Spoločné kúpanie s dieťaťom. Aký je váš názor?

hamimami
28. jún 2011

maminky aky je vas nazor na spolocne kupanie s dietatkom???? ja sa teda s mojou 2-rocnou dcerkou kupem vo velkej vani, samozrejme prisposobujem teplotu vody aj prisady do kupela jej potrebam a pred tym nez napustim vodu sa sama dokladne osprchujem.....my sa teda vyblaznime, nahadzeme si tam hracky a clapkame sa......zaujma ma vas nazor.....moze to byt pre to dieta napr nehygienicke??? a co nahota??? aky je vas postoj k tomu.....dokedy nas moze nasa dcera vidiet nahych o kedy to uz zacina byt tabu.....dakujem za vsetky nazory 😉

jabadaba
30. jún 2011

@ivettka74 no ja napriklad nechodim do verejnych bazenov uz roky. Kupem sa raz do roka v mori. Nepotrebujem zvysok roka kvoli par kmitom v bazene travit u gynekologicky a vylizovat sa z toho co tam niekto zavliekol. A dieta tam tiez nevodim. Odkedy som par krat zazila co sa deje aj v takych virivkach pri bazenoch, tak hnus a dakujem neprosim. Podaktori ludia tam totiz s prepacenim chodia trtkat, no fasa, a potom tam po plavani niekto ide zrelaxovat - do niecich vaginalnych vypotkov a niecieho semena. By som take ho...da verejne pranierovala na namesti. No a potom este takto vytrtoseni hupky dupky do bazenika, povyplachovat zvysky sekretov. 😝

jabadaba
30. jún 2011

@anjelicek26 jezisi Anjelicek Ty nerozlisujes? Ako mozes tresknut, ze nie je pravda, ze sa chlamydie nedaju chytit len pohlav. stykom? Si citas po sebe? ved tvoj muz ma chlamydie pneumonie a to nie su chlamydie prenosne pohlavnou cestou. Tie, o ktorych sa tu bavime su chlamydie trachomatis. Je ich niekolko druhov, jedny napadaju dychacie cesty, ine pohlavne organy a mocove ustrojenstvo. 🙄 Panenka skakava! Ved tvoj muz ma uplne nieco ine!!!

jabadaba
30. jún 2011

@lucka1987 tak ano, aj ked mam k nahote uplne pozitivny postoj tak sme sa so segrou nikdy pred otcom nahe nepremavali, teda po istom case. Ale tak zasa sme nerobili vedu ak bolo treba vybehnut do kupelne ci z kupelne po veci. A normalny chlap to ani nekomentuje, nas otec je tak decentny, ze sa pripadne tvaril ze nic nevidi. 🙂 A on sa tiez nepremaval pred nami. Prezliekal sa, ked sme ho vymakli tak sa z toho nepototo, nebol nadseny ale do pohody, kedysi sme sa kupavali s rodicmi, najma s mamou neskor. Ked sme boli uplne malicke tak aj s tatinom.Ide o to odhadnut spravnu mieru, ono aj deti si to same ureguluju, aj rodicia to usmernia. Tiez necakam, ze sa budeme sem tam kupat s detmi do ich puberty. Uz teraz ma syn maniere, ze vo vani chce mat vela miesta, sedime pri nom. Ked bol malicky tak to bolo super, s druhym dietatom to nebudeme robit inak. nam sa spolocne kupele kym su malinke decka pacia.

ivettka74
1. júl 2011

@jabadaba Prave preto si radsej kazdy rok napustame bazen vzadu na dvore....A ja osobne tiez nesuhlasim s tym aby sa male deti tahali do verejnych bazenov na plavarne a kupaliska...Najvacsi sok bol pre mna ked som videla matku s asi 4 mesacnym babatkom v bazene v 39 stupnovej vode... 😠 😠 😠 !!!!!!

