Skrátený úväzok a nadčasy

10. aug 2021

Ahojte, prosím po materskej som na skrátený úväzok v práci na 80% a dávajú mi nadcasy, ktoré mi následne vyplatia. Lenže ja nechcem mať nadčasy a oni na to neberú ohľad, lebo je nás málo a nemá kto robiť. Neviem ako by som to mohla poriešiť, poraďte mi prosím, lebo v zákonoch sa ja nevyznám🙏 ďakujem ❤️

lucka_ke
10. aug 2021

čo máš v zmluve ohľadom nadčasov?

klarissa25
10. aug 2021

Keď si podpísala zmluvu a sú tam nadčasy tak máš smoluv

bimbambim
10. aug 2021

Ja robím na 75% úväzok a nadčasy momentálne mám k dnešnému dňu 100 hodín.U nás nehrozí ,aby preplatili musíme čerpať.Tiez nemá kto robiť ešte nás pošlú na 12 stku kde mi vznikne sedem hodín.Darmo sa vadime s vedúcim nech nám dajú normálny úväzok tým pádom nebudem mať nadčasy ale nedajú lebo im to tak vyhovuje ,že nemusía platiť.A to ani v zmluve nemám.Viem ,že by nám nemali vznikať nadčasy a ak aj má pošlú niekde tak by mi nemalo vzniknúť viac ako osem hodín za týždeň 🤷dali aj na inšpektorát práce jedna pobočka a jediné čo spravili im poprehadzovali turnusy

nafka0483
10. aug 2021

@bimbambim Ale ved ked cerpas, tak cerpas, vtedy nepracujes.

bimbambim
10. aug 2021

@nafka0483 áno čerpám ale mne na skrátenom úväzku nemajú čo vznikať nadčasy.Firma to vie ale nerobí s tým nič Keď sa ozve daka prevádzka tak buď ju zruší ( chýbať mu nebude) alebo spravi iný turnus ešte horší.Po siedmych odrobenych dňoch by sme mali mať voľno ale voľno máme až po 11 odpracovaných dňoch.a vtedy pracuje druhá ktorej vznikajú nadčasy za mňa a zas opačne keď ona čerpá nadčas mne vzniká za ňu a tak dookola

nafka0483
10. aug 2021

@bimbambim Ked nedodrziavaju zakonnik prace a nemas volno vtedy ked mas narok tak to treba riesit - keby sa kazdy stazival tak zrusi vsetky prevadzky? Skrachuje mu biznis? Nechate si to, preto to robi. Budete nadavat na to ale pracujete takto dalej, cize to podporujete :(

eeffka
10. aug 2021

Nemozu ti to nariadit ak nesuhlasis. 2.odstavec