Ako funguje skrátený úväzok?

nela01
5. feb 2024

Ahojte maminky.
Potrebujem radu ako to funguje.
Som na neplatenej predlzenej rodicovskej.
Rada by som si privyrobila.Premyslam nad skratenym uvazkom na 6hodin.
Lenze neviem ako to funguje.Vzdy som robila na plny uvazok.
Ak by som sla na skrateny uvazok s tym ze teraz som na Nepl.rodicovskej.Samozrejme viem nemozem robit takze by som sa odhlasila.Musim sa potom evidovat na UP ked chcem na skrateny uvazok ci netreba.

melanta
5. feb 2024

Nie, ak budeš pracovať, nebudeš sa evidovať na úrade práce, logicky. Tam sa evidujú nezamestnaní. Ty už budeš zamestnaná. Z tohto pohľadu je úplne jedno, či si zamestnaná na plný alebo čiastočný úväzok.

saxana000
5. feb 2024

Normalne budes zamestnana ale budes chodit do prace na 6hodin.a adekvatne k tomu poctu hodin bude prisposobena aj vyplata..
Odvody aj vsetko ti pojde normalne akurat menej zarobis a budes skor doma to je cely rozdiel.

nela01
autor
5. feb 2024

@saxana000 dakujem velmi krasne za rychlu odpoved 🙂 ste ma potesila ze takto to je.Nevedela som lebo som tak nikdy nerobila 🙂

negymama
5. feb 2024

pri skr. case mas narok aj na dovolenku, a ak pracujes viac ako 4 hodiny denne, tak mas narok aj na stravne, alebo str. listky.
Dovolenka sa preplaca v style, ze ak je urceny prac. tyzden, ze robis 6 hodin denne, tak dovolenku dostanes narok 25 dni rocne ako kazdy pracovnik, ale s tym ze ti zaplatia nahradu len za 6 hodin za 1 den dovolenky, nie za 8, ako pri celom uvazku.

saxana000
5. feb 2024

Amo.rovnako aj priepustky normalne 7 a.7 ale financna nahrada je iba za 6 hodin..

nela01
autor
5. feb 2024

@negymama dakujem pekne za info

nela01
autor
5. feb 2024

@saxana000 dakujem pekne 🙂