Využiteľná výbavička

potvora1
9. aug 2017

Ahojte😉 zaujímalo by ma, čo z týchto veci ste aj skutočne využili pri svojich deťúrencoch a čo bola naopak zbytočná investícia....viem, že každé bábo je iné ale rada by som poznala vaše názory konkrétne ide o: cestovnú postieľku, kolotoč nad postieľku, hraciu deku a polohovacie kresielko... ďakujem za postrehy a pekný deň prajem.

zooeynka
9. aug 2017

@potvora1 za mna:vsetko to su zbytocnosti. V kazdom hoteli/apartmane maju detsku postielku ak by ste s dietatom cestovali, kolotoc je uplna zbytocnost - zaujat dieta mozes aj inymi hrackami, hracia deka -uplna zbytocnost vyuzitelna len velmi kratko, kresielko je fajn"odkladisko"pre dieta, ale tiez ho vyuzijes len kratko. Mam ho doma, obcas som tam dieta davala, ale ked je trosku vacsie uz tam nechce sediet...vraj deti ktore sa pokladaju na zem na deku sa zacnu rychlejsie pretacat, v kresielku spohodlnievaju....

zafir01
9. aug 2017

@potvora1 z tohto som vyuzila len vibracne hojdacie kresielko.. my sme ho vyuzili naplno. maleho to velmi ukludnovalo. ostatne sme nemali a nechybalo nam

malasandrika
9. aug 2017

Za mňa top kresielko pre dieťa a Tebou nespomenutý, ale pre mňa dôležitý - monitor dychu. Cestovnú postieľku som neriešila, malá všade spávala s nami, kolotoč a deka ostali nerozbalené v krabiciach.

mamutka
9. aug 2017

@potvora1 detskú postielku dne využívali často, na cesty k rodičom, po horách-v apartmánoch po dedinkách to bezne nemali... Ty vieš koľko budete cestovať. Kolotoč nad svojou postielkou mal, syn malo spaval, aspoň na to chvíľu kukal, inak by som ho musela stále len ja zabávať, celé dni nosiť. Čo kúpis, to bude, nekupis, nebude. Podľa mňa je zbytočnosť napr.komoda na prebalovanie, to sa dá aj na posteli, či na gauči.

emi16
9. aug 2017

Vsetko a u oboch
Moje baby zboznovali kolotoc a ked sa naucili prepinat hudbu nohami to bolo srandy kopec.
Hracia deka v kuchyni a mala som klud pri vareni
Kresielko mame od 3 mesiacov do 15 kg, kt. Od urciteho veku sa da pouzit ako hojdacie kreslo
Teraz sa on biju 4rocna s 2 rocnou
Cestovnu postielku tiez, ked chodime niekam na chatu
Ku nasim a tiez sa vyuzila aj ako ohradka ked som potrebovala ist do sprchy som vedela, ze sa im nic nestane

deti95060810
9. aug 2017

postieľka na cestovanie - úplná zbytočnosť, aj prebaĺovací pult - škoda e, dobrý je kolotoč a za mňa super odsávačka mlieka - pre maminku....
Je to asi vec každého čo uprednostní....moja známa nemala napr. ani detskú vaničku - ja som mala a bola som spokojná...

ivuska00
9. aug 2017

cestovnú postieľku využívame doteraz (2,5r) ...spinká ešte v nej a hlavne sa nebúcha do tyčiek na drevenej postieľke, plus, ked ideme k rodičom, tak má kde prespať
Kresielko sme využívali hlavne na papanie...
Deka oničom a kolotoč som ani nekupovala

sense
9. aug 2017

Hraciu deku sme vyuzili, ostatok nie ale mali sme ohrafku velku ...kolotoc nula bodov, kresielko tiez, cest.postelku sme nepotrebovali, vsade v hoteloch uz byva k dispozicii

xstelinka
9. aug 2017

Cestovnu postielku mame u mojich rodicov,je vyuzivana na 100% u nich a parkrat aj na dovolenke.Mozno v hoteli maju postielky,ale nie na vsetkych chatach + sa da vyuzit ako ohradka.Kolotoc,deka,kresielko pre mna zbytocnost.

malasandrika
9. aug 2017

@emi16 prosim ktoré kreslo je do 15 kíl?

emi16
9. aug 2017
emi16
9. aug 2017

@malasandrika
Do predu sa davaju hracky do kt. Dieta moze buchat
A kresielko vibruje

malasandrika
9. aug 2017

@emi16 perfekné, idem pozrieť, lebo všetky, ktoré som pozerala boli iba do 9 kíl. Ďakujem 😊

viky8
9. aug 2017

máme skoro 4 mesačnú slecnu
cestovnu postielku sme zatia neriesili, kedze sme sa este nikam nechystali
kolotoč ju celkom zaujijmal, no dali sme ho preč a na stojan na baldachyn navešali všeliaké hracky, dietatko to dokaze na celkom dlho zabavit .. taktiez odporucim obrazkovy mantinel okolo postielky, my mame so zvieratkami a nasa mala sa na ne nevie vynadivat, doonca si ich hladka a snazi sa ich chytit 🙂
hraia deka u nas ako, casto vyuzivana, malicka sa hra a ja si zatial porobim, a aspon viem ze nehladi len tak doblba ale na hracky ktore jej pomahaju vo vyvoji
kresielko taktiez vyuzite, pretoze pride cas ked dietatko nechce stale uz len lezat, no nemoze este sediet, alternativou je aj vajicko, no tam sa mi zdala moc upucená, takze na ten cas sa da zohnat aj za par eur, netreba extra drahe hojdacie vibracne a neviem aake, uplne staci hoc ake lehatko.. my sme napr zohnali tu na MK za 10 eur a svoj ucel na tych par mesiacov splni.

