Základná výbava pre miminko

bulik30
4. feb 2013

Rada by som poprosila mamičky , aby sa mi vyjadrili k zoznamu čo som našla na nete. Predsa ste skusenejšie a lepšie viete čo a koľko na začiatok potrebujem .
Ďakuje za každu radu .
zoznam z netu :
Oblečenie
2. bavlnená čiapočka č. 50/56 - 2 x
3. detské body alebo košieľky č. 56 – 3-4 x
4. detské body alebo košieľky č. 62 – 3-4 x
5. dupačky alebo tenké overaly č. 56/62 – 3-4 x
6. mikina, kabátik alebo svetrík - 2-4 x
7. rukavičky proti škriabaniu
8. ponožky – 2-3 x
9. ? pletené topánočky – 1-2 x
10. biela perinka (klasická zavinovačka) – 2 x
11. vložka do perinky
12. detská deka
13. podbradník (protislinkový, menší) – 2 x

Základné potreby
14. látkové plienky (pod hlavičku, na odgrgnutie, do poštoliek a pod.) – 20-30 x
15. jednorazové plienky New born – 1 x (netreba zbytočné zásoby) do porodnice
16. ortopedické nohavice (poštolky), veľkosť 1, 2 – 2 x z každej veľkosti
17. zaoblené nožničky
18. odsávačka hlienov(odporúčame pripojiteľnú na vysávač)
19. lieh na čistenie pupčeka
20. vata alebo gázové štvorčeky 5 x 5 cm
21. teplomer
22. ? vatové tyčinky
23. ? mastička proti vetrom (napr. Pupík)
24. ? cumlík
25. Rektalna rurka
26. Krem na zadoček

na spanie
27. postieľka alebo kolíska, kôš
28. matrac
29. plachta – 2 x
30. hniezdo do postieľky (užitočné proti prievanu, svetlu, vypadnutiu cumlíka ...)
31. ? vak na spanie (nedá sa odkopať)
32. zo začiatku netreba paplón ani vankúš, bábätko je v perinke, neskôr vo vaku na spanie a v chladnejšom počasí môže byť prikryté dekou

na kúpanie a prebaľovanie
33. vanička (zíde sa odkladací priestor na mydlo) alebo prebaľovací pult s vaničkou alebokýblik
34. ? lehátko do vaničky
35. ? teplomer do vody
36. osuška alebo tetra pleny – 2-3 x
37. olivový (mandľový) olej – aviril – ( alebo na predpis od lekarky)
38. ? vlhčené obrúsky na zadoček
39. krém proti zapareninám (Rybilka, Jekorisova masť, značky...)
40. ? kefka na vlásky

Pri kŕmení z fľaše, odsávaní
(netreba vopred)

41. fľaša (jedna na čaj) – 2-3 x
42. odsávačka na mlieko
43. kefka na fľaše a kefka na cumeľ
na prechádzku a cestovanie
44. kočík + pršiplášť + taška na rúčku
45. fusak (podľa ročného obdobia)
46. autosedačka – vajíčko
47. Užitočné doplnky
48. ? šatka na nosenie dieťaťa alebo babyvak
49. ? babysense - sleduje dych dieťatka spiaceho v postieľke
50. mušle na ochranu bradaviek a zberače mlieka.

51. Porodnica

52. Pyžamo , papuce , zupan , ponozky , nohavičky , vlozky 3 balenia , rosalgin + glycerinove cipky
53. Kalciova mast na bradavky
54. Vložky do podprsenky
55. Kojenecku podprsenku 2x
56. Caj na tvorbu ,mlieka
57. Plienky newborn + vlhcene utierky
58. Krem na ritku
59. cumlik
60. Oblečenie ak sa pojde domov z porodnice ( čiapocka , rukavičky , dlhe body , svetrik , zavinovacka , deka

hruska82
4. feb 2013

@bulik30 To je urcite velka pomoc!

bulik30
autor
4. feb 2013

@cawes nesedi mi to z cislami - nepreskocila si to ?

bulik30
autor
4. feb 2013

@cawes prepac zle som pozrela :( dakujem ked ta este nieco napadne napis prosím ta .)

xlucia
4. feb 2013

@bulik30 to je ok, ale po odchode z poistovne mozes dieta zahlasit aj do inej ako mas ty. a dobre je aj kresielko, aby si dieta mohla mat v kuchyni pri sebe a mala volne ruky

bulik30
autor
4. feb 2013

@xlucia nad tym tiež uvazujem - . monitor kupim od ruky .

bulik30
autor
4. feb 2013

@xlucia
@hruska82
@cawes
@katren
@reanda
@zuksa
@xlucia baby prosím vas este mi porade ohladom kociara - vajicko budem mat pozicane - tak mam kupit len hlboky a az potom sportiak alebo dvojkombinaciu ?

