Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zoznam do pôrodnice

marrya
25. dec 2015

Mamicky pls ma niektora?

marcelatje
25. dec 2015

@marrya daj do gooogla nájdeš veľa 😉

siska53
25. dec 2015

@marrya sa opytaj priamo v porodnici..kazda porodnica to.ma.inak.

moni244
25. dec 2015

@marrya to je individualne, zalezi od porodnice, mesta, ved na nete je toho milion, staci troska hladat, aj tu na konovi je urcite vela starsich tem

ukulela
25. dec 2015

vo vybranej porodnici by ti mali povedat. ak si z bytce, tak ani ZA, ani PB nemaju na svojich cstrankach zoznam, no v BR,kde som rodila, maju na nete toto:
Čo so sebou do pôrodnice ?
materská knižka , preukaz poistenca, občiansky preukaz

Do pôrodnice:
uterák 2ks - jeden použijete po osprchovaní a druhý menší na ovlažovanie tváre
prezuvky 2ks - jedny ako papuče a druhé do sprchy / najlepšie gumené /
nočné košele 2ks - jedna staršia na pôrodnú sálu a druhá na prezlečenie po pôrode
teplé ponožky 1 pár - na sále býva zima
župan
papierové vreckovky, kvapky do nosa, toaletný papier, mydlo / najlepšie neparfumované - detské /, balzam na pery, žiletky / klasické Astry / , citrón resp. citrónovú šťavu na vypláchnutie úst / ak by ste nemohli piť a potrebujete sa osviežiť , potlačiť pocit smädu/, obyčajné hygienické vložky
všetko čo Vám spríjemní prvú dobu pôrodnú / rádio, vlastný malý vankúšik, masážne pomôcky../
pre partnera: prezuvky, biele tričko , občerstvenie, fotoaparát na zachytenie prvých okamžikov života Vášho dieťatka.

Šestonedelie:
nočná košeľa / nie pyžamo /
voľné nohavičky - podľa potreby - používajú sa v prípade prijímania návštev a presunov na oddelení
uteráky - doporučuje sa mať zvlášť na telo a prsia
podprsenka 2ks - najlepšie materská
tampóny do podprsenky, resp. bavlnené plienky, ponožky, hygienické potreby hrnček, príbor ak neznášate hliníkový
kalciovú masť - môžete ju potrebovať na popraskané bradavky
odsávačka mlieka - nie je nevyhnutná, pretože neviete či ju budete potrebovať

Pre zvýšenie pohodlia:
vlastný malý vankúšik, niečo na čítanie, drobné mince na telefón resp. mobil.
Pre dieťatko:
bavlnené plienky - môžete ich použiť ako podložku pod dieťatko
papierové plienky - dostanete 4 ks kusy na deň na oddelení, ale niekedy Vaše dieťatko potrebuje viac. Na to, koľko potrebuje dieťatko, prídete sama.
reklík alebo svetrík - hlavne v zimnom období, tenkú čiapočku, ponožky
hygienické potreby na kúpanie, alkohol na pupok dostanete v lekárni. V deň Vášho odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť veci na oblečenie pre seba a dieťatko, ktoré si pripravíte pred odchodom do pôrodnice ( nie v deň pôrodu, ale pred tým )

niekde davaju skoro vsetko, niekdenic 🙂
ja som bola vdacna za poporodne nohavicky sietovane a chicco poporodne vlozky, to boli najvacsie, ake som dostala, a najlepsie. ani tesco, ani bella mama ani ine uz nebolitak velke a tak dobre. a vankusik podprdel, ja som mala taky ten, co sa dava pri cestovani okolo krku. ale babysi davali aj plavacie koleso podzadok,ked sedeli, je to jedno, hlavne, ze netlacila rana po siti 🙂🙂🙂

zabina27
26. dec 2015

@ukulela @marrya ak by si sla do PB, tak na nete je zoznam, tu je: http://portal.nsppb.sk/index.php?id_menu=37624 , snad je aktualny 😉

ukulela
26. dec 2015

@zabina27 vidis,prehliadla som 🙂

pe
27. dec 2015

vo vacsine porodnic vam daju vsetko potrebne, akurat mne nevyhovovala ta ich masticka na ritku pre babatko, davala som obom detom od narodenia Bepanthen, specialne pre novorodencov az pre deticky do 1 roka je urceny Bepanthen Extra, je velmi prijemny a ochranbuje tu jemnucku pokozku pred posobenim stolice a moču, babo bude mat krasnu zdravu pokozkua a bude spokojne 🙂

evittam
27. dec 2015

@pe Tebe dali všetko v pôrodnici? No tak mne pri oboch deťoch len oblečenie a perinku.....A teda nepoznám žiadnu kde ti dajú všetko - si ma prekvapila-to si kde rodila?!

