tak aby sa bezec nedostal az ku koncu,bude drzat pokope,aj pri pouzivani? Moc vdaka

ucitelka70
26. jan 2017

@anaj_janka ahoj, dá sa to pravdaže - hrubšou niťou poprešívaj rukou a nebude sa posúvať, ale by som to ešte potom prešila kusom nejakej stuhy, aby to zakrylo

ucitelka70
26. jan 2017

Dievčatá, podaril sa mi krásny kúsok, s ktorým ste sa istotne stretli, ale ktoré nie, pozývam Vás na svoju stránku, https://www.facebook.com/Mončiči-Oblečenie-a-do...

anaj_janka
26. jan 2017

@ucitelka70 ok skusim.Dakujem☺

helsinka
27. jan 2017

Dievčatá, prosim viete mi poradiť, kde si davate robiť tie štítky, co sa prišivaju na oblečenie? Nejaká overena stránka. . . Ďakujem

pjegava
15. feb 2017

baby, dlho som vás tu chodila obdivovať, aké úžasné plienky šijete a aké nádherné oblečenie pre decká... a konečne som mala aj ja príležitosť ušiť niečo naším dvom dievkam, som úplný amatér, totálny samouk, pozerám videá, veľa čítam, rozmýšľam, šijem v hlave... prvé legíny, hrubšie, zeteplené, ideááááliš biele do zimného blata 🙂 ale látku vyberala staršia, dala som jej tú možnosť. šijem na šijacom stroji, overlovku nemám. Všetkých vás pozdravujem a ďakujem za motiváciu 🙂

katkuz
15. feb 2017

@pjegava perfektne, wau. No a teda, ak to bolo site bez overloku, tak klobuk dole, pravdupovediac ja by som uz na to nemala nervy 🙂 a baby aspon ziaria v tej bledej 🙂 🙂 🙂

ola111
15. feb 2017

Ahojte!
Chystám sa sit plienocky, mám kupene: bambusova froté, biobavlneny barancek a bambusovy flis. Chcela by som kombináciu froté a flis, len neviem, čo je lepšie ako dotyková vrstva, či froté alebo flis a ak flis, tak ktorou stranou, pocesanou? VDAKA ZA RADY.

pjegava
15. feb 2017

@katkuz ďakujem, teším sa z nich veľmi 🙂 Musím niečo ušiť, aby mi manžel odobril overlovku , keďže mi ju musí kúpiť on :D ale naozaj to trvá dosť dlho, kým som to obšila overlokovým stehom... na tenkom úplete to okrem spotreby času ani nevyzerá veľmi dobre...

jatva
16. feb 2017

@ola111 ja flis nemam rada, strasne sa mi zrazal. A ak pouzit, tak ako savu vrstvu, frote dotykovka.

ola111
16. feb 2017

@jatva vdaka a pred sitim vyzrazat na 60, ci dat vyssiu teplotu?

jatva
16. feb 2017

@ola111 flis aj viackrat na 60tke vyprat. Potvora sa vie dlhodobo po trochach zrazat....

ola111
16. feb 2017

@jatva Zatial som vzala 1m flisu a 1m frote. Tak z flisu mozem urobit vkladacky a frote skombinovat s bavlnou alebo bavlnenym frote na nohavickove. Bola by to lepsia volba?

jatva
16. feb 2017

@ola111 ved mozte vyskusat co to urobi. Mozno mate frote, co sa nebude tak zrazat. Inak davam do plienok beranka a frote.

jatva
18. feb 2017

Nie frote, ale flis...pardon.

Pre kamosku som sila par nohavickovych a pulky. Este ich zopar chyba, ale uz nevladzem 🙂

katkuz
18. feb 2017

@jatva krasna kôpka 🙂

zdena12345
22. feb 2017

ahojte zienky, maminky. Rada by som Vas poprosila o radu. Vzdy som si zasivala veci u rodicov(kupovany pred 20r ale na tu dobu drahy a kvalitny), ale akosi rozmyslam, ze by som si kupila nejaky sijaci stroj aj domov, nech nemusim vzdy vsetko prenasat... Mohli by ste mi poradit? Nemam v plane robit taketo uzastne veci ako tu robite vy- klobuk dole. Islo by vyslovene len o skratenie nohavic, sem tam presit nieco rozparane, zaplatu, obsit zaclonu, teraz robim napr detom z deky masku na karneval... Potrebujem ho vseho vsudy 5x za rok a vacsinou su to drobnosti. Povodne som chcela singer, ale akosi som o nom zacala pochybovat. Z toho, co som doteraz nastudovala by som chcela, aby stroj mal osvetlenie, kovove vnutro, presil aj rifle (kedze skoro vsetky pre seba musim skracovat) a bol idelne tak do 100e, maximalne 150e. Nepotrebujem extra vybavu, to viem podla toho co mame u rodicov. Ani stehy, akurat keby bol aspon 1 obnitkovaci.
Ae znacky by boli vhodne? Pozerala som veronika 100, brother z tych lacnejsich K14, J14 KD144... pripadne aku znacku by ste mi dpoporucili? Nasla som tu aj diskusiu o lidlovom silvercrest ze ma byt kovovy a celkom vydrzi, alebo este janome- tie som este nelistovala.
Co by ste mi odporucili?ˇ
Dakujem