Školáčka - prváčka v teplákoch

hujska
20. júl 2014

ahojte...možno pre niekoho hlúpa téma 😒 ,ale pre mňa nie. Ja už teraz premýšľam, v čom bude moja dcéra chodiť do školy. Bude prváčka 🙂 (ZŠ) a do teraz chodila permanentne len v teplákoch,max.v leginach,alebo bavlnených kraťasoch. Žiadne rifle,slim nohavice,menčestráky,ľanové či plátené nohavice. 🙄 Málokedy sukienka a šaty. Nechce nosiť také veci .Necíti sa v tom pohodlne. 😖 Čo by ste mi ,prosím navrhli? 🙂 Ďakujem.

lusiena
21. júl 2014

ja sa opýtam inak - prečo chce dcéra nosiť len tepláky? mám kolegyňu, ktorá má 8 ročného syna a presne túto otázku riešili pred nástupom do školy aj oni, malý nechcel nosiť nič okrem šuštiakových nohavíc, že sa v tom cíti pohodlne... nakoniec z neho vyliezlo, že sa mu nechce zapínať gombík ani zips, nieo ešte nejaký opasok... niekedy je pohodlnosť tak trošku lenivosť... 🙂 ja som do škôlky tiež dcére kupovala nohavice, ktoré mali v páse gumičku, rýchlejšie ich obliekla či vyzliekla, hlavne keď potrebovala na wc, alebo len sa rýchlo prezliecť na prechádzku, aby nebola posledná...

zuzi79
21. júl 2014

sme toto riešili minulý rok, ako nastupovala do 1. triedy. A niektorí chlapci prišli aj s mamičkami na prvý deň na slávnostné otvorenie v teplákoch a podotýkam, takých hrozných, aké nedávam malej ani na dvor. No nebolo to moc vkusné, dievčatká vo volánových šatočkách a oni ako trhani, len som žasla, a potom nosili cez rok rifle či iné nohavice. Hlavne moja nosí veľa legínok, a keď nejaké nohavice tak rozhodne na gumu v páse, lebo majú málo času na prestávky a keď sa prezliekajú na telesnú, a potom mi stále frflala, že je posledná, keď sa motala so zipsom.

bambinkaa
21. júl 2014

@hujska tak ak tie leginy je ochotna nosit, tak urcite by som nakupila 5-6 krasnych legin a je to. Ked bude chladnejsie, tak aj ostatne dievcence zacnu nosit rifle, menčestraky, tak bude chciet aj ona take ako maju kamosky. Ale dostat aj take rifle, ktore maju gumicku v pase, vyzeraju ako leginy, vlastne to su leginy z riflovej latky, ale ked to je na dieťati, tak tricko zakryje pas a to vyzera ako keby mala original rifle.

namornicka
21. júl 2014

Tu nejde o to či sa deti budú vysmievať alebo čo nosí zvyšok triedy. Jednoducho deti treba naučiť kde si čo obliecť tak isto ako vedieť poprosiť, poďakovať, jesť príborom a podobne. Žijeme v spoločnosti a mali by sme si od malička osvojiť jej hlavné pravidlá, pretože potom to tak dopadne (už dopadlo), že do divadla sa bude chodiť v rifliach a tričku. Moje deti nosia na ihrisko tepláky ale do školy by ich ani nenapadlo pýtať si ich. Hoci krpec je pohodlný/lenivý a tak mu kupujem tie rifle s tou širokou gumou aby sa mu ľahšie vyzliekali. Ináč všimla som si, že pre teplákové deti chodia do školy aj teplákové maminy, síce majú tie "krásne" sametové, no čo už k tomu dodať 😀