jabadaba
1. júl 2011

@ivettka74 jej to je super, ze mate svoj bazen, to je potom ina pohodicka. 🙂 A k tej matke v tak horucej vode no comment. Len tolko, ze tomu baabtku muselo byt "fasa". 😝 O tych hnusobach v tej telej vode ani nevravim.Fuj.

ivettka74
1. júl 2011

@jabadaba Hej hej je to super, ma sice len nejake 4m priemer, ale na clapkanie sa v horucavach idealne a vieme, ze sa tam kupeme iba my a ziadne "hnusoby" 😀 a my tam nesexujeme 🙂 🙂 🙂

hamimami
autor
1. júl 2011

no mamulky dakujem vam za nazory, dobre sa to cita, je vidiet ze sme kazdy ini a ja beriem a respektujem kazdy nazor a aj na kazdom vidim kus pravdy.....no my sa s malou kupkame spolu nie az tak casto, mame sprchovy kut a vana je u svokrovcov tak len tam ked sme tak si to uzijeme 😉 mala sa so mnou kupe rada, najmä ked vidi moje prsia tak hned kvili ze ciciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a zacne ich tahat 😀 kojenie si moc neuzila iba dva mesiace tak jej teraz pripadaju smiesne alebo co.....no este tu je nieco: chodime s malou tak raz za mesiac do termalneho bazena voda tam ma okolo 30 stupnov......je tam nesmierne stastna aj na dvore v malom bazeniku ale na tom kupku je uplne uchvatena......no a vzdy ma taha do toho bazenika kde je 37 stupnov tam jej je prijemne tak ju tam vezmem tak 3-5 minut iba po brusko ju tam ponorim.....ale ked tak citam......som velka truba ze ju tam beriem asi vsak????.....podotykam ze tam chodime hned rano ked otvoria takze je tam par ludi len a v tom horucom skoro nikto

majmachci
1. júl 2011

ked som si priniesla dcerku z porodnice asi prve 3 razy som sa pokusala kupat ju v malej vanicke, strasne vrestala a bolo to premna ako milujucu zacinajucu matku velmi stresujuce. Tak som sa opytala nasej detskej lekarky ze co s tym a ona ze sak sa kupte spolu, ked vas bude vo vani citit bude sa citit v bezpeci, tak som sa zacala kupat s nou hadam od 2 tyzdnov sa uz kupala len somnou🙂 a tak sa kupe aj doteraz, s tym rozdielom ze k nam pribudol este jeden spolukupac🙂) tak uz sme na jednu vanu doma traja, ja, moja 2rocna Terezka a 8mesacny Tomino🙂) a nahotu zatial vobec neriesime, Terezka uz zistila ze chlapi maju pipika a my baby mame pipinky a inak to neriesi🙂)

p4
4. júl 2011

@majmachci len tak mimochodom,ma napadlo,ked si to citam,ze my sme mali ten isty problem. maly sa mi az dusil od placu ked som ho davala do vanicky. len ja som vydrzala. 🙂 babka mi poradila aby som ho zabalila do plienocky a potom vlozila do vanicky a od vtedy uz ziadny vreskot. ale radcej sa samozrejme kupe somnou. 😀 to len taka rada,keby ste sa chystali na tretie. 😀

halime
8. júl 2011

Dietatko potrebuje hlavne citit bezpecie, teplo, mamicku. Vobec neriesi nahotu, ani ked je starsie. Aj v prirode je to tak ze mamicka s mlaadatkom travi vsetok cas, od krmenia, laskania az po hygienu. Ak to niekto riesi spolocnym kupanim ja som len za. Je to krasny pocit mat dietatko pri sebe aj v ttakychto chvilach. A urcite nielen pre maminku ;)

kiko16
26. dec 2011

Ahojte . Precital som tu dost názorov ale aj tak som by som sa chcel spytat na nieco aj ja . Považujete za normálne aby sa matka kúpala so svojim 9 (no uz skoro 10) rocnym synom vo vani ? ďakujem za reakcie !

irriss
26. dec 2011

@kiko16

koukam, ze prichazis jako "vanocni darecek"😉

1. Koupe se s nim uz skoro 10 let?
2. Koupe se s nim jen obcas nebo je to denni ritual?
3. Zacala se s nim koupat "az" ted?

