Ako zvládnuť pracovný stres?

4. jún 2023

Ahojte. Nastúpila som do novej prace, a mam neskutočny stres. Momentálne nám prebieha trojtyzdnove skolenie počas ktorého sa musíme učiť enormne kvantum informacii, kazdy deň robíme testy a skúšajú nás. Mam z toho neskutočny stres, veľmi to prežívam. Co je podla vás take dobre na to aby som nebola veľmi vystresovana, alebo aby som si to až tak nebrala? Vždy som chcela prácu s takymi podmienkami ako su tu, takže mi na tom záleží. Ďakujem za rady.

luccija
4. jún 2023

Tak len si zapisovať, učiť sa a veriť si, že to zvládneš, lebo máš motivaciu

autor
4. jún 2023

@luccija to aj robím, lenze ráno mam stres, v noci neviem zaspat a takto v nedeľu podvečer tiež, mam aj nechutenstvo a celkovo som v takom napätí...

pribinak
4. jún 2023

Magnezium, trochu sa ukludni

nique
4. jún 2023

Zažívas niečo, čo je nepríjemne, ale žiaľ uplne bezne:
Impostor syndróm je súbor myšlienok, správania či prežívania, keď človek vníma sám seba nižšie alebo horšie, ako ho hodnotia iní ľudia v jeho okolí. Vyznačuje sa neustálym spochybňovaním seba samého a podceňovaním vlastných schopností.

Ak Ta na to miesto prijali, máš naň. Bála by som sa len ak by som sa dostala na pozíciu nečestným spôsobom.

zmrzlinka2021
4. jún 2023

Plati pravidlo: prve 2-3 mesiace v novej praci su vzdy narocne.

Treba to prijat, ucit sa, pocuvat, zapisovat, makat na sebe a pytat sa... o par mesiacov budes uz uplne niekde inde.

A hlavne - je to praca. Ja svoju pracu mam velmi rada, ale ak sa pomylim,nikto nezomrie

autor
4. jún 2023

@nique ja mam aj tetaniu a uzkostnu poruchu takže mam také citlivejšie a prehnanr vnimanie, a podla mna zobrali skoro všetkých, lebo je to náročné a ďalej po školení sa nedostane každý

autor
4. jún 2023

@zmrzlinka2021 to nam aj hovorili ti co tam pracujú roky, ze prve mesiace je to strašný stres, a neskôr sa to da...

deti95060810
4. jún 2023

to čo je za prácu... že po školení niektorí pôjdu preč...

zmrzlinka2021
4. jún 2023

Tak to prijmy ako fakt. Po praci si chod zasportovat, odventilovat sa, bud s priatelmi, detmi, manzelikom...

autor
4. jún 2023

@deti95060810 praca v call centre pre ZSE, ide o pasívnu linku, nie predaj, takže len ľudia volajú s požiadavkami, a treba vedieť vela vela informácií. Idú preč ale nie ze ich vyhodia, ale ze po školení nespravia taky veľký test aby mohli ísť robiť na linku, alebo ked aj idú, po chvíle odídu lebo je to taky nápor na psychiku

nique
4. jún 2023

Ver mi, Firma, ktorá vynaloží prostriedky na prehnane skolenia a potom ľudí pretriiedi, nie je ta prava.
Teda predpokladám, ze už si zamestnaná a školenia máš v rámci Prace.

mamina7070
4. jún 2023

pozri je dost mozne ze tento typ prace nie je pre teba vhodny kvoli tvojej povahe a diagnozam ale nevyskusas nevies

koniarova
4. jún 2023

No neviem veru,či je toto vhodná práca pre teba,podľa toho čo píšeš.

autor
4. jún 2023

@koniarova prečo myslíš?

autor
4. jún 2023

@mamina7070 prečo si to myslíš?

autor
4. jún 2023

Mne to vyhovuje najmä ze mam 100% home office, nemusím nikam bez vodicaku dochadzat, nemusím byť medzi ľuďmi ani sa rano nikam skoro chystať...

autor
4. jún 2023

A hlavne viem ze ak prejdem školením budem si viac istejšia ze tie veci ovladam, no doteraz ma ten stres úplne pohlcuje

slniecko5
4. jún 2023

Chápem ťa.
Mám to vždy podobne po nástupe, keďže sa vraciam vždy do úplne nových systémov a procesov (IT firma). Odporúčam nasadiť si možno niečo na prekrvenie mozgu, napr Ginko Biloba. Ono ten mozog naozaj na MD odpočíva a potrebuje si na väčšiu záťaž zvyknúť.
Ale zvykne si🙂.
Držím palce!

mamina7070
4. jún 2023

tak pri praci v callcentre ak mas niecoho dost tak su to ludia
proste tam treba byt odolna voci stresu lebo v drvivej vacsine nevolaju spokojny ludia a plus samozrejme hovory sa monitoruju a sptne aj hodnotia ako si riesila resp ak s ana teba stazuju ze si zle povedala
nerobim v Callcentre (my sme levely nad ale teda niekedy ideme si popocuvat a po pol hodke mam dost

mamina7070
4. jún 2023

a to ze mas plny HO neni vyhoda ak ste v skupine tak sa vies rychlo opytat poradite sa a pod popravde

ale sustred sa na ucenie a das to

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jún 2023

@slniecko5 si veľmi milá, ďakujem veľmi pekne 🙂

autor
4. jún 2023

@mamina7070 pre mna s mojou sociálnou fóbiou je to extrémna výhoda

autor
4. jún 2023

@dagmarovita napisala som aka je to práca, a v jadrovej elektrárni som už pracovala to stres nebol, a takisto som napísala ze ked uz budem normálne na linke budem kľudnejšia, keby som to vôbec nevedela robiť tak by ma tam ani nevzali, to skôr teraz toto skoliace obdobie je také

mamina7070
4. jún 2023

a nemas problem komunikovat s ludmi ? s nahnevanymi ludmi, ktoru mozu byt aj agresivny vo vyjadrovani ?
a na akej pozicii si robila v jadrovej elektrarni ? sorry za vypytovanie aj moj pribuzny robi dlhe roky j jadrovej elektrarni ty si bola v ktorej JE?

vivuska666
4. jún 2023

Hmmm…neviem ci tetania a uzkostna porucha je dobra kombinacia s call centrom - klienti na telefone.

autor
4. jún 2023

@mamina7070 mam, ale na osobnej úrovni nie profesiinej, ked som pracovala so zákazníkmi to problém nebol, sice ma vycerpavali ale stres som nemala, to skôr z kolegov a ľudí s ktorými mam komunikovať o osobných veciach. V Mochovciach, ľudia z môjho okolia robili hádam skoro všetci v JE, ja som tam bola chvíľu ako administratívno technický pracovník.

autor
4. jún 2023

@vivuska666 tak vždy lepšie ako osobný kontakt s nimi, to je moja nočná mora, preto som si vybrala aj túto prácu, ja som dosť taka ze si potrebujem byt svojou prácou na 110 % ista inak mam akurát tak stres...

autor
4. jún 2023

@dagmarovita prečo vymazavas svoje odpovede?