Slnečné okuliare pre 4-mesačné bábätko

21. jún 2023

Viete o nejakých? Malý veľmi žmúri oči vonku na slnku aj napriek tomu že mu dávam šiltovku a slnko bmu do očiek nesvieti. Máte nejaké overené slnečné okuliare pre bábätká?

cookie29
21. jún 2023

Julbo napriklad. Niekto pisal aj o KiEtLa... alebo su Izipizi ...

tanyan
21. jún 2023

Keď bola naša malá malá, tak dobre vychádzali v testoch detské slnečné z DM. Ale okuliare sme riešili, až keď sedela v športovom kočíku. Predtým som to riešila doplnkovým tienením (strieška, dáždnik...).

autor
21. jún 2023

@tanyan myslíš že je skoro dávať ešte slnečné okuliare?

domiklik
21. jún 2023

Kietla od 0-1 rok. Malé mäkké s gumičkou... Tento typ kúpiš často aj na bazoš...

zuzkaa1991
21. jún 2023

Ja som pocula ze sa neodporúča dietatu davat okuliare aby nemal budúcnosti problem ocka musia si zvyknut....urcite ako vysse pise pani dazdnik otocit kocik opacne nech nesvieti na babatko klobucik atd...moja mala.az na 2r az 3r

tanyan
21. jún 2023

Áno, myslím, že je ešte skoro. Okrem iného okuliare napríklad aj obmedzujú periférne videnie (oslabuje sa súvisiace svalstvo a neguje sa prirodzený vývoj), môže sa podporiť svetloplachosť...

beata_k
21. jún 2023

Tiez som citala, ze pre tak male sa neodporuca.

zorkahorka
21. jún 2023

Na malinkom babatku dom teda este okuluare nevidela... pochybujem,ci by ich znieslo na ociach a ušiach

autor
21. jún 2023

Ale on zle znáša aj veľa svetla zo slnka. Aj keď nieje priamo na slnku. Neviem či chápete

domiklik
21. jún 2023

Dieťa má nosiť slnečné okuliare od doby, keď ich toleruje...

andrejka1974
21. jún 2023

Určite tak skoro to nie je vhodné zrak sa vyvíja a potrebuje normálne pozerať ak mu to vadí treba ho stočiť tak aby mu to nevadilo

andreatytler
21. jún 2023

To niektore male deti maju, ze im vadi vela svetla. Nie je nahodou citlivy tiez na hluk?
S nasim synom sme len k oknu isli a uz protestoval. Davala by som siltovku a skor bola v tieni ak sa da.

autor
21. jún 2023

@andrejka1974 veď ho stáčam ale neviem či nechápeš alebo som zle vysvetlila, vadí mu veľa svetla vonku..

taktotedanie
21. jún 2023

Takmale dieta nema mat co na ociach okuliare

autor
21. jún 2023

@taktotedanie tak prečo ich vyrábajú?

taktotedanie
21. jún 2023

Lebo si to mamicky kupuju a je to biznis preto
Aj cigarety su skodlive a vyrabaju ich

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jún 2023

@jj298 sa ukludni, čo si jedovatá?

domiklik
21. jún 2023

@taktotedanie porovnávať slnečné okuliare pre male dieťa a cigarety je trochu silná káva... Nie je to žiaden biznis ale odporúčania oftamologov. Ešte si asi nevidela dieťa so zápalom spojiviek alebo rohovky, rovnako melanom v oku je chutovecka, a ver mi takému dieťaťu stačí pár slnečných lúčov počas dňa keď je vyšší uv index a môžeš utekať na pohotovosť, lebo dieťa nevie otvoriť oko, takže tolko k tvojmu vysoko fundovane mu názoru...

katies0410
21. jún 2023

@domiklik tak,ale napísala ti to doktorka,tak možno lepšie znalosti.

pandeia
21. jún 2023

Okuliare sa odporucaju od 6 mesiacov, napr. Kietla su okuliare pre male babatka. Dovtedy je dolezite chranit babatko pred slnkom napr. clonou na kociku.

domiklik
21. jún 2023

@katies0410 oftamologicka?

katies0410
21. jún 2023

@domiklik neviem presne aká. A ty si oftamologicka?

andreatytler
21. jún 2023

Ja by som sa bala mu dat slnecne okuliare. Tie okuliare nechrania oko uplne. Su tam medzery a zrenicka oka sa za okuliarmi otvori a tym padom oko prichadza o svoju prirodzenu ochranu staihnutou zrenickou a tak male dieta je este dost bezvladne a nemotorne aby si mohlo podla potreby zmenit uhol hlavy, alebo otocit hlavou prec. Najistejsie je drzat dieta v tieni.

heni79
21. jún 2023

4-mesačné dieťa nepotrebuje slnečné okuliare. Je v kočíku, ešte ani nesedí. Použi striešku kočíka + tieniacu clonu naň. Netráp dieťa komerčnými nezmyslami.

nikaeli
21. jún 2023

@domiklik napísať očnej lekárke 'tak toľko k tvojmu fundovanému názoru" je celkom funny 😝

autorka s drobcom som chodievala vždy po tienistej strane so zatiahnutou strieškou a clonou.. keď bol trochu väčší, v športovom kočiari mal dáždnik (slnečník)..
4-mesačnému ležiacemu bábätku je šiltovka zbytočná..

domiklik
21. jún 2023

@nikaeli mne prídu celkom funny vyjadrenia pani oftamologicky... Lebo porovnávať cigarety a slnečné okuliare je vysoko odborný nazor

taktotedanie
21. jún 2023

@domiklik mna poucovat nemusis a toto co si tu napisala je teda bud blud alebo extremne prehnane tvrdenie..
Je to biznis, tak ako predaj okuliarov pre deti pre ktore sa to neodporuca, tak ako predaj alkoholu, cigariet ktore sa neodporucaju atd atd a predsa sa vyrabaju a dostavaju na trh bohuzial

taktotedanie
21. jún 2023

@domiklik a teda naozaj zapal spojiviek alebo rohovky zo slnka som nevidela mozno tak u zien zo solarka ale teda deti som osetrila kopu ale zapal zo slnka nemalo ani jedno
Skor som osetrila deti,ktore z toho dostali glaukomovy zachvat a spustali sme im diuretika intravenozne na detskom are a verte taky pohlad by sa vam teda nepacil

magimary
21. jún 2023

@domiklik "dobre" si trafila,
presne tak, "radíš" priamo očnej lekárke 🙂