Budem dostávať materskú alebo len rodičovský príspevok?

dari3
16. okt 2010

Ahojte, chcem sa opýtať seriózne. Môj pracovný pomer na dobu určitú končí v máji 2011. Bábo by sa malo narodiť v júli. Nie som si istá, ale chcem sa opýtať, či by som dostávala materskú alebo len rodičovský. Ako je to s tou ochrannou dobou 6 mesiacov? Prosím odpovedajte iba tie, ktoré viete o tom niečo, nie tie, čo si myslíte alebo predpokladáte. 😉 Ďakujem 🙂

kristinka123
17. okt 2010

ahoj mne skoncil pracovny pomer minuly rok k poslednemu novembru a rodila som az tento rok v marci a v pohode som matersku dostala, kedze som bola v tej ochrannej lehote. Pokial neprekrocis tu dobu 6 mesiacov (co asi nehrozi 🙂 ) mas urcite narok na matersku 😉

beaska
18. okt 2010

Mne pripravil sef vypoved ked som priniesla listok , ze nastupujem na matersku 😠 , ze vsak to nic nemeni ze i tak budem dostavat matersku od socialky, len problem je vtom ze sa to nezaratava do dochodku cize ked som 3 roky doma tak o to dlhsie musim pracovat , aspon tak mi na socialke povedali 😠 , chvalabolhu sme sa nejako dohodli so sefom, ale boli nervy. 🙄

krajinka
18. okt 2010

beaska na materskej (rodicovskej) si dochodkovo poistena pokial vypises Registracny list FO...som na materskej od 24. marca a 31. marca mi skoncil PP na dobu urcitu 😉

evita123
18. okt 2010

ahojte. ja som bola od maja 2008 na pn, lebo som bola na rizikovom. v auguste mi vyprsala zmluva. Porodila som v decembri a pol roka som dostavala zasluhovu (teda z platu pocitanu) matersku.