Ako ste si vybrali svoje povolanie?

domi235
24. dec 2022

Ahojte, ako ste si vybrali svoje povolanie?
To čo tobite Vas bavi? A ak nie, ako sa snažite najsť to čo Vas bavi?
Vďaka za každy nazor.😇

astero2
24. dec 2022

@domi235 Ahoj, netvrdil by som že ma moje zamestnanie práve baví, ale zaujíma ma. Niekedy sa v práci totiž stretávam s technickými problémami, ktorých riešenie ma dúfam posúva aspoň malými krokmi vpred...

zuzanka.zuzu
24. dec 2022

-podľa finančného uplatnenia absolventov vs. náročnosti školy (v preklade - nie je to ani kulturológia, ale ani medicína)
-nie ale viem dobre zarobiť
-za zarobené peniaze si viem zaplatiť (vec, zážitok) to čo ma baví, to ma motivuje

cyberk
25. dec 2022

Kolega mi vravel, ze to existuje, tak som to do toho sla🤗 sadlo mi to ako rit na serbel, bavi ma to 😇

marianarem
25. dec 2022

@domi235 U mna to boli take nejake lasky na prvy pohlad. Ked som mala 11, isli sme s rodicmi do Raskuska kupit mikrovlnku. V tom obchode som ale zbadala pocitac a zacala som nasich presviedcat, aby kupili radsej ten 🙂 Neviem preco, nemala som v pocitacmi skusenosti (bol rok 1990), nevedela som poriadne, na co sluzia. Ale strasne som ho chcela a doslova som si ho od nasich vytrucovala. Bolo to prvy a posledny raz, co som sa takto zatala, naozaj ani ako batola vraj nie. Nasi ma taku nepoznali, tak ho kupili. Zacala som sa teda ucit programovat. Chodila som si poziciavat knihy do kniznice a tam vedla programatorskych jedneho dna vidim knihu Kamarati cisla. Pozicala som, precitala, a odvtedy mi bolo jasne, ze chcem byt matematicka 🙂 A to som bola v jazykovej triede, matematika ma predtym vobec nezaujimala..Mala som 12 rokov a odvtedy som uz isla len za matematikou. Aj ju robim, som docent na VS, a dost aj programujem v ramci toho.
Ozaj a tu mikrovlnku sme este roky nemali. Doteraz som rodicom za ten prvy pocitac vdacna.

domi235
autor
25. dec 2022

@zuzanka.zuzu ak smiem vediet ake je tvoje povolanie?

oli18
25. dec 2022

@marianarem velmi zaijimavy pribeh. Moja dcera sa rozhodla v 8. Rocniku ZS pre buduce povolanie a hoci sme jej ho najprv vyhovarali, nedala si povedat. Nakoniec sme ju zacali podporovat a dosiahla to. Uz 17 rokov je v praxi a dari sa jej.

sheila121
25. dec 2022

@domi235 chcela som byť učiteľka, preto som šla na výšku, urobila som si bakalara a keď som videla ako to chodí v školách teraz ze ziak je kráľ a učiteľ h...o, rozmyslela som si to. Robím korektorku , som pánom svojho času a som spokojná 🙂

4stanka4
25. dec 2022

@domi235 Keď išiel bratranec na SŠ tak sa ma pýtal na akú školu chcem ísť ja , mala som vtedy 10 rokov a ani neviem prečo som mu povedala ze ja budem cukrárka 🙂 mam skoro 32, pracujem stále v odbore-robila som aj vo výrobe, teraz som technologička. Som spokojná, moju profesiu by som nemenila za nič iné.

domi235
autor
25. dec 2022

@oli18 konkretne co robi? Ak smieme vediet.

brembo
25. dec 2022

náhodne,viac menej. Mal som zamrestnanie,kde som videl jedinu perspektívu vypadnut odtial. Kamarát pracoval v tejto firme,kde už robím 19 rokov a povedal,že hladaju dalšieho zamestnanca a či mám záujem. Samozrejme som mal. A nelutujem,robota ma baví,všetko na páske,nadčasi platia, výplata nikdy nemešká.

ava11
25. dec 2022

Som z učiteľskej rodiny, takže som celé detstvo a pubertu strávila s maminou v škôlke. Iné som si nikdy nevedela ani predstaviť. A som veľmi spokojná, práca ma baví, každý deň sa tam teším 🙂 Len tá výplata by mohla byť o čosi lepšia 😉

mikadooo
25. dec 2022

@domi235 tak...prijali ma. Ako jedni z mála spĺňali moje kritériá (čiastočný úväzok + práca v Petržalke), tak som po Tom chňapla... 😄. A prekvapivo ma tá pracovná náplň (účtovanie + také sekretárske roboty) baví oveľa viac ako to, čo som vyštudovala. Jasné, že som sa musela veľa učiť, ale aj to ma bavilo. A potom mi po skúšobke celkom významne zdvihli plat, lebo mali oveľa menšie očakávania od toho, čo zvládnem 😉. No nekúp to... Už tam asi ostanem do dôchodku 😁. V živote by som nepovedala, že toto budem robiť niekedy 😄.

adkoalauri
25. dec 2022

Od troch rokov som "učila" bábiky, teraz - presnejšie 19 rokov učím deti..našla som sa v tom, čo robím, som spokojná..

hsjdudhdbd
25. dec 2022

@domi235 ahoj ja ani neviem ako presne len viem ze som pozerala TV videla zachranarov a zatuzila som mat akcne povolanie. A to som sa na zakladnej skole ucila na 3,4. Tak som si dala prihlasku na zdravotnu kde ma na podiv vzali aj triedny sa cudoval a tam ma to tak chytilo ze som sa ucila na 1tky. Stale som chcela byt zachranarka ale inak ako cez zdravotnu to neslo . Neskor som idla na vysoku osetrovatelstvo dorobila som si mgr a som zdravotna sestra . O zachranarke uz ani pocut nemocnica ma uchytila viac . Bavi ma to a som uplne stastna ze soms a nato dala bolo to tazke obdobie odriekania ucenia bakalarka diplomovka vlasy vypadane ale teraz som rada ze to mam v kapsi

sasa1983
25. dec 2022

@domi235 ja som si zvolila medicínu, lebo lekárov je stálej menej, zdravotníctvo vieme ako je na Tom u nás, aj v susedných krajinách, a v prvom rade, aby som si vedela pomôcť ja, aj svojim úplne najbližším. Peniaze sú sekundárne, ale každý platíme účty a hypotéky