Zimný overal verzus oteplovačky pre 4,5-ročné deti

deedol
20. okt 2022

Ahojte, co davate 4-5r detom v zime do skolky - overal alebo oteplovacky a bundu? Co sa podla vas lahsie oblieka? Dakujem za odpovede 🙂

ukulela
20. okt 2022

@deedol kym sa da, overal. Ucitelka mi povedala, ze v pohode pomoze. Ak by sa valal po snehu, nezajde mu pod bundu....

patka06
20. okt 2022

Oteplovačky + bunda, lepšie využiteľné aj jednotlivo. Neboli len pre škôlku, ale aj na bežné nosenie, či lyžovačku. Bundy nosila dcéra aj s riflami.
Vždy sme mali 2ks navzájom kombinovateľné + ešte 1 nohavice navyše.
Obliekali sa ľahšie ako overal, veď každé dieťa si vie v tomto veku už obliecť nohavice a bundu.

simona20201309
20. okt 2022

@deedol to je úplne jedno... Zvolila by som overal. Istota, že chrbát bude v teple.

nwnw
20. okt 2022

@deedol bundu a oteplovacky. Teda ked je sucho iba teplaky na leginy a bundu. U nas pomaha s obliekanim kazdy v skolke 😉 aj tety kucharky a skolnik 😍

andreatytler
21. okt 2022

@deedol Podla mna v tom velky rozdiel nie je. Ani co sa tyka zlozitosti s obliekanim ani co sa tyka udrziavania dieta v teple, lebo tie oteplovacky mu tiez drzia chrbat v teple. Nas syn miluje oboje a oboje si vie sam obliect uz od 2 rokov. V jasliach maju radsej oteplovacky a bundu, lebo ak je den kedy je na obed teplejsie tak im davaju len bundy a ked ma dieta overal je mu v tom prilis teplo. Ja mam tiez radsej oteplovacky a bundu, lebo ked ideme autom, do autosedack bundu vyzleciem a oteplovacky necham. Ak by mal overal, musela by som vyzliekat vsetko a v nevykurenom aute by mu bolo zo zaciatku zima.

zorkahorka
21. okt 2022

Mne uz prisiel syn v tomto veku na overal velky. Ale on aj lyžuje, takže som kupila dvojo oteplovakov z lidla s tym vyssim zapinanim,aby mal chrbat v teple. Overal mal naposlefy ako 1,5 rocny.

deedol
autor
21. okt 2022

dakujem, baby, moj maly nenosi overaly cca od 2r, minulu zimu v skolke nebol, tak som nevedela. asi zostaneme pri tom, na co je zvyknuty, teda bunda a oteplovaky 🙂 uz som mala vyhliadnute na zalande lindex overaly, maju za super cenu, ale tak aspon "usetrim" :D