Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

katka82
19. jún 2010

zase nic 😕 to je divný no prostě si tam najedtě na ty PUL v levo nahoře 😉

nika
19. jún 2010

tak nepřispěju odkazy, někam se vytratily z oblíbených ach jo.

katka82
19. jún 2010

Nika 😉 😀 😀 to se povedlo 😀

mehlo
19. jún 2010

@katka82 čauky ale to vyjde strašně draho oproti tomu mýmu.

katka82
19. jún 2010

Mehlo já vím 😉 jen jsem se kochala vzorama 😉 😀 😀
jinak kamarádky už odpověděla 😉 a Nika měla pravdu pravdoucí 🙂 palec je baj voko 2.5 cm. Takže když jsou tam rozměry 58/60´´ tak je to 145 X 150 cm. 😉

mehlo
19. jún 2010

@katka82 super jsi zlato.

katka82
19. jún 2010

Já ne to překladatelka 😉 😀

mehlo
19. jún 2010

@nika děkuji za překlad. Už se ozvala první zájemkyně tak počkám ještě na další a budu objednávat.

darjanka
21. jún 2010

Ahoj děvčátka,
taky se chystám na šití plenek. Mam střih na kalhotovku, ale chtěla bych spíš kapsovku, abych nemusela dávat svrchnáčky.
Můžu se zeptat, jestli kupujete látky ze stránek www.sijemdetem.cz nebo jinde ?

katka82
21. jún 2010

@darjanka ahoj jj látky kupuju na šijemdětem 😉 kapsovky jsem teď dělala 2 a podle tadytoho střihu: http://littlecomettails.kingstondesign.com/tigh... 😉

mehlo
21. jún 2010

@darjanka čauky já ted pořádám zrovna hromadný nákup matroše na plínky v Americe. vyjde to o trošku levněji. můžeš vybírat tady: http://74.52.140.226/~kidsinth/shop/index.php?m...

animal
21. jún 2010

Ahoj, nevyznám se třeba v tomhle tom. http://kidsinthegarden.com/shop/index.php?main_...
Neumím anglicky, takže tápu. Palce si přepočítat dokážu. Chci totiž levný PUL, který budu vkládat mezi 2 vrstvy. Abych měla AIO plenu. Poraď teda prosím který a kolik mě to výjde. Mě stačí světlé barvy bez potisku. děkuji

maryol
21. jún 2010

@mehlo, práve sa preklikávam tou stránkou, majú tam nádherné "organic bamboo velours", to je paráda, aj cenovo je to super - práve sú zlacnené 🙂
http://kidsinthegarden.com/shop/index.php?main_...
ach jaj, možno sa pripojím nabudúce, momentálne mám toho naobjednávané dosť...

duzame
21. jún 2010

@maryol Už jste si tam někdo objednával? Zajímalo by mě, kolik chtějí za poštovné... 🙂

monikajan
autor
21. jún 2010

@mehlo mas vypocitane, kolko Ta to cele nakoniec vyjde? 🤐 Doprava je draha (mala by sa dat zistit na tej stranke, kolko presne by stala doprava pri konkretnej objednavke), plus k tomu DPH 20% (aj k doprave!) a plus clo 10,50%. 😠
Ja som uz viackrat chcela objednavat z USA, su tam nadherne veci za super ceny, ale po pripocitani vsetkeho sa to uz vobec neoplatilo. Tak som zvedava, ci mas nieco vymyslene, ze ako to sem dostat lacnejsie. To by som sa nabuduce pridala aj ja. 🙂

katka.carska
22. jún 2010

@utaninka mňa by zaujímal strih na vaše leginky - som mala už jeden pokus a nepodarilo sa 😒 . Doma nemám jediné nohavky, čo majú všitý ten klin, tak nemám čo odkukať. V strede je vśitý obdĺžnik, alebo je to trojuholník len v zadnej časti ?

animal
22. jún 2010

No pokud se dostaneme na solidní cenu stěma všema serepetičkama okolo (clo+poštovné), tak bych zřejmě ráda PUL.

utaninka
22. jún 2010

@katka.carska - no ja som sa na jednych pokusala vsit klin, ten trojuholnikovy...a dopadlo to otrasne, akosi krivo... 😠
Takze tu som vsila klasicky obdlznik. To merino poznas, je pruzne, takze sa jej v pohode natiahnu aj na veliku plienku.