cobhan
21. júl 2014

na zaciatok skolskeho roku vyberte nejake pekne saty a potom leginy. Ona sama uvidi ako sa ostatne deti obliekaju a mozno ju po prvom tyzdni-dvoch ukecas aj na rifle s gumou v pase a postupne na ine veci. Na jesen a v zime uz velmi na vyber mat nebude 🙂
Nasa ma dva roky a posledne si zacala vyberat, co chce nosit. No ak to takto pojde dalej, tak chvalabohu, ze v skole budu mat uniformy, inak by sme rano vstavali o 5, aby si slecna mohla skombinovat veci na seba 🙂 Zatial je zvyknuta, ze do skolky sa nosia rifle, s vynimkou nejakych extra dni ako Pyjama day a pod. Uz od zaciatku ju ucime, ze na kazdu prilezitost su vhodne ine saty..aj ked pokial bude po mne, tak to moc nepomoze. Ja som bola riflovy typ, len nejaky cas som nosila leginy a dlhy sveter, lebo to vtedy bolo v mode 🙂. Myslim, ze mala sa otrka a zisti, ako chodia oblecene ostatne dievcata a bude sa im chciet (aspon trosku) podobat.

namornicka
21. júl 2014

@bambinkaa Dnes kúpiš aj pohodlné rifle čo sú z časti elastické, prípadne širšie, neboj, výber je široký. Možno budeš mať šťastie (čo ja nemám) a tvoja dcéra bude chcieť nosiť šaty s pančuchami, to je tiež pohodlné. Keď jej hneď na začiatku povieš že do školy sa patrí obliekať tak a tak, bude to považovať že škola je istý level, do ktorého postúpila a bude sa tomu snažiť prispôsobiť. Ináč moja kamoška čo žije v zahraničí vravela, že oni majú v školskom poriadku určitý "dress code", nie je to nejaký teror, skôr také základné pravidlá čo nosiť oblečené, napr. v lete nemôžu šaty s odhaleným chrbtom, nie tepláky, atď. Toto sa na SK až tak nerešpektuje, pretože staršie baby chodia aj vyzývavo, ale to budem riešiť v budúcnosti.

renab
21. júl 2014

ja som mala síce syna, ale do tretieho ročníka tiež na seba nič iné neobliekol, len tepláky. všetko ostatné ho tlačilo, bolo tvrdé.... Nejako moc som to neriešila, kúpila som také krajšie teplákové súpravy a chodil v tom. A to bolo pred 15-timi rokmi a nikto nič nepovedal. Teraz je to už úplne jedno, keď vidím, ako chodia oblečené deti do školy, tak mi je niekedy naozaj smutno, veľa rodičov si nemôže dovoliť kúpiť deťom nové veci. My sme aj mohli, ale syn odmietal. A tak sme sa rozhodli, že ho do nohavíc nútiť nebudeme, keď sa v nich cítil nepríjemne.

happyfrog80
21. júl 2014

mozem sa spytat ze keby som obliekala moje dieta cely skolsky rok do jedneho ako do skolskej uniformy zohnanej zo zahranicia tak by bolo halo?Preco este nie su na Sk v skolach uniformy?To je lacnejsie pre to dieta a nebude ho nik pomluvat ze ma troje gate a to je vsetko.Ja som z chudej rodiny apoznam to z mojich skolskych cias ,aj som sa hanbila ze som nemala vela hadier,mama nas msla 4 roch tak ju chapem ale myslim ze ked kupim zo 3 uniformy na rok ze ma to vinde sakra lacnejsie.Skoda no ,asi by cinconi krachovali keby mamicky nekupovali hadre detom do skol ☹

happyfrog80
21. júl 2014

@renab preco sa nehlasuje za uniformy?To je tak pekne ked vidim deti v uniformach .

renab
21. júl 2014

@happyfrog80 vôbec by haló nebolo. záleží od toho, ako to vníma tvoje dieťa. ja mám jedného syna, ktorému k "šťastiu" handry vôbec nechýbajú. Vystačí si s dvojo nohavicami a pár tričkami na výmenu. Keď toto má, viac ho do obchodu nedostaneš. Nikdy sa v škole nepredvádzal oblečením a že chodil v tom istom ho vôbec netrápilo. (dokonca raz bol v škole aj v pyžame - a to bolo už na gymnáziu).
horšie to je, keď to dieťa rieši a vadí mu, že nemá to, čo ostatní.