Mne by zajimalo, co tomu rika tatinek a sam "pan" syn 😉

aliza
26. dec 2011

@kiko16 nie, nepovazujem to za normalne

stardust
26. dec 2011

Pri neustale stupajucich cenach za vodu to bude za chvilu aj normalne 😉

kiko16
26. dec 2011

@irriss Nedokazem ti odpovedat na vsetky tvoje otazky lebo sa jedna o moju novu priatelku . Ako som pochopil tak sa spolu kupu dost casto ale kazdodeny ritual to neni lebo su vecsinu casu mimo domova a tam neni vana. A odkedy tak to ti neviem povedat lebo akosi s nou otvorit tuto temu som nenabral odvahu . A takisto neviem co na to jeho otec a ani syn . Len mne to trochu vyrazilo dych ked mi to povedala a vyrazami to pokazde ked sa o tom zmieni lebo mne sa to vobec nezda v poriadku . Ja mam ceru a zda sa mi nemyslitelne zeby som sa s nou kupal ked mala 9 rokou. dakujem !

traktor
26. dec 2011

@kiko16 a myslis, ze to tu vyriesis za nu?..komunikacia je vo vztahu velmi dôlezita, tak sa porozpravajte..mozno si to pochopil inak..skôr si myslim , ze................................ale nie je dôlezite co si myslim ja....keby to napisal niekto iny odpoviem rovnako..nie , nepride mi to v tomto veku uz ok..deti su zväcsa hanblive..kazdy potrebuje ci uz rodic, ci dieta svoje sukromie..

nibiru
26. dec 2011

@kiko16 no tak to podla mna urcite normalne nieje v takom veku si chlapec uvedomuje uz svoju sexualitu dokonca si pametam ako brat ked mal 10r a v telke davali nieco zo sexualnym podtonom mal erekciu.😀 u nas to bolo tabu viem ze mma ho hned okrikla nech ide spat ja si vobec neviem predctavit ze by som sa kupala zo svojiu 9r. dcerou nie to este zo synom. do tych 3r. max prosim ale nie viac.

kaja73
26. dec 2011

@kiko16 Ak chlapec nie je este v puberte a obom to vyhovuje,tak na tom osobne nevidim nic zle.
My sme sa spolu sice nekupavali,ale sprchovanie spolocne bolo -fakt casto do cca 7 rokov a potom to postupne vymizlo v zhruba 9 rokoch. Vytratilo sa to samo postupne do stratena.
Ale ani dnes nemame problem s nahotou v rodine. Nik ho nema-a to ma už syn 13 rokov.
Toto je strasne individualne,co by už v jednej rodine mohol byt problem-s ohladom na rozne okolnosti- v inej problem byt nemusi.Tu ti pomože len rozhovor s priatelkou.

irriss
26. dec 2011

@kiko16

podle meho touto zkusenosti LZE ovlivnit psychiku ditete - dospivajiciho ditete NATRVALO. 😒

Budu zrejme prilis ostra, ale jedna se o muj pocit - prijde mi to na hranici "uchylnosti"...
mam v tomto veku dcery a obcas je zahlednu "AZ" v zupanku... 😉 Maji "chvile" studu, coz mi prijde naopak uuplne normalni. 😉 ..vzdyt zacinaji dozravat ... 🙂

Jsou to jeste poupatka, ale priklanim se k tomu, ze po teto strance by se mely "objevovat" samy a po castech...a v pripade potreby se "otevrit" a my - dospelaci nikdy nezklamat....nebranit jejich otevrenosti a neselhat pri odpovedich... 😉 a byt zrovna tak otevreni jako oni k nam...

