Výbavička pre aprílovo - májové bábätko

sanny2993
12. dec 2020

Ahojte. Som prvorodička - bábätko čakáme po 20 aprili čiže ratame aj s májom. Nemam ani šajnu aké oblečenie mu zaobstarať. Či mi treba fusak alebo už nie a postači mi do kočika tepla deka a podobne. Budem rada ak mi poradi maminka ktorá ma realne skúsenosti s tymto premenlivym mesiacom 😄

aktiz
12. dec 2020

@sanny2993 mne sa syn narodil začiatkom mája a fusak som uz nepoužívala. Bol v zavinovačke, deka a ten kryt na kočík.

hradnapani
12. dec 2020

tenka zavinovacka do vajicka sa ti zide, jedna dve teplejsie mikiny na rozopinanie a aj teplejsie teplaciky, do kocika deka alebo vrchny ochranny kryt na kocik uplne postaci. Obe deti mam takto a stacilo nam to. No zavisi aj kde byvas a ake tam mate pocasie.

chrumka333
12. dec 2020

Mne sa narodil môj čertík 19.4, fusak som nemala, ale mala som teplejšiu zavinovačku, deku a dekel. No závisí od počasia 🙂

090255
12. dec 2020

Môj sa narodil 12.4 a fusak som nepoužívala a zavinovačka max 2 krát čo bolo také teplo že sa len potil skôr som používala tensiu decku a úplne stačilo ale tak priprav si aj fusak naj predlžovací aby si použila aj v zime a aj zavinovačka ved stačí jedna možno máš aj po sebe keď si bola babo ja som tiež takú mala a krásna je stále a samozrejme decku a uvidíš aké bude počasie a máš nemusíš stresovať že čo treba keď nevieš aké bude počasie....

lavender21
12. dec 2020

Fusak podľa mňa nepotrebuješ, ale super je napríklad zavinovačka od Emitexu Zoe. Vieš dať aj do vajíčka a ja som používala aj v kočíku...

senta_sofia
12. dec 2020

@sanny2993 teply fusak sice nepotrebujes, ale ak ho kupis, zuzitkujes nasledne v novembri, deku zuzitkujes celosezonne, kedze aj v lete sa casto dost ochladi. Nepotrebujes zimny overal, postaci fleecovy alebo teplakovy, bodycka s dlhym rukavom a polodupacky alebo teplaky, mne osobne sa na prvy mesiac dva najviac osvedcili bavlnene overaly, take pyzamkove, nikde sa to nevyhrna, ked manipulujes s babatkom, cvocky su az po rozkrok, lahko prebalis a oblecies spat. Ciapky, stacia tensie, vacsina oblecenia ma kapucu, pouzijes ako dalsiu vrstvu. Tie polodupacky su praktickejsie ako teplaky a ponozky, lebo deti to kopkanim zosuchaju. Ja mam marcove, aprilove aj junove a extra rozdiely vo vybavicke neboli, lebo uz neplati ani, ze studena zima a teple leto.

malicka_mysicka
12. dec 2020

@sanny2993 moj syn sa narodil 7.5 ked bol extremne studeny maj. Ziadny fusak som uz neriesila, tie prve dva tyzdne aj tak pojdete akurat tak k lekarovi. Ja som mala pozicany taky prechodny overal od kamosky a s tym sme si vystacili. A tepla deka. Ved za mesiac uz bude leto 😉

pininka1
12. dec 2020

Nasa sa narodila 16.4 a bola taka zima, snezilo, ze ani syn narodeny v nobembri nesiel taky naobliekany domov. Urcite by som volila okrem flisoveho overalu aj taku tu teplu deku do autosedacky a este prekryt. Urcite ti treba aj body s dlhym rukavom, vsetko aspon 5ks. Kabatiky z bavlny su super a tiez polodupacky.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eriksonka1234
12. dec 2020

@sanny2993 ja som išla rodiť 16.5 v kožených čižmách a zimných pletených šatách, strašná zima bola. Z pôrodnice sme odchádzali a bolo 28 stupňov, takže ani deku sme nepotrebovali. V tomto období je dobre mat po ruke tenší fusak.

lucinka1988
12. dec 2020

@sanny2993 moj prvorodený sa narodil v druhej polke apríla, akurát pred 2 rokmi bolo také počasie, že odkedy sa narodil nonstop 30st, mala som aj pár teplejších vecí, ale nevyužila som ich ani raz. Fusak by som neriešila vôbec, nejaké teplejšie veci možno áno- ale stačí veľmi malo a nie príliš teplé. Ak by bol náhodou veľmi studený máj, čo sa stáva, fusak dokúpiš potom, oveľa väčšia pravdepodobnosť je, že už bude príjemná teplá jar.
Ja som ale využívala perinky to začiatku aj do kočíka a tie som is účel. A je pravda, že fusak využiješ na najbližšiu zimu.

katkamatka7
13. dec 2020

Malé bábo potrebuje málo vecí. Bude rýchlo rásť, radšej mu dať voľnosť ako ho sťahovať príliš tesným oblečením. Určite uprednostniť bavlnu. My sme s mojím synčekom odchádzali začiatkom mája z pôrodnice. Odchádzal v plienke a dupačkách, čiapočke a zavinutý v zavinovačke najmä na zmiernenie trhavých pohybov novorodencov. Na doma už potom neskôr zapínacie body zo spodu alebo také zavinovacie body, ktoré sa zapína na bokoch. Nohavice viac pripomínajúce tepláky so zvýšeným pásom, aby mal zakrytý chrbátik. Fleecovú deku využívam celoročne. Fusak asi lepšie predĺžený, tou predĺženou časťou sa dá zakryť a poslúži dlhšie obdobie.

katkamatka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz