Aký je dress code v štátnych inšitúciach?

matejkoo
26. máj 2023

Ahojte, po retazových rodičovských sa chystám pracovať v štátnej správe. Predtým som bola v korporáte.. Predpokladám, že v rifliach a slušných teniskách tiež nemôžem prísť do práce, nastal čas vymeniť garderóbu a ja netuším, čo zaobstarať 🙂 Krátke sukne ozaj nenosím, ani podpätky. Postačí slušné nohavice, blúzky, balerínky..? Či je to individuálne aj podľa konkrétnej inštitúcie? Ďakujem.

mamina7070
26. máj 2023

@mirola urcite nie na obed mas 30 minut aspon u nas a mas byt v praci v case 9-15:00 ale hodiny ti musia vo finale sediet co si navyse sa nepreplaca a v piatok sa da odist o 14:00 ale hodiny musis mat tak aby to v sumare sedelo

mirola
26. máj 2023

@mamina7070 ano to mame rovnako, len na obed mame proste 45 minut a pracovnu pruznu dobu 8 hodin. Neviem ci je ten obed výnimka, bolo to tu tak uz ked som nastupila.

mamina7070
26. máj 2023

@mirola ako u nas je oficialne pol hodina aj v dochadzke my sa cvakame ale nikto nejako neriesi kolko si na obede

mandzula
26. máj 2023

@mamina7070 ono to zavisi od konkretnej institucie, niektore ani nemaju pruzny pracovny cas. Vo vseobecnosti ma statka 37,5 hodinovy tyzdenny pracovny cas, cize 7,5 hodiny sa pracuje a polhodina (neplatena) je obedna prestavka. Ja som mala pevnu zlozku od 6.00 do 14.00, v druhej robote od 9.00 do 14.00, zvysok bola pruzna, no jeden cas sme nemali pruzny cas, len pevny od 7.00 do 15.00, lebo tak sa to vedeniu vtedy pacilo.

mirola
26. máj 2023

@mamina7070 áno u nás sa to tiež nerieši a hlavne sa skoro nikto ani nepípa na obed.. proste len nech je urobené čo má... polka ľudí je ajtak skoro stále HO alebo teda aspoň 2 až 3x do týždňa..

zuzanka.zuzu
26. máj 2023

@marcellka32 prosím ťa a na ktorom veledolezitom úrade robíš tie pohovory? robila som na viac ministerstvách na rôznych pozíciách a veru oblečenie mali v p*či takmer všetci okrem kanc.ministra a štátneho lebo len v týchto 2 (niekde len v KM) majú baby ošatne

@matejkoo počkaj keď uvidíš oblečenie ľudí čo to tam ťahajú od prevratu, ti sa s tým veru neseru

luccija
26. máj 2023

@matejkoo ja som pracovala na ministerstve u generálneho museli sme chodiť slušne nie rifle.Ale ramienka šaty, slušne topy nikto neriešil.
Normálne som mala mrkvove letné nohavice, šľapky a slusny top, či košeľu.Aj 3/4 kraťasy.Len to nesmeli byť rifle žiadne lodičky, kostýmy sa nevyzadovali

lucik194
26. máj 2023

u nas dress kod v statnej sprave nebol, takze kludne tenisky, rifle aj roztrhane, tricko, tielko a v pohode aj šlapky na nohach......

matejkoo
autor
26. máj 2023

@rusalinka dakujem 🙂 jasne, priesvitne veci nenosim a hole brucho tiez nie 🙂

ysseba
26. máj 2023

@mirola Na akom ministerstve pracuješ? (kľudne aj do IP mi napíš). Pýtam sa kvôli HO. Ja tiež pracujem na ministerstve, ale s HO je to katastrofa, tak ma zaujíma kde to majú v pohode 🙂

mirola
26. máj 2023

@ysseba mas

zmrzlinka2021
27. máj 2023

@matejkoo
Vacsinou v dobrych statnych instituciach je dress code..

No ale podstata - oblecenie tvorí človeka. Uplne inak clovek vystupuje a beru ho aj ini ludia, ked je pekne obleceny (saty, sukne, proste elegantne) ako ked pride "sporovo" cize v rifliach a teniskach. Ked ides na meeting, uplne inak ten clovek vystupuje a vplyva na danych ludi. Saty skutocne robia cloveka. Pravdaze hovorime o odbornikoch, nie ze si tupa ako tago ale brutal nahodena.

Zena by mala sa obliekat ako zena podla mna, zensky ale nie vyzyvavo. Ja ked som nejaky cas pracovala v luxemburgu, tam som sa to naucila. Cim vyssia sebahotnoda, miera emancipacie, tym iny pristup k svojmu telu (neptorebujem byt za stetku s vystrihom) a svojim kvalitam (viem, ze som dobra v danej problematike.)