Aký učiteľ sa považuje za kvalifikovaného?

zuuzu15
13. feb 2018

Prosím Vás,vie mi niekto poradiť ktorý učiteľ sa počíta ako kvalifikovany a ktory nekvalifikovany?Mam ukoncene VS I.stupna ucitelstvo ANJ a OBN statnicou z AJ,ON a pedagogickeho zakladu(pedagogicke minimum) a VS II.stupna (Mgr.) nepedagogicky odbor anglicky jazyk a kuktura v odbornej komunikacii...som kvalifikovany ucitel?Vopred ďakujem😊

fokuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syssu
13. feb 2018

@zuuzu15 podľa mňa nie, pretože nemáš ukončené pg vzdelanie mgr stupeň.. ale možno sa to zmenilo od kedy som sa o to zaujímala..

majak622
13. feb 2018

@zuuzu15 si kvalifikovana na ucitelstvo ANJ a OBN. Ak ide o plat, platova trieda moze byt nizsia ako keby si mala VS II.stupna.

stromceky
13. feb 2018

Podľa mňa nekvalifikovany. Kvalifik.ma mať ukončenú vš 2.st. v učiteľskom odbore.
Preto napr.ked niekto skončí psychológiu ako neucitelsky smer, tak si ešte dorába nejaké pedagog.minimum.
Napríklad Ty môžeš začať učiť a do 2 rokov tuším si dokončiť to pedagogické minimum.
Možno sa mýlim, alebo nie 😂

fokuska
13. feb 2018

Skontrolovala som to aj vo vyhlaske, kvalifikovany ucitel musi mat ukonceny 2. stupen VS.
Ty mas iba 1. stupen, cize ucit mozes, mas pedagogicke minimum, ale nebudes kvalifikovany ucitel

veeron
13. feb 2018

Si kvalifikovana...nemusis mat mgr.pedagocickeho smeru..pokial mas spravene ped.minimum na VS....

fokuska
13. feb 2018

Ale zas... mas nepedagogicky studijny prohram tu anglictinu... a mas pedagogicke minimum, cize pre anglictinu mozes byt povazovana za kvalifikovanu.... hmmmm

carmenuska
13. feb 2018

Daj si na ministerstve overit profes.kompetencie.Mas to komplikovane.Presne ti napisu co.mozes robit s tvonim vzdelanim....Podla mna mozes ucit tie predmety,mas statnicu z ped.ale nebudes mat plat akokeby si bola.kvalifikovana,lebo na to potrebujes vs 2.stupna.

zuska2001
13. feb 2018

ano, pedagogické minimum stačí - ja s ním učím už 15 rokov. tiež som študovala filozofiu vedecký smer, potom som si urobila DPŠ a o pár rokov som si dorobila rozširujúce študium AJ - tiež dobrý guláš a učím aj aj občiansku na gymnáziu.

fokuska
13. feb 2018

@zuska2001 Pedagogicke minimum staci s nepedagogickym odborom 2. stupna... cize na anglictinu by mohla byt kvalifikovana, ale na NOSku asi nie, ked tam ma len 1. stupen... ucit samozrejme moze, len ci ako kvalifikovana

petrofka
13. feb 2018

Si kvalifikovana pre anglictinu. Z Bc. stupnom tie predmety mozes ucit, ale nie ako kvalifikovana.

zuzana76
13. feb 2018

Pre angličtinu kvalifikovaná, noska nie

kasokri
14. feb 2018

@zuuzu15 Podla mna si kvalifikovana na výučbu Anj. lebo mas státnicu. Ostatne zatial nie, az ked dokonciš studium Mgr. 2 stupna v ucitelskom odbore.

zuuzu15
autor
14. feb 2018

@carmenuska ďakujem krásne😊Mohla by som Vás poprosiť nejaký kontakt,lebo už som tam písala a aj volala a ani obraz ani zvuk😊Vidím,že sa vyznáte,možno mi ešte budete vediet poradiť,keby som ešte chcela napr.učiť dejepis-tam musím študovať 5 rokov,aby som ho mohka učiť alebo ako to je?

zuzana76
14. feb 2018

@zuuzu15 áno, dejepis treba vyštudovať buď od znova VS, alebo rozširujúce štúdium dejepisu, ak máš vysokú druhého stupňa a to pedagogické minimum

carmenuska
14. feb 2018

@zuuzu15 kontakt nemam bohuzial,treba ich tam surit,skusat.Ja tiez asi do toho pojdem.A dejepis urcite by bolo treba 5rokov .Ale podla mna by ste ho ucit mohli ,ale museli by ste si tu skolu robit popri robote.

novana
14. feb 2018

@zuuzu15, na AJ si kvalifikovaná a na ďalší predmet, npr. dejepis, potrebuješ štvorsemestrálne rozširujúce štúdium

zuuzu15
autor
15. feb 2018

@novana dakujem krásne😊