Veľkosť topánočky

gumkac19
14. nov 2013

Chcela by som sa poradiť, akú veľkosť topánočky kúpiť...Veľmi sa mi páčia jedne čižmičky na zimu, vo vnútri sú pekné zateplené, no sú dostupné len na internete... Veľkosť nožičky máme momentálne 14,5 cm. A neviem či mám kúpiť veľkosť 23 (vnútorná dĺžka 15cm) alebo radšej 24 (vnútorná dĺžka 15,5 cm)... rozmýšľala som skôr, že tie väčšie, že predsa jej dám punčošky, ponožka tak či tá 23 by nebola potom malinká...ďakujem za všetky odpovede.

charllotte
14. nov 2013

ja by som kupila 24 😉

kristiii
14. nov 2013

určite tie väčšie, vezmi si že tie čižmičky bude nosiť aj v marci-apríli a to jej ešte nôžka isto narastie. A čo som čítala tak vždy by sa detičkám mali kupovať topánočky tak aby mali ten 1 cm voĺný a pri zimných si to obzvlášť myslím, ako sama píšeš, dáš jej teplejšie pančušky a už jej budú nadoraz,

euka210
15. nov 2013

v pohode na zimu o 1,5cm viac na pancuchu a aby vydrzali celu zimu. Nas ma tak c. 23 na doma sandalky este z leta, ale su uz akurat,, jesenne ma 24 a na zimu sme kupili 26...chodil na predajni v tom dobre, takze radsej vacsie.

kristiii
16. nov 2013

@euka210 aj my tak nejak kupujeme zimné, teraz má 26-ky akurát nadoraz a na zimu sme kúpili 29. Predsa len do jari ďaleko..Kamarátka zvykne kupovať len o číslo väčšie a potom vždy vo februári nadáva že musí na 1-2 mesiace kupovať nové topánky lebo malého tlačia.