cobhan
21. júl 2014

@happyfrog80 uniformy su fajn, ale je to aj dobry biznis. Vacsinou sa dietatu kupi jedna original uniforma a zvysok sa dokupi z inych obchodov, aby sedeli farby a predpisane typy oblecenia a na to sa da nazehlovacka alebo nasivka, pripadne sa obehnu lokalne sekace a charity shopy. Inak mozes pocitat na uniformu aj s topankami tak cca 200 euro na zaciatku roka (stredna skola sukna 65 euro, bluzka 50, sveter 80)

renab
21. júl 2014

@happyfrog80 keď sme sa toto pýtali na gymnáziu, pán riaditeľ nám odpovedal, že on za uniformy nie je, že sa tým narúša osobnosť dieťaťa. a žiaľ, v dnešnej dobe by niektorí rodičia zrejme nemali ani na tie uniformy. veľa detí napr. už nechodí ani na stužkové, lebo to nemajú z čoho zaplatiť a ešte aj oblečenie si kúpiť. ☹

happyfrog80
21. júl 2014

@renab tak by to malo byt aj u inych ale vzdy sa najde niekto kto sa zacne posmievat tym co nosia stale to iste.
Smutne.A ludia co maju nazvys peniaze este viac cackaju svoje deti a potom co maju robit decka z chudych rodin.Najlepsie cela trieda rovnosaty a basta.

dasamo
21. júl 2014

@namornicka a preco nemoze prist mamina v krasnej sametovej teplakovej suprave po dieta do skoly? 😉 Tomu nerozumiem. To ked je doma dajme tomu s druhym dietatom, tak sa ma nahodit ked si sada do auta a fici po zvysne drobizgi do skoly?

yanni
21. júl 2014

@happyfrog80
@renab ja by som tiez hlasovala za uniformy. To by bolo fakt super. Povinne vsade. Nikto by nikomu nezavidel. Vsetci by mali to iste. Tu v Mnichove je jedna sukroma skola, zial len vyssi stupen, zakladku nemaju, tam maju deti vrchne oblecenie (tricka, kosele, mikiny) vsetky rovnake. Nieco ako uniforma ale len vrch. Nohavice, sukne atd. uz maju rozne. Ale to by bolo na zaciatok tiez ok.

happyfrog80
21. júl 2014

@cobhan to take drahe?Ja zijem v Uk a tu to je lacne ,uz teraz maju v predaji ku dalsiemu roku .

renab
21. júl 2014

@happyfrog80 neviem, pri mojich dvoch starších sa oblečenie v škole naozaj moc neriešilo. A keď vidím najmladšieho a jeho spolužiakov, tak tam zatiaľ naozaj nie je čo riešiť. chalani väčšinou rifle alebo šuštiaky, tepláky a tričká a baby tiež nechodia nejako moc vyobliekané. deti sa mi nikdy nesťažovali, žeby sa niekto niekomu posmieval za oblečenie. a to sú už dve na VŠ.

hatapkagb
21. júl 2014

@happyfrog80 UNIFORMA je to najlepsie co moze byt.Zijem v Severnom Irsku,Dcerka v skolke mala uniformy cize na teplakovy system v skole maju uniformy cize sukne alebo chlapci nohavice.Je to lepsie,nie je problem s oblecenim.Nie kazdy si moze dovolit obliect deti do krasnych a znackovych veci,hned su deti odpisane,ponizene.Mali by to aj na sk urobit,ale parlament len taha peniaze aby politici sa mali fajn sa nestaraju o slovensky narod.

happyfrog80
21. júl 2014

@yanni mozno keby sa dali v triede dokopi vsetci rodicia a odsuhlasili to,sak hadra ako hadra,riaditelovi to moze byt jedno,odete deti by boli a co viac treba,zohnala by sa krajcirka,ci firma kde tolko hadier usiju lacnejsie ale kupit zo zahranicia a hnedka budu za sj rodicia deti z inych tried 😉 ... ale teda neviem ci to je legalne.