kristiii
4. feb 2013

@bulik30 no keď som ešte raz kukla tie bodynká tak je pravda že velkosť 56 sme mali asi jedno a tak za týždeň bolo malému malé a to mal 50cm keď sa narodil, žiadny valibuk, skor tie 62 a potom 68 či aká je nasledovná velkosť-tie vynosil stráááášne dlho, to bola taká univerzálna velkosť. Skor sme zo začiatku nosili klasické košielky-sú praktickejšie keď musí mať mimčo poštolky a ešte sme velmi vela vynosili také tie pyžamká čo majú ruky nohy a sú na cvoky-doma bol v podstate len v tom či cez deň alebo v noci, bolo to najpraktickejšie. Teraz ma v rýchlosti nejak nič nenapadá ale ak tak ešte dopíšem 😉 Inak sú veci ktoré niekto využije velmi a nedá na ne dopustiť a iným maminkách prídu ako zbytočnosti-to už závisí od tvojho rozhodnutia a tiež od toho akej povahy sa ti dietko narodí. Napr. moj malý neznášal ležať vo vajíčku alebo v kadejakých tých lehátkach a niektoré detičky v tom vydržia aj pol dňa /aj tá klokanka napríklad/, to sú potom také veci čo je fajn si najprv u niekoho vyskušať alebo si požičať a potom zvážiť kúpu

maznacik007
4. feb 2013

@bulik30 no ja osobne by som si kupila hlboky napr. peg perego, inglesina z bazara... mas majove babo... takze na zimu sa ti zide velka hlboka vanicka... kludne z bazara tieto kociky su super... a potom na jar by som si kupila novy sportak a to uz podla toho co budes preferovat... rozhodne by som to urobila takto 😉

kristiii
4. feb 2013

@bulik30 a keď už sa pýtaš hneď na ten kočík, ja by som to pri ďalšom dieťati riešila hlbokým /priestranným aby si doň minimálne prvú zimu vrazila naobliekané dietko aj s fusakom/ a potom bugynu /tiež priestrannú aby si do nej v prípade potreby vrazila aj 3ročné dieťa 😀 / Ale závisí hlavne ako budeš kočík využívať, či budeš vela cestovať autom alebo MHD, po akom teréne a pod. Darmo ti niekto ako ja poradí velký kočík keď sa budeš musieť denne trmácať električkou 😝

bulik30
autor
4. feb 2013

@kristiii
@maznacik007 no jazdim casto autom , ale s manzelom radi behame po lesoch a poliach - cize asi tak 🙂 takzie tie znacky maju velku vanicku a su dobre ?

hruska82
4. feb 2013

@bulik30 Daju sa kupit aj super dvojkombinacie....zalezi, co ocakavas od kocika. Pre mna bola dolezita velka vanicka, tiez, aby mi kocik vosiel do vytahu. O kolieskach som tiez mala svoju predstavu a sportovu cast som chcela taku stabilnejsiu, kedze nas bude este malicky cez zimu. Takze je to len a len na tebe....co ocakavas od kocika. Potom len hladat tu spravnu kombinaciu :D Ja som kupovala v Tvrdosovciach (sice trojkombinaciu), no som maximalne spokojna. Distributorka sa neskutocne vyzna a ma neporovnatelne super ceny.

bulik30
autor
4. feb 2013

@hruska82 nemas link prosím ta ?

hruska82
4. feb 2013

@bulik30 Ale jasne....tam ale treba zavolat, aby tam bola....ona totiz sama chodi pre kociky ;)
Nech sa paci: http://ppluxbazar.sk/pplux/

zuksa
4. feb 2013

@bulik30 tak to zalezi na tvojej potrebe... ja napriklad idem kupovat dvojkombi alebo troj... urcite nie kocik a potom sportiak... je to podla mna zbytocne vyhodenie penazi.... ale su baby ktore kupia kocik a potom sportiak.... ja by som ale osobne odporicila dvojkombi..

maznacik007
4. feb 2013

@bulik30 pozri na tento mas to kombinovane...
velky podvozok ... so super kolesami velka vanicka.... a k tomu sa da kupit podvozok ktory je po zlozeni uplne plochy... skladny a pripojis kludne autosedacku.... a peg peregacke maju bazy tie mas v aute fixovane pasmi ... a da sa pokombinovat....
https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/0ie6/hlb...

bulik30
autor
4. feb 2013

@hruska82 dakujem ti si naozaj poklad 🙂

hruska82
4. feb 2013

@bulik30 Tak to som rada, ak som ti aspon trosku pomohla. Inak ja by som radsej kupila novy kocik, hlavne ak este planujete dalsie dietatko....tie dnesne kociky uz nie su take stabilne, ake kedysi byvali. Po jednom dietati mas rozjagane kolesa, ak nan nedavas pozor. Myslim, ze lepsie pochodis, ked u tejto Meszarosovej kupis novy - cenovo su velmi vyhodne, a ona ti k tomu urcite da aj vecicky, co by si inde nekupila! My sme u nej kupovali hlboky kocik (presne podla mojich predstav) a dostali sme k tomu aj zimny fusak, fusak do vajicka (mohla som si vybrat farby) a zimne rukavice na kocik. Tiez sme k tomu mali prsiplaste na vanicku a sportovu cast a tiez sietku na vanicku a vajicko. Dalej som u nej kupila drevennu postielku s kokosovym madracom, hniezdo, baldachyn, paplonik, vankus a obliecky. Taktiez som kupila prebalovaciu podlozku s tvrdym dnom a za toto vsetko sme platili 600 ecok. Myslim, ze celkom super cena. :D dufam, ze si budes vediet vybrat u nej!

cawes
4. feb 2013

@bulik30 tak to si kup najprv len hlboky a potom si mozes vybrat neaky super sportovy, velky atd

cawes
4. feb 2013

@bulik30 este ma napadlo ohladne perinky, mala som tiez 2 jednu tu klasicku bielu naskrobenu ( dodnes je nerozbalena) a potom este jednu tu sme pouzivali, ale narodi sa ti dieta na leto, takze jedna staci. Ja som ju prala vzdy tak cez den a potom sa mi na slnku (v susicke) vysusila. Novorodenec ti ju nema cim zaspinit, nas maly nevracal ani sa nikdy nepokakal tak ze by ju zaspinil a ani sa nepotia.

zuksa
4. feb 2013

http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/tehot... toto som si nasla pre seba... myslim ze ten zaklad tam je 🙂

bulik30
autor
5. feb 2013

@hruska82 kočiarik si brala ktory ?

bulik30
autor
5. feb 2013

babule ste zlate , dakujem vam za rady 🙂

hruska82
5. feb 2013

@bulik30 V podstate jeden z najdrahsich....vola sa to, ze Venezia. Ak by si chcela, poslem ti fotku 🙂

graceful9
5. feb 2013

@bulik30 v podstate to všetko vyuziješ akurát ja by som už nekupovala do 3 mesiacov vôbec body a dupky, radšej overaly.nieže by to nešlo obliecť také malé krehké babo ale aj tak s overalom je ľahšia manipulácia. nečítala som ceelkom pozorne preto neviem čo presne tam máš, ale môžem ti napísať aj celkovo nie len základnú výbavu čo sme kúpili a nepoužili. tak hracia deka bola použitá 2x, podložka na kúpanie ani raz, prebalovací pult zo začiatku no malá bola veľmi živá tak v rámci bezpečnosti sme prebalovali na posteli, hrací kolotoč nás tiež nezaujal, no iné deti samozrejme môže 🙂 no a super veci čo odporúčam : hniezdo jednoznačne ,box na vlhčene obrusky, vibrujuce al. hohdacie kresielko( my sme nemali, použ. sme vajíčko ale tam nemohla byť tak dlho ako by bola v kresielku.)fľašku ak budete potrebovať tak jednoznačne mam antikolikovú.má dvojité odsraubovacie dno, je super, nemali sme koliky, a da sa steriilizovať v mikrovlnke. monitor dychu! keď malá konečne zaspala mohla som byť v klude.v posteli mať dieťa neodporúčam.neoddychneš si, budeš len tŕpnuť aby si ho nepritlacila, hlavne ak nebude v perinke a bude putovať po posteli...(ospravedlňujem sa za spôsob písania , ale som na mobile a ten píše ako chce...) a s,

bulik30
autor
5. feb 2013

@hruska82 posli .)

bulik30
autor
5. feb 2013

@graceful9 dakujem ti , tie overaliky su ake ? musim vy googlit - a ohladne kociarika poradis ?

graceful9
5. feb 2013

@bulik30 no kukni aj tu na bazare aby si vedela ako to vypada.ja kupujem v tescu.su kvalitne a cenovo v pohode.ale tusim sa na nich píše že su to pyzama. ale my nosimé. aj cez deň . a kočík no ja som kúpila trojkombinaciu ale takú chybu už nespravím. tá športová časť je veľká a konštrukcia ťažká a aj tak clovek kúpi sportak. Radšej kúpiť hlboký a potom kúpiť sportak alebo taký čo sa zloží vanicka a nasadí športová časť . veď aj sportak sa da v zime použiť.ale hlavne taký kúp aby sa dal dať na ležato. a ohľadne značky ti neporadim..eviem posúdiť ale je tu veľa tém o kocikoch skus tam kuknuť 🙂

bulik30
autor
5. feb 2013

@graceful9 nO KOčIARIK CCHEM TAK AKO PISES , DAKUJEM TI .)

graceful9
5. feb 2013

@bulik30 neni zač 🙂 ak ťa ešte niečo napadne napíš 🙂

hruska82
5. feb 2013

@bulik30 Mam iba taku, co som ja spravila :D