Ako má vyzerať životopis?

leito115577
20. okt 2014

ahojte som 4 rok na rodicovskej dovolenke s druhym dietatom a chcem sa postupne pripravit na hladanie zamestnania aj napriek modelom na googli vas chcem poprosit o nahlad ako ma vyzerat sucastny zivotopis aby zaposobil aj vzhladom nie len obsahom dakujem

mimla
20. okt 2014

Životopis ťa má reprezentovať a trošku aj predať. Treba tam vypichnúť pozitíva. Forma je na každom z nás. Ak sa hlásiť na bežnú kancelársku prácu, či do výroby, postačí štrukturovaný, ak hľadáš prácu v kreatívnych smeroch, životopis by mal graficky vyzerať tak, aby upútal a načrtol, niečo o tvojom umeleckom cítení. Ak hľadáš manažerské posty, alebo vrcholový menežment, treba hovoriť skôr o projektoch na ktorých si pracovala. Doporučujem nevynechávať motivačný list. Ten treba "vyrábať pre každú pozíciu nový, aj keď pri niektorých typoch prác stačí kopírovať jeden. Mala by si tam rozpísať konkrétne, čo štruktúra bežného životopisu neumožňuje.

pribinak
20. okt 2014

Fu, videla som cele stovky zivotopisov, ale nikde som nevidela pisat si zaujmy, to sa robilo volakedy, alebo sa to este stale robi?

annko
21. okt 2014

CV by mal byt strucny, pekne upraveny, podla eu smernice. A uz davno nemusi obsahovat zaluby, to sa mozu opytat na pohovore. V skratke, mal by obsahovat, meno a priezvisko, email, mobil, posledne ukoncene vzdelanie, prax /ak bolo v minulosti viac zamestnani, spomen len tie naj/ vo forme nazov firmy+nazov pozicie a zrucnosti, a dole miesto,datum,podpis. A to je vsetko. Najlepsie ohlasy su na zivotopis na max.1stranu. dufam, ze ti to pomohlo 😉