mehlo
22. jún 2010

@animal čau taky neumím anglicky, ale mám překladač od google. Když bys chtěla materiál na jednu plínku, tak to vyjde zhruba na 55 Kč- já teda chci objednávat po yardech- což je zhruba 90 cm asi 130-150 šíře- tam by se těch plínek mělo vejít zhruba 6 Ks- tak jedem yard stojí zhruba 160 Kč.

katka82
22. jún 2010

@mehlo já se taky ráda připojím k hromadné objednávce 😉 brala bych tohle: http://kidsinthegarden.com/shop/index.php?main_... 😉 a určo jeden yard my to spotřebujem 😀

kaktusik007
22. jún 2010

ahojte, tak tu to fici sitim... parada 😉 ja mam v plane objednavat textilnu galanteriu, na http://www.stoklasa-sk.sk/ ak by ste niektora chceli, ono napr. tie lemovacie gumicky tu vyjdu celkom lacno, aj ked treba vziat 25 metrov - ale zase je nas tu viacej, a tak by sme si vedeli aj rozmerat pripadne balenie... a maju tam aj ine prakticke a dolezite veci na sitie.. co vy na to??? 😀

animal
22. jún 2010

Mehlo - už jsi měla k dispozici ten Biobavlněný aksamit? Já si ho totiž nedávno objednala a jsem vcelku spokojená. Jemňoučké jako bamboo aksamit to není, ale i přesto je moc příjemný. Chtěla jsem se jinak ještě zeptat kolik vrstev mám dát na vkládačky z bambusovo-konopného flízu z šijemdětem. Mě se 2 vrstvy zdají málo. Nemáte někdo zkušenost?

mehlo
22. jún 2010

@kaktusik007 čauky tak já zrovna skoro celé balení mám doma. Olemovala jsem s tím asi šestery kalhotky.

mehlo
22. jún 2010

@animal čauky bohužel v ruce ještě ne, balík na poště a zastavilo se to na penězích tatka ještě nepřinesl výplatu. Na vkládačku bych viděla 3-4 vrstvy, někdo teda na jiném servru psal, že bohatě stačí tři, že ze čtyř už to hodně blbě schne. taky jsem na něj zvědavá, mám ho v tom balíčku taky.

mehlo
22. jún 2010

@katka82 čauky, tam tohoto motivu mají ale jen 10 palců- to je 25 cm na délku což z toho plenku neušiješ- leda vložku nebo taštičku na ubrousky. čau

katka82
22. jún 2010

@mehlo Jéé aha toho jsem si nevšimla 😅 tak se ještě pokouknu 😉

darjanka
23. jún 2010

@mehlo Já bych chtěla taky nějaký látky, jdu to proštudovat, ale zatím se v tom moc nevyznám. Tam mají ty samý látky jako na šijemdetem ? Já bych chtěla ušít cca 10 - 15 plínek z bambusovýho aksamitu, navrchu bavlna, do kapsi vložit plenku z bambusovýho flísu, na tělíčku aby byl ten aksamit + jsem chtěla ještě vyzkoušet bambusové froté.
Z čeho šiješ ty ? 🙂

kaktusik007
23. jún 2010

@mehlo a akej farby mas gumku??? ze aby sme mali moznost ked tak vymenit, xi xi 😀 ono ale tie ceny tam ma dostali... nie len gumy, ale celkovo - nite, kriedy a ostatne sijacie potreby.... sak len tu v galanterke stoji jedna krieda 25 centov, a tam je ich za cca 80 cele 10kusove balenie... napriklad 😉 plus tie ucha pre kabelky... parada 😅
takze uz som si povyberala za asi 55 eur 😀 😀 😀

quaxi
23. jún 2010

@kaktusik007 ja som uz par krat mala nalozeny plny kosik na stoklase, ale nikdy som sa nedostala cez hranicu min. objednavky, tak som neobjednala, no rada sa pridam, hlavne nasivky a podobne veci by sa mi zisli... a tiez obycajna trenkova guma, mam nejaku velku spotrebu. kedy chces uzatvarat objednavku?