sardinka335
27. dec 2015

Tak to by aj mna zaujimalo kde davaju ,,všetko potrebne,, okrem Kocha tam naozaj bolo takmer všetko... Ja som tam išla do štátnej nemocnice s kabelou ako mavaju hokejisti nabalena... 😀 😀 😀 😀

ukulela
27. dec 2015

k tomu "vsetko potrebne" : v mojej porodnici aj pisali, ze mam narok na 4 plienky denne, ale ja som ich videla asi 4 za cele 4 dni ... a ked sestricky zbadali, ze mam (ozaj len rpe istotu) aj vlastnu kosielku pre mimco, tak hned habali aj tu ... ako nevadilo mi to, len si clovek povie, ze na co platiako blby odvody, ked este aj hajzlak a vlozky si nosi. akoze pomaly aj ihly a striekacky a nite na sitie si budeme kupovat a nost na zakroky :(

pe
27. dec 2015

no baby, ja som rodila v ruzinove a na kramaroch a ani veci som nepotrebovala, ale v oboch pripadoch som bola na nadstandarde, tak mozno preto, este aj kupelna bola vybavena sprchacomn, na zachode bol toaletak, fakt som nepotrebovala nic...plienky som mala kazdy den nachystane, neviem uz kolko, ale stacili na cely den...

siska53
27. dec 2015

@pe plienok bolo po 5ks na den,hygienicke som.si nosila i na nadstandarde.. Oba som mala.v ruzinove jeden standard-prvy druhy nadstandard.
Co bolo super,ze nebolo treba kosele ani oblecko pre babo,ani vlozky a podlozky.
Rodila som.vzdy par mesiacov pred tebou.🙂
Len za tie 3roky sa to mohlo zmenit....

ukulela
27. dec 2015

@pe stastna to zena 🙂 v "mojej" porodnici bol nadstandard akurat obsadeny (mile rada by som si priplatila)... okrem toho bolo v tom case tak plno, ze som nelezala ani na original izbe pre rodicky, ale na obyc izbe, kde sme nemali ani umyvadlo na umytie babatka nemali sme kde ani umyt ritku po kakani ... takze vlhcene utierky to istili :(
bezne v nemocniciach mavaju len hlinikove pribory, hrnceky s obitymi uskami, a podobne .. nehovoriac tda o kvalite stravy, kde nas po porode chovali sosovicovou polieckou a fliackami s kapustou (ved poprdte si, zeny, nech vam stehy medzi nohami potrha 🙂
s tymi plienkami - akoze parada, ze niekde to funguje, len by ma potom kurde zaujimalo, kde sa tie ostatne plienky stracaju ... teda viem, kde :(:(:( a je to teda smutne.

ukulela
27. dec 2015

@siska53 zeny, tak my vysvetlite,ako moze byt taky strasny rozdiel ... niekde plienky daju, inde nie, vlozky - u nas som ani nesnivala, ze by mi nejaku dali :( kosele? otom v Brezne ani nechyrovali hadam ....
ako na druhej strane nemozem povedat krive slovo na sestricky, sla som do ookresnej nemocnice preto, lebo chvalili personal a teda sestricky boli velmi mile a napomocne. zvazovala som medzo breznom a BB a brezno preto vyhralo .... ale teda ani v BB nedavaju vlozky a plienok tiez pomenej, takze to asi nebude vacsou a mensou nemocnicou ....
ono clovek by si aj priplatil, no nie vzdy sa to da, resp. tiez nie vzdy to ma vyznam.

sardinka335
27. dec 2015

ja som rodila v Ružinove v juni a ani na porod som nemala nemocničnu košelu lebo vraj nemaju...bola som tam sama, v noci, nikde zivej duše ale skor som zial natrafila na neprijemnu sestričku pre ktoru bolo všetko zial problém, dostali sme taky baliček - 10ks vložky, 2ks podlozka a toť vsjo...pre bábätko dali tu rybiu pastu na riťku, plienky davali - značku si nepamätám. To bolo na štandarde - boli sme fajn partia na izbe tak som uz nevymyslala s nadštandardom, podstatne bol pre mna zazmluvneny lekar a ostatne som uz nejako neriešila. Na nadštandarde v roku 2009 bolo všetko, košele, vlozky stale k dispozicii....tak ale plati sa to tak preto.

