Ako sa kráti dovolenka v prípade skončenia pracovného pomeru?

owecka
3. aug 2019

Ahojte zeny,

stala sa mi taka nemila vec, ze zamestnanec so mnou skoncil pracovny pomer. Potrebujem vsak fundovanu radu. Ako sa krati dovolenka? Od 1.1.2019 som bola do 1.aprila 2019 PN a potom 2.aprila aom nastupila na matersku. Koncim k 31.8.2019. Moze mi zamestnavatel kratit dovolenku za tu PN? Nemam totiz asi prvych 100 dni v praci..aspon tak si vykladam zakon. Dakujem

ikonica
3. aug 2019

A v decembrovej paske mas kolko?

evittam
3. aug 2019

@owecka Aha, nemas len júnovú?

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam vzdy mi predlzovali po roku zmluvu, mala som ju ma dobu urcitu, menili len pracovnu napln, zial, klasika. Bola som rada, ze nejaku pracu mam. Asi tam budem musiet ist osobne. Ale rozmyslam, ze ich dam na Inspektorat prace priamo. Ja som im uz volala

owecka
autor
3. aug 2019
evittam
3. aug 2019

@owecka Cize tebe nikto nedal výpoveď ale skončila ti zmluva na dobu určitú.

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam julovu nemam, ale tu som uz mala mat..nezda sa mi to

evittam
3. aug 2019

@owecka A mas 30dni dovolenky novej? Mate kolektívnu zmluvu?

evittam
3. aug 2019

@owecka A junovu mas?

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam ano mame kolektivbu zmluvu a junovu mam so 42 dnami

evittam
3. aug 2019

@owecka Tak kde je problém? Ty chces julovu pasku uz 3.8.? Kvôli comu si im vlastne volala? PP konci 31.8.2019. V auguste ti musia preplatit 42dni dovolenky, nasledne do konca mesiaca nasledujúceho poslat ZL a výplatnú pasku.

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam problem je v tom, ze mi pokratili dovolenku

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam tuch novych 30 dni mi pokratili

evittam
3. aug 2019

@owecka A to vieš ako?! V decembrovej paske mas 12dni-t.j.stara dovolenka, v junovej paske mas 42dni-t.j.12+30. Julovu ešte nemas....

evittam
3. aug 2019

@owecka Mas nárok na kolko dni rocne? 30? Tak mas narok za r.2019 na 20dni. Cize 12+20.. Neviem kde sa ti vzala 12+30.

miriam439
3. aug 2019

@owecka
Tak ako píše @evittam, ak máš nárok 30 dní za celý rok, tak za 8 mesiacov v roku 2019 budeš mať nárok len 20 dní. Teda spolu by ti mali v septembri pri výplate za august preplatiť 32 dní dovolenky (12+20).
Takže to nie je krátenie dovolenky za PN, ale vypočítanie alikvotnej časti dovolenky za odpracovaných 8 mesiacov v roku 2019.
V júli si dostala pásku za jún a predpokladám, že vtedy ešte mzdarka nevedela, že končíš. A keby aj vedela, podľa mňa je správne, ak upravenú dovolenku uvedie len na augustovej výplatnej páske, ktorú dostaneš v septembri.
A to, že dnes ešte nevidíš v systéme výplatnú pásku za júl - myslím si, že mzdarka ešte nestihla za dva dni urobiť výplaty za júl.
A výstupné papiere môžeš dostať až po ukončení PP. Teda zápočtový list môže byť hneď po skončení augusta a potvrdenie o príjme a zrazenej dani až po spracovaní miezd za august, lebo sa ti tam bude napočítavať aj tá preplatená dovolenka.

owecka
autor
3. aug 2019

@miriam439 nepochopili sme sa. Ja riesim kratenie dovolenky za januar az april. 30 dni mam dovolenku do augusta, uz alikvotnu, prepocitanu.Ci mi mozu kratit dni pocas PNky za januar az april. Nic ine. Poslali mi tzv.vystupny list, kde mam odovzdat veci-mzdy, uctaren, a podobne.

ikonica
3. aug 2019

@owecka a celkovy rocny narok na dovolenku mas kolko?

owecka
autor
3. aug 2019

@miriam439 co sa tyka vyplatnej pasky, to dakujem za rady. To mate vsetky pravdu 🙂 ste ma ulludnili. Potom za august pride v septembri? To je spatne.

owecka
autor
3. aug 2019
ikonica
3. aug 2019

@owecka no ja napriklad este len teraz spracuvavam vyplaty za jul a pasku poslem niekedy 12.8. kedy aj vyplaty realne odidu... Cize za august to bude 12.9...

owecka
autor
3. aug 2019

@owecka ak som spravne pochopila a aj som si myslela, zamestnavatel mi nemoze kratit dovolenku a mam narok na 42 dni. Otazne je, co s tym. Pretoze kona v rozpore s kolektivkou a so zakonnikom.

evittam
3. aug 2019

@owecka Ty ani nevieš,ze mzda je vyplacana za mesiac spätne?
@miriam439 Potvrdenie o prijme je povinná mzdárka vystavit v normálnom termine ako aj keby bola nadalej zamestnancom a nie ako pises. Dokonca moze požiadať o RZ do 15.2.2020.😉

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica ano, ano, dakujem, to som si fakt nebola ista. Dakujem za objasnenie 🙂

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam to viem, ale nikdy som vyplatne pasky dajako neriesila. Co je na tom? 🙂

evittam
3. aug 2019

@owecka Píšeš ze mas nárok celoročne podla kolektívnej zmluvy o 5dni viac ako je v ZP. T.j.ak mas 33rokov mas narok na 25+5dni/rok t.j.na 30dni. PP konci 31.8.2019 mas narok na 8/12 z celoročného naroku.

evittam
3. aug 2019

@owecka No len to,ze je to to iste. Výplatu dostávas na zaklade vyplatnej pasky.

ikonica
3. aug 2019

@owecka zak uz sa stracam.. Vo febr paske mas 12+30=42 dni dovolenky... Tvrdis ze 30 je alikvotna cast novej dovolenky do konca augusta... Tak je to ok ci nie? Idem citat od zaciatku... Vyzera ze uz vo februari vedeli ze pojdes v auguste prec.... Ci?

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam to chapem...rozumiem, ale mne nejde o vypocitanie allikvotnej ciastky

evittam
3. aug 2019

@owecka Na zvysok si uz odpoved dávno dostala.

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica ano, asi vedeli, len ja som to nevedela... neprisla by som na to, az som si spatne pozrela vsetky pasky a tam bol pes zakopany. Uz mi nabehla dovolenka do augusta. A ked som im volala. Mi tu dovolenku pokratila z dovodu, ze som bola PN..a toto sa mi nezdalo