happyfrog80
21. júl 2014

@hatapkagb presne

yanni
21. júl 2014

@cobhan
@happyfrog80 baby, normalne vam tie uniformy zavidim. Inak v UK to nie je az tak drahe. Ja objednavam dost z Next a tam su aj skolske veci/uniformy. Samozrejme ze to nie su tie original ale rodkaci nasiju ten emblem tej ktorej skoly a je to. tak tam sa mi to zda dokonca lacne. Ja som nasim dvom velkym, kedze nosia zhruba rovnaku velkost, objednala teraz dvojbalenia tych bavlnenych pique polokosiel. Kazdy bude mat po jednej farbe. A to dvojbalenie ma vyslo na 7 €!!!!! Cize 3,5 € za jedno tricko. ved to je takmer zadara. Take obyckove, jednovarebne. Super tak na doma, na ihrisko, na valanie. Polokosele nosia radi a v poslednej dome, ako som uz hore pisala, nechcu velmi s nejakymi potlacami divokymi. nemame toho takeho vela, ale tych par uz si nechcu pomaly ani do blata obliect. 😠

hatapkagb
21. júl 2014

uniformy v skole a v skolke...neni problem co si rano obliect 😉

yanni
21. júl 2014

jaaaj a zabudla som. Tak tieto polokosele su vlastne tie uniformove v anglicku a irsku. vsak baby?
@happyfrog80
@hatapkagb
@cobhan

yanni
21. júl 2014

@hatapkagb booozinenku, to je super. Aj ja chceeeeeem. Ja musim kombinovat, a pri troch detoch to je o drzku. A ja som tak trochu padnuta na hlavu, mne mujsia farebne aj topanky pasovat, tak si to viete predstavit ako asi nase satniky vyzeraju 😀 😀 😀 😀

eeffka
21. júl 2014

@hatapkagb Nuz neviem ci je toto spravne oblecenie pre male deti, vyzeraju ako z 19storocia, najma ta prva. cele zle. Pokial dieta nema oblecenie na mieru ( co je drahe) tak vyzera ako z charity

kika050
21. júl 2014

Tiež by som brala radšej keby mali tie uniformy.. To do školy a to doma menej starosti z obliekaním a hlavne menej financií.. A hlavne keď máte ine deti aj postavovo ak ja jedna akurát a druha chudá jak poleno..

hatapkagb
21. júl 2014

@eeffka bohuzial tu to tak chodi,maju blbe velkosti to je pravda,ale ak by si tu zila zvykla by si si na to.Kazda skola ma ine oblecenie,inu farbu.Ja sa nestazujem,aspon nemam stres co obliect dcerke do skoly.Bolo by to ine keby to mali len niektore skoly ale tu to tak maju vsetky skoly tak super

yanni
21. júl 2014

@eeffka oni su po generaciach na to zvyknuti. Tam sa takto nik nezamysla. Ich to ani nenapadne. A to je len do skoly. Mimo maju samozrejme aj ine oblecko. myslis, ze toto nosia decka stale?

renab
21. júl 2014

@eeffka možno už od mala vedia, že nie je dôležité, čo máš na sebe, ale čo máš v hlave a hlavne v srdiečku 🙂

eeffka
21. júl 2014

@renab s niekym si si ma pomylila... nie com typ co sa doma 3hod stajluje, ale pohodlne to najma pre dieta MUSI byt.

byt v tomto v skole/skolke od 8-17,00 ako fakt uzasne, viete si vy predstavit ze by ste sa vy parili v takomto mundure v robote? nieto male deti...
prva fotka: to bez urazky mamicky co pridala fotku, na nohách nieco ako lakovky, fakt vhodna obuv na cely den+ poobednajsie aktivity v druzine, + pancuchace vynikajuce pre hygienu tela, tricko o 3cisla vacsie, pozrite si sev na ramene, v tomto sa ma dieta citit pohodlne???? o pohrebnej farbe ani nehovorim, na to je asi predpis

Skolkari: topánky detto, aj ked pozeram ze trosku volnejsie, obrovske mikiny, vrecovite sukne.... v tomto sa ma dieta pohodlne hrat???

Uz len zaverom, dieta co je chude v tom vyzera ako po starsom surodencovi a dieta co ne sirsie ako jaternicka, existuju predsa aj materialy co maju fcnost a istu priliehavost ale tieto uniformy co vidim nic z toho nemaju

Len na dovysvetlenie, mam v rodine vojaka aj policajta a tie ich uniformy rozhodne nie su prijemne a to ako tak respektuju ludske rozmery