Ale jsem zasadne proti OTEVIRANI silou.. 😠

p.s. Nezlob se na mne, ale uz ta predstava dvou nahych tel - jedno vyzrale a matcino a druhe vyzravajici i kdyz detske .. 😎 v te vani...to by musel byt "bazen" abych to mohla vnimat jinak, nez "uchylne".. 😎

irriss
26. dec 2011

@kaja73
nahota je neco jineho...nahota lze vnimat a prijimat nekolika smery...jde o "styk s nahotou" (nemluvim o intimnim styku 😉 😒 )

kiko16
26. dec 2011

Dakujem vam za vase odpovede . 😎

p4
26. dec 2011

@kiko16 ja si myslim ze je to uchylne....ale to je iba moj nazor,tak ho tak er prosim ta.

miskax2
27. dec 2011

nazdar koceny moja dcera ma 2 roky a tiez sa spolu kupeme a dokonca sa s nou kupe aj otecko ci rocny bratranec. ja osobne si nemyslim ze je to zvlastne nahota je priridzena vec a zatial to nijako neriesime uvidime ako to bude v neskorsom veku no myslim si ze prilisne tabuizovanie dietatu skor skodi ako prospieva...a co sa tyka hygieny tak si myslim ze je samozrejme ze ak citim alebo viem ze mam zdarv. problem do vody s dietatom liezt nebudem

amadora
27. dec 2011

ahojte, môj synček bude mať 4 roky a zvykneme sa umývať tak že on sa kúpe v detskej vaničke v sprchovom kúte kde sa ja zatiaľ sprchujem, alebo tak isto s ocinom. vaňu nemáme takže preto tak. alebo sa spolu sprchujeme. zatiaľ nerieši ani on ani my že by sme sa mali nejako "cenzurovať" pred ním. keď mu to začne byť nepríjemné tak ho do ničoho nebudeme nútiť ale u takýchto malých detí v tom nevidím problém. mne sa aj teraz stane že napríklad keď sa prezliekam keď sme na návšteve u našich a vojde mi otec do izby alebo opačne a nerobím z toho problém, však sme rodina

nibiru
27. dec 2011

tak pri prezliekani ani ja stoho nerobim vedu bezne doma behame ja v nohavickach mm v slipoch dojcim takze ani s nahych prs ....nemam nic proti nahote ako takej ani sa kupanim s detmi ale naozaj max. do veku 3r.pri rovnakom pohlavy mozno aj 4r. ale to je uplne ine ako sa sprchovat s 9r. synom uplne nahy aby sa pozeral na moje nahe telo a pritom ako si umyvam svoje intymne partie mi to teda pride naozaj uchylne!ak by sa tak kupal otec zo svojou 9r.dcerou uz by to bolo povazovane za zneuzivanie!

monika15
27. dec 2011

sorry mozna ma tu ukrizujete ale ja to vobec neuznavam.....

lia09
28. dec 2011

moja mala ked vidi tata ako lezie nahy z vane povie" jeeej párok" 😀

andreamamka
27. feb 2014

a co 2.mesacne babo? mozno sa s nim uz cicikat spolocne vo vani? 😅

andreamamka
2. mar 2014

hm ? odpovie mi niekto ?

zuzicka256
5. jan 2021

@exupery ale sak co ti vadila nahota ked ste byvali s vasimi? Vsak nahota je uplne prirodzena 🤷 vsak nech sa otocia nie? Je podla mna rozdiel kupat sa s dietatom do veku ked to este berie ako hru, nevsima si ta ako "zenu" alebo "muza" ako takeho. Ale myslim ze behat naha pred napr synom, ktory ma 14-15 je uz podla mna cez. Nikto nepozera fakt na tiez deti? Ze ty to mas na salame, jemu to moze byt velmi neprijemne. A to nepisem tebe konkretne, ale tym co tu pisali, ze ved v akomkolvek veku je nahota prirodzena, u nas to nie je tabu 🤦 tvl to vazne? Mama mi este ani tak nevadila ked prebehla naha(bratovi naopak ano)...ale otec 🤮 (bratovi naopak nie). A to sme boli styria surodenci s babkami s dedkami sme byvali v podstate na statku. Ziadni puritani sme neboli ale je to sakra neprijemne ☝️