siska53
27. dec 2015

@ukulela
@sardinka335 mozno sa zmenili pomery. V 2010 standard,2012 nadstandard. Vlozky,kosele,podlozky neobmedzene na oboch.. Plienok po 5ks tiez na oboch. Krem na zadocek tiez,rovnako zakladne oblecko pre babo.. Akurat ciapocku,rukavicky,deku a v pripade malej aj ponozticky som si doniesla.. Plus plienky navyse,kedze 5kd nestaci.
Na nadstandarde bola vyhoda jedinz kupelna v izbe, jedlo ti nosili a ze sa dalo vybrat z 2jedal. Telku ako bonis neberiem-jednak nesla a jednak. nebola potrebna. A deti sme si na standarde nekupali my,na nadstandarde sme museli (pod dohladom).

sardinka335
27. dec 2015

@siska53 tak je to zrejme všetko o financiách ved o čom inom...a tie papierove kufriky čo sa davali take reklamne, ružové...no zo rok ana rok väčšia bieda. V 2006 - to som bola v Kochu, to bol naozaj hodnotný ,kufrik,, a boli tam fajn veci pamätám si tam vzorky prašku na pranie, holiači strojček wilkinsom, avent mala flaša, dudlik, taška na kočik - sice taka obyč ale bola, kremik, plienky, mineralka....a teraz? Mala mineralka, mini sudokremik a 2ks pampersky ...a sameeeee reklamy,
Na nadstandarde bolo fajn to jedlo ze nosili a kupelna...telka mi nechybala a to kupanie bolo asi 2x. Inak 4 dni je dost dlho pre mna...na ten 3 den ma uz mrle žrali...

siska53
27. dec 2015

@sardinka335 ja som bola po sekcii,ale tiez som bola rada,ze som sla domov..prvykrzt preto lebo sme boli 4! Na izbe a druhykrat som tam.okrem 1dna zas bola uplne sama..
No..tie kufriky.. Ale tasky boli,mam zelenu a oranzovu(ta sa uz roztrhala-nanic material a to bola novsia..).
Kufrik som.dostala od poistovne,ale bola som sklamana.. Aha,a este od svojho gyndosa spolu s tehu knizkou.🙂
No boli tam casaky..druhe dieta bolo pokojnesie,viac tam spinkalo a ja sama,tak som.aj citat stihla..

sardinka335
27. dec 2015

@siska53 asi boli nejake silne ročníky lebo v 2009 to bola masovka v Ružinove. V den kedsom uz musela ist na porod tam bolo 12 porodov! a na prijme ma chcela poslať preč, ze nech idem do inej porodnice, ze maju plno. Ale jaj som si vzdy zazmluvnovala tak ma brali len som stala medzi dverami a čakala kym niektora porodi aby sa uvolnilo a mohla som ist ja....no,, sranda ,,tam bola.
Tiež 4 na izbe - štandard...tak som sa presunula na nadštandard aj to mi muž vybavoval po znamosti čo bolo tak plno a kopa čakateliek...a tak snad uz rodiť nepojdem, v auguste čaka švagrina tak pojdem uz ako navšteva a ,,tie miesta,, to bude nostalgia....

siska53
27. dec 2015

@sardinka335 boli silne rocniky,ved my sme boli dokonca mnohe hore na gynekologii..v piatok sekcia a az v pondzlok nas na nase naliehanie prelozili na porodnicke s tym,ze ok,ale na nadstandard zabudnite..vraj tam.bolo 50babatiek v ten cas... V 2012 to uz bolo lepsienapor len v daktore dni,ale.nie taky.

Jaj no.. Ja by som to dala.este raz,ale prenecham to uz inym..ked idem okolo,vzdy si zaspominam.🙂

evittam
28. dec 2015

@pe No ja som tiež bola na nadštandarde v ZA ale doniesla som si všetky veci ako bolo písané v ich zozname, ale teraz keď tak nad tým rozmýšlam, tak keď mi niečo chýbalo, tak mi bez problémov dali - takže možno keby nevideli, že mám, tak tiež veci ako vložky,podložky a podobne dostanem. Ale vôbec ma to nenapadlo riešiť - mala som svoje.... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli