Asistentka na súde - vaše skúsenosti

sanny2993
19. mar 2024

Ahojte. Nastúpila som ako asistentka na súde, na trestnom oddelení. Ako laik v právnych veciach mám pocit že je ta praca pre toho kto nepozná zákony takmer nemožná - praca v Registry, tlačiva, zápisnice, spisy, pečiatky …. Aké sú vaše skúsenosti ? Chce to len zvyk alebo je ta praca naozaj náročná ? Mám pocit že za ten peniaz sa tam zatiaľ len deriem a ničím si psychiku, …. Som tam ani nie týždeň, skúšobnú mám 3 mesiace a rozmýšľam že podám výpoveď. Neviem či do toho dokážem vhupnut, či to chce čas, či čo robiť 🙈

Veľmi mi vyhovuje pracovný čas, to je jeden z dôvodov ktoré ma tlačia “do boja”.

lubkavargova1
25. mar 2024

@natalienka12 no a pre taketo cvicene opicky/picky v sudnictve v talaroch sme aj tam kde sme...a plna huba recov o etickosti sudcov a moralnosti, a potom tak sa budes vyjadrovat...hej vieme ako studujeme pravo a aj ako sa robia skusky, tak nemoralizuj a netrep blbosti, ze co vsetko treba ovladat..nie si nadclovek lebo mas talar, naopak...a este milujem ked na skusky pride prokurator alebo sudca ze "vysoka moralne hodnoty" a doma to trepe zenu jedna radost....jooooj, vedeli by sme rozpravat akoo je v realite...

beyb13
25. mar 2024

@sanny2993 no ci pána , idem pozrieť či nájdem nejaké na precvičenie 🤣🤣 človek ovláda gramatiku ale monitor neviem či by som dnes dala na 100% 🫣🤣🤣

macilka
30. mar 2024

@natalienka12 prosím ťa, sudcovia majú neobmedzený počet platených paragrafov?

natalienka12
31. mar 2024

@macilka Ano

natalienka12
31. mar 2024

@macilka To vsak nie je absolutne ziadna vyhoda, pretoze napad, ktory sudca ma, sa mu nepozastavi ani neznizi, vsetko ho pocka a musi tak ci tak vybavit. Paragrafy maju vyhodu iba u zamestnancov, ktori sa zastupuju v pravom zmysle slova, napr. vo vyrobe, dusevna praca jednoducho zamestnanca pocka, tak ako ked sa vrati z dovolenky, na stole 2 metrova kopa.

sanny2993
autor
5. apr 2024

@madeincssr ahoj, vrátila som sa k diskusii lebo som presne vedela že niekto tu písal o vzťahoch, tak som rozhodnutá dať výpoveď, po víkende, moja zaucajuca mi robí napriek, nieje ochotná pochopiť že som tam pár dni, ohovára a prekrúca veci, robí “za mňa” robotu ktorú mi nikdy nevysvetlila. Chodím tam s boľavým bruchom.

madeincssr
5. apr 2024

@sanny2993 jasne, to nema zmysel ked je to taketo zle, nicila by si si zdravie. Najdes si nieco lepsie, skor ci neskor 🍀.