Ako dať výpoveď, keď som na dobu neurčitú?

mimulik3
4. nov 2013

ako postupovat ak chcem dat vypoved som na dobu neurcitu mozem o dna na den oddist

sissy27
4. nov 2013

záleží, čo máš v zmluve a aj od prípadnej dohody so zamestnávateľom... ak máš v zmluve trojmesačnú výpovednú lehotu, tak ti zamestnávateľ nemusí dovoliť odísť zo dňa na deň...

nuklia
4. nov 2013

Zalezi, od toho, co mas v zmluve napisane.. Ale ak mas zmluvu na dobu neurcitu, je dobre sa dohodnut so zamestnavatelom, inak ti musi plynut vypovedna lehota...

asfodelka
4. nov 2013

otazka je preco chces odist... ak porusuje zamestnavatel zmluvu, alebo ak Ti nevyplaca mzdu a inak porusuje zakonnik prace mozes dat okamzitu vypoved podla prislusneho paragrafu. ak je vsetko ok a Ty chces odist z rozmaru tak jedine vypoved dohodou, ale to Ti musi odsuhlasit. inak by malo platit ze ak robis menej ako 5rokov je vypovedna doba 2mesiace, a ak viac tak 3 mesiace.

liz_lemon
4. nov 2013

@ sissy27
@ asfodelka
Nastudujte si Zakonnik prace paragraf 62 odsek 6, vypovedna doba su 2 mesiace (ak pp trval najmenej rok), ak dal vypoved zamestnanec, to co pisete vy plati, ak ju dal zamestnavatel

bamato
21. nov 2014

ahojte, poprosila by som o radu. pracujem u zamestnavatela necely rok a chcem dat vypoved, nakolko som dostala vyhodnejsiu ponuku. co som nasla info na nete, tak vypovedna doba v pripade pp kratsieho ako jeden rok by mala byt 1 mesiac aj v pripade ak ju poda zamestnanec, ale nie som si ista ci je tato informacia spravna a aktualna. a teraz moj problem. nakolko v rovnakom case odchadza aj ina kolegyna, ktora uz je vo vypovednej lehote obavam sa, ze na dohodu nepristupia a nebudu ma chciet pustit. moze ma nutit zamestnavatel k dlhsej vypovednej dobe - 2 mesiace? dakujem.