Ako ďalej?

24. jan 2023

Ahojte , potrebujem sa vypísať a prečítať si nejaké názory na moju situáciu . Som zamestnaná od roku 2011 na tom istom mieste od 2016 do 2019 som bola doma z malým v roku 2019 som sa vrátila po materskej a odvtedy sa začali problémy . Malý býva dosť často chorý prvý rok v škôlke sme boli viac menej doma (kovid). Po kovide som si myslela že konečne bude všetko super. Žiaľ opak je pravdou v 2021 som bola skoro stále ocčr každy mesiac potom od októbra úraz a liečba až do apríla ( malý bol doma každý mesiac 3 týždne a týždeň v škôlke) . V máji 2022 som nastúpila do práce a zasa po 4 odpracovaných dňoch očr. Za cely rok som odrobila 4 mesiace . Od októbra som z malým doma mal silný zápal pľúc, zápal slepého čreva a sepsu bol to horor. Zákaz kolektívu do januára . Na odporúčania dr ho mám pomaly začlenovať do kolektívu postupne čiže 4 hodiny denne. Moja pracovná doba je od pol 6 do 14:00. Nemá mi ho kto zaviesť ani vyzdvihnúť priateľ robí v zahraničí 3tyzdne v mesiaci. V práci má stále deptaju že aj oni mali deti a že si mám vybaviť invalidný dôchodok keď som stále doma. Príde mi to že odkedy mám malého som nepotrebný materiál . Neviem či ďalej. Zvažujem dať výpoveď a začať podnikať (založiť či cukrársku výrobňu) akurát neviem či to je to práve v tejto dobe (nič iné neviem iba piecť ). Alebo si nájsť opatrovateľku čo mi bude Non stop pri malom a ja ísť do roboty 🤷. Keď sa chcem zo zamestnávateľom dohodnúť o zmene pracovného času tak počúvam len posmešky. rada si vypočujem názory a rady
posmešky

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ttonicum
24. jan 2023

Zamestnavatel, ktory je schopny sa posmievat svojmu podriadenemu musi byt pekny vol. Ak sa nemieni s tebou dohodnut, tak by som na tvojom mieste odisla.

loginexistuje
24. jan 2023

bud si najdes opatrovatelku alebo ti pracovny pomer ukoncia
jasne ze sa stane ze ocr a pn ale neda sa to dlhodobo tahat za niekoho to musis aj ty priznat sama sebe
ak nemozu ostatne cerpat dovolenku alebo pracuju nadcas (ktory im nepreplatia) da sa to istu cas ale nie 3/4 roka

mondolina
24. jan 2023

@loginexistuje
to už je od r. 2019 odkedy nastúpila po RD.

autor
24. jan 2023

Ženy sama som z toho unavená byť doma na materskej je úplne iné ako byť doma s chorým dieťaťom nie občas ale každý mesiac je to na nervy tiež by som rada robila malý by bol v škôlke a všetko by bolo oki . A môj my keď je chorý tak je za 10 deti nie za jedno .

loginexistuje
24. jan 2023

tak si si mala vybavit predlzeny RP zo zdravotnuch dovodov a neblokovat zamestnavatela
chapes ze ked si takto PN OCR oni nemozu ani nahradu zobrat ? proste za mna boli trpezlivy az az a ty si neurobila nic pre doriesenie situacie

a ty byvas z akeho dovodu na PN ? a ten tyzden co je priatel doma ty chodis do prace ?

autor
24. jan 2023

Jednoducho sa neviem zaradiť do života . Akonáhle nastúpim tak iba trpnem čo zas a vždy po pár dňoch sople horúčky kašeľ . Vždy to trvá 3tyzdne či to len ja mám také šťastie očr je 10-14 dní potom musím zasa dovolenku alebo prerobiť deň a zase očr je to vyčerpávajúce dosť . A keď nám volať do roboty tak to odrazu aj ja dostanem teplotu . Vedúci : Preboha zasa veď čo robíte s tým dieťaťom vy sa o neho nestarate . Toto nieje normálne a takto dookola . A starám sa o malého príkladne . Obliekam ho ako mám neprehrievam chodíme na prehliadky , dávam mu vitamíny ovocie pestrú stravu. Už chodíme na alergologiu ,pneumologiu ,kardiológiu , krčné očné už sme boli všade a nikto mi nepovie prečo je stále chorý . Baby on mal za rok 2022. 7 krát ATB . Zápal priedušiek , angíny opakujúce sa zápal dutín a nakoniec pneumokokovy zápal pľúc crp 600 som bola v šoku že s čoho nemal kašeľ iba teploty . Zo dňa na deň na jiske do toho zapal slepého čreva . Žiadne vyprážané ani mastné nejedaval. Minimum čoko . Iba varene poctivé jedlo som z toho debil kde je chýba

autor
24. jan 2023

@loginexistuje minulý rok som mala úraz dosť vážny odvtedy mám problém z kĺbom na nohe opucha mi . Keď malý musel ostať doma tak ja som chcela poriešiť aj seba lebo inak na seba kašlem . Tak som sa objednala na vyšetrenia vseho druhu aby som sa dala do poriadku. A áno keď bol priateľ doma tak ja v práci .

loginexistuje
24. jan 2023

pozri jiekde chyba bude ak mas problem ty je moznost ID ak ma problem syn je predlzeny RP zo zdravotnych dovodov

ja som mala pri D schvaleny RP do sest rokov robila som na dohody po nociach a tak viem vela pochopit

ale v praci ak by sme mali takuto kolegynu a taha sa to od 2019 ja sama by som trvala na tom aby to zamestnavatel poriesil tvojim odchodom je to proste nefer voci vsetkym co tam pracuju

autor
24. jan 2023

@loginexistuje maly má 6 za 3 mesiace .

autor
24. jan 2023

@loginexistuje ja to úplne chápem zakaždým keď sa pýtam či ma chcú prepustiť odpoveď je nie . Preto som uvažovala že dám výpoveď sama . Ja viem že je to nefér . A ďalej kto má zamestna ? Nikto ako som už písala som na príťaž lebo mám stále nejaké buď zdravotné problémy alebo problémy z malým .

autor
24. jan 2023

@loginexistuje môžu zobrať náhradu aj tam je vždy do 15 potom príde výplata a už jej nieje a keď sa minie peniaz tak zasa príde na pár dní a dookola . Už som písala vyššie že stále niekoho hľadajú aby sme boli dve cukrárky. Zakaždým keď nejaká príde tak aj odíde .

loginexistuje
24. jan 2023

a momentalne si stale na ocr ? s akou diagnozou ? ako pozri je to na zamestnavatelovi co urobi ja by som vypoved nedavala
ved ak uz je maly ok tak ho daj do skolky a chod pracovat a najdi si opatrovanie ak ochorie u vas v dedine ci v meste
alebo si najdi inu pracu napr ty opatruj
zmena pracovmeho casu ak ani nepracujes nema zmysel ak lekari nevedia najst dovod chorobnosti a maly ani v skolke nebyva tak skontroluj ci nemate plesne napr doma

mijo53
24. jan 2023

ten chlap je manžel? alebo priateľ

autor
24. jan 2023

@mijo53 priateľ

autor
25. jan 2023

@loginexistuje som PN zo sebou chodím sa rehabilitácie a opichy s tým kĺbom