Zauzlené vlásky u malého dieťaťa

ichbinich
28. okt 2014

Ahojte!
Hladala som, ale nasla som iba temu o vlasoch dospelych. "Problem" ma ale dcera.
Zo zadu na hlave sa dcere vzdy zakudolia a trochu zauzlia vlasky. Ma ich iba po zatylok, teda relativne kratke. Mam pre nu tu zazracnu kefku Tangle Teezer (aj pre seba 😉), ale aj ked ju ucesem, tak jej tie vlasky odstavaju. Keby som ju nechala tak, asi by mala za dva dni dready 😉 😀
Je to vlastne zatial opticky problem, ze je vzdy strapata, tou kefkou sa mi podari tych uzlikov zbavit, ale robia sa jej stale a stale.
Davam jej zatial baby sampon Nivea, potrebujem vzdy iba kvapku, tak sa pomaly mina 😉
Skusala som jej dat malicko oleja na vlasy Garnier, co mam ja. Na chvilku to je lepsie, ale ona je take motovidlo, a najma po spanku to ma zase zauzlene.
Nechcem jej davat kozmetiku pre dospelych, a ten sprej na rozcesavanie som este neskusala. Ma tie vlasky jemne, a mam dojem, ze keby som to striekla, tak ma pol hlavy mokrej... To by som si musela strieknut na ruku a tak jej to uhladit, neviem.
Mate s niecim podobnym skusenost? Mam skusit nejaky detsky 2-v-1 sampon, co ponukaju? (Len to budem musiet vydrzat na to prasiatkovo ruzove pozerat, a este aj pricezne 😉) Lebo tie sampony minam pomalicky, kedze potrebuje vzdy iba kvapku, tak nechcem nakupit zbytocne 😉
Alebo mate niektora iny trik?
Dakujem!

ichbinich
autor
28. okt 2014

Este som zabudla napisat, dcera ma 19 mesiacov.

klincek
28. okt 2014

@ichbinich ja veru davam detom nezmyvatelny kodicioner (ten sprej), odkedy im narastli vlasy. maju ich strasne vela, v dlzke zatial po ramena, a nejde to inak rozcesat, ak ich nechcem trapit. po umyti vlasy postriekam a par dni je vcelku pokoj. ak ma dcerka menej vlasov, mozes to urobit ako si napisala-nastriekat sebe na dlan a vlasky potriet. vlasy su mrtve bunky, takze by to ublizit nemalo 😉

ichbinich
autor
28. okt 2014

@klincek:
Dakujem, tak to najblizsie tak skusim, ten mam doma pre seba, nemusim nic kupovat 😉
Jasne, ze vlasy su mrtve bunky, ale inak ma veeeelmi citlivu az atopicku pokozku, tak nechcem experimentovat v sprche 😉

klincek
28. okt 2014

@ichbinich tak skus velmi opatrne naniest rukou naozaj len na vlasky. ja im davam tiez svoj, v nudzi mi to napadlo skusit a uz sme pri nom zostali (inak gliss kur million gloss, je super, lahucky, nemasti vlasy)