V máji z pôrodnice

natulienka228
15. jan 2019

Dobrý deň. Mám termín v máji a chcela by som predbežne vedieť, v čom odniesť bábätko z pôrodnice. Chcem mať zhruba ako taku predstavu čo a ako, samozrejme v máji môže byť aj veľmi teplo no aj chladno, ale privítam každú radu.
Chceli by sme mu dať určite takéto nohavice na traky :
https://mkskimgmodrykonik.vshcdn.net/7zN2nmOp0d... a nejakú teplú chlpatú mikinku, aby bábatku bolo aj pohodlne. dali by sme ho do vajíčka a potom zakryli dekou 🙂 ale akurát neviem čo pod tie nohavice na traky (je to taky makky hrubší materiál, nie ako riflovina,to by som nedávala určite) - či dať pod to nejaké body s krátkym rukávom,alebo s dlhým,alebo radšej overalik, no neviem,poraďte mi, prosím, čo dať pod tie tračiky....

Dakujem za kazdu radu 🙂

29simona29
15. jan 2019

@natulienka228 môj maly sa narodil v aprili, ale už vtedy bolo cca 27st, dala som mu body s dlhým rukávom, teplacky, na vrch ľahkú mikinu...mala som pripravenú aj takú zavinovacku do autosedacky, nepoužila som ju ani raz...maj je tiež nevyspytatelny, ale ak das niečo takéto, pripadne teplejší material ak by bolo chladno, bude to ok- plus prekryť dekou..Ak by bolo teplo, deku by som vynechala, predpokladám, že aj tak prejdete pár metrov do auta a z auta, tak nejako by som až takú vedu z toho nerobila(ja som bola rovnaká a vedu som z toho robila, ale po skúsenostiach, keď sa mi naly narodil by som už nerobila☺️..Pre mna ako prvorodičku to bol celkovo stres a najmä som bola rada, že som maleho dokázala obliecť a prepraviť, aj tak sa pri tom jedoval, dokonca som mu obliekla čo bolo najpohodlnejšie, nie čo som mala dopredu naplánované- v takomto nejakom duchu prebieha celých 9 mesiacov, odkedy ho mam☺️

ukulela
15. jan 2019

chlpate mikinky na detoch nemam rada - aby sa im nedostali chlpy do ust/oci. ja som oba krat mala zavinovacku, co sa dala dat do vajca. oktober. zavinovacka tenka, starsi mal body a na nom teplacky a vrcjnu kosielku bavlnenu hrubsiu a do tej zavinovacky a hotovo. mladsi body, na to overalove pyzamko bavlnene a do zavinovacky a este tenku deku, bolo chladnejsoie. zavinovacka az po krk - ulitka. tie nohavicky su pekne, no pre mna neprakticke, ja som postupne presedlala na tie overaly. pripadne body a teplacky ale so spodkom - lebo ponozky si daval starsi dole hned. mladsi este hadam ine ani na sebe nemal. na fintenie bude dost casu, ked bude behat. 🙂

zuzipolo
15. jan 2019

@natulienka228 ahoj,ja som išla minulý rok v máji z pôrodnice,bolo hnusne teplo,mala mala na sebe také dupačky ako pyžamko a čiapku,bola vo vajci zakrytá dekou a zima jej nebola 🙂 tie nohavice sú krásne,ale je to podľa mňa nepraktické,ešte bude čas na parádenie,skôr praktické veci pozeraj na bábätko,ja som veľa veci nevyužila,boli pekne,ale to bolo asi všetko..

jasminet
15. jan 2019

Gate sú fajn, ja som také mala rada na deťoch. Pod to body dlhý rukáv a ponožky(papučky) bavlnená mikina taká tepláková.

pininka
15. jan 2019

Ja som išla z pôrodnice pred skoro dvoma rokmi 20.4 a bola strašná zima, dva dni snežilo a fúkalo tak že som myslela za nedojdeme k autu. Takže by som to určite nepodceňovala. Ja som mala taký overal do autosedačky akoby z hrubšej deky a ešte mala overal taký mäkký a navrch deku.

saskia_98
15. jan 2019

Moj maly bežne nosi taketo teplačiky od začiatku a pod nich mu davam len ponožtičky. Jedine pod čo mu davam punčošky sú rifle, takže ja by som dala len ponožtičky a popripade kúpila capačky. 🙂

eriksonka1234
15. jan 2019

@natulienka228 moja dcéra sa narodila 16.maja do pôrodnice som odchádzala v pletený h hrubých šatách a kožených čižmách taka bola zima, pre malú som brala aj overal a o 4 dní bolo 28 stupňov takže malá mala satocky bavlnené a len tenkú ciapocku, a tenkú deku. Počkaj na počasie, zbytočne teraz radiť