nika898
9. aug 2017

@potvora1 za mna urcite kresielko a kolotoc. Syncek ma aj deku ale vobec na nej nechcel byt viac ho zaujal kolotoc v postielke 🙂

emi16
9. aug 2017

My sme to preto brali, ze bolo na dlhsie obdobie a je zelezna konstrukcia a stalo pred 5 timi rokmi v tescu 25 libier
Teraz pozeram, ze skoro 70
Ale je aj na bazosi

emi16
9. aug 2017

@malasandrika
My sme to preto brali, ze bolo na dlhsie obdobie a je zelezna konstrukcia a stalo pred 5 timi rokmi v tescu 25 libier
Teraz pozeram, ze skoro 70
Ale je aj na bazosi
Ak chces pod ho ku nam kuknut ci ti bude vyhovovat

adriannasvk
9. aug 2017

Ja som vyuzila hraciu deku a kresielko,ostatne su uplne zbytocne si myslim🙂hracia dekaje fajn,dietatko zaujme,ja som mala taku vacsiu od taftoys myslim a bolo fajn,ze ked deti sa este lenvalali,ucili plazit atd a sli smeniekam supla som ju do autaa bolo,deti boli kludnejsie,mali nieco svoje so sebou a nie kazdy ma napr koberec atd takze u mna vyuzite velmi dobre🙂ako aj kresielko,casto v nom aj zaspali deti ked sa hojdali🙂

pininka
9. aug 2017

Z toho co si napisala som vyuzila vsetko, plus vysielacky kedze byvame v dome

malasandrika
9. aug 2017

@emi16 určite bude, lebo máme také do 9 kíl a neprežila by som bez neho ani deň 😄

siska53
9. aug 2017

@potvora1 kolotoc sme celkom vyuzili a aj hraciu deku,ale nie pri malej,lebo to som sa kvoli starsiemu bala ju nechat len tk na zemi. Lebo tam sa aj pekne prevaloval,ked potreboval. Kresielko mi pride ako zbytocnost, stacilo nam vajicko,ked u bolo treba.
A uz by som.nekupovala ani ohradku.

kapurka270
9. aug 2017

Ja som mala kresielko,to som kupila uz po 1.dietati a kolotoc od sestry.Ohradku sme vyuzili len par krat a predala som ju.Za mna ohradka a prebalovaci pult zbytocnost.

janulik2008
10. aug 2017

kolotoc sme mali a bol super kresielko tiez len mala v nom neskor uz nechcela byt a co sa tyka hracej deky tak su aj take kde sa dieta moze hrst ked lezi neskor ked sedi a aj stoji ... my sme taku mali a mala este aj zo zaciatku ked zacala chodit sa drzala hrazdicky ...

katjas8
10. aug 2017

Kresielko vyuzivame, ale mame aj take nehojdave, je to aj pre vacsie dieta. Je dobre si tam dieta polozit a mat ho pri sebe napriklad v kuchyni pri vareni alebo jedeni. Cestovnu postielku mame tiez, super vec na cesty na vylet, k rodicom, kde postielka nie je. Namiesto hracej deky mame hrazdicku ktorá sa da polozot kdekoľvek. Ale je to len asi do 3-4 mesiacov, potom uz babatko vsetko taha rucickami. Kolotoc mame, ale to je ozaj len pre tie najmensie babatka ktore vedia len pozerat. Vacsie uz potrebuju nieco drzat v rukach a zuzlat.

katjas8
10. aug 2017

Ale kazdej mamicke vyhovuju ine veci z vybavicky. Co jednej netreba, druha oceni.

katjas8
10. aug 2017

Neodporucam davat vajicko miesto kresielka, vajíčka su prilis verikalne nahnute pre detsku chrbticu a hrozi udusenie ked brada prilis tlaci na hrud.

lavender273
11. aug 2017

@potvora1

Kazde dieta je ine a to co nevyuzili ostatne mamicky neznamena ze to nevyuzijes ty. Tiez mi bolo poradene ze nekupuj toto nekuj tamto nevyuzijes... potom som tie veci zhanala a bolo to pozehnanie. Vela veci som podostavala alebo som nakupovala v predstihu z trhov alebo z bazarov, takze ma to nestalo vela €€

matazirafa
11. aug 2017

@potvora1 ani jedno z toho som nemala, ale teraz pri druhom to kresielko asi skusim

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz