Ako sa dostať na herecký casting?

gggabikaa
28. jan 2023

Ahijte,
vedeli by ste mi, prosím, poradiť, ako sa dostať na herecké castingy do filmov. Respektívne aká je najlepšia cesta k tomu. Či cez nejaké agentúry (máte odporúčanie na konkrétnu) alebo ísť na vlastnú päsť... Za akékoľvek skúsenosti budem vďačná.

liusa82
28. jan 2023

neviem ako to je,ale mňa raz sám oslovil jeden režisér či kto to bol neviem okolo filmu,nevyznám sa ktovie ako do toho.Aj som si ho preverovala robil s Jakubiskom ale ja som tam neprišla.Nemala som záujem o takúto karieru.Takže si myslim zájsť za niekým takým pozisťovať si tie mená.Alebo nejaké agentury sú na to.Alebo si ťa samú vytipujú.Alebo mať niekoho známeho kto má takéto známosti

nadej1111
28. jan 2023

@gggabikaa tu sa pripnem

mimka1402
28. jan 2023

@gggabikaa Šla by som najprv cez agentúry, ktoré ponúkajú komparzistov, tam máš šancu. Hľadajú aj do filmov🙂 Ak si komparzista vo filme, hneď vieš ako to cca prebieha a budeš aspoň v tomto zbehlá. 🙂

gggabikaa
autor
28. jan 2023

@mimka1402 a máš aj nejaké tipy na konkrétne overené agentúry?

mimka1402
28. jan 2023

@gggabikaa Je ich ozaj veľa, stačí na Google pozrieť, majú tam zväčša aj kam obsadzujú, na Facebooku, tiež xy stránok. Je to individuálne. Neviem o žiadnej ktorá by nebola overena

fanta
28. jan 2023

@gggabikaa Mne na FB vyskakuje Casting TV Markiza a Casting Bratislava. Tam stale niekoho hladaju.

gggabikaa
autor
28. jan 2023

ďakujem 🙂
@mimka1402
@fanta

gggabikaa
autor
28. jan 2023

Ešte mi napadá sa spýtať, či neviete, ako to funguje s hereckými agentami...

stanulienkat
28. jan 2023

@gggabikaa hereckého agenta budeš potrebovať, keď budeš v Hollywoode vychytená herečka a bude za teba riešiť zmluvy.

mimka1402
28. jan 2023

@gggabikaa Nechcem ti brať ilúzie, ale najlepšie je ak máš VŠMU a xy roky práce za sebou. Dovtedy agenta fakt nepotrebuješ. No face agentúra je tiež vraj ok.🙂

lamonita
28. jan 2023

Absolute People. Casting Bratislava. Komparz Bratislava. Charlie brown. Pridaj si ich na fb. Denne vyhadzujú ponuky. Prihlás sa

gggabikaa
autor
28. jan 2023

@lamonita ďakujem 🙂