Bývalý zamestnávateľ nechce vyplatiť peniaze

janamalysa163
27. máj 2021

Prosím vás o radu môj kamarát poberal podporu v nezamestnanosti v tomto období koronavirusu od novembra minulého roku a tento mesiac mu už neprišla ale problém je ze od marca už začal pracovať a teraz odišiel do nového zamestnania a jeho bývalý zamestnávateľ mu nechce vyplatiť peniaze pretože odišiel do inej práce myslíte že keby to riešili súdne môže mať z toho problémy os sociálnej poisťovne? Pripadne co mu hrozí
Ďakujem za odpoveď

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina255
27. máj 2021

@janamalysa163 odisiel do inej prace co len tak? Ak nedodrzal vypovednu lehotu ako mal sposobil tym zamestnavatelovi nejaku skodu - vtedy ma pravo mu mzdu za predosly mesiac nevyplatit aspon si tak myslim ...

janamalysa163
autor
27. máj 2021

@beata_k on je živnostník a pracoval tam vyše roka

janamalysa163
autor
27. máj 2021

@nina255 žiadnu výpovednú lehotu v zmluve nemal ja sa hlavne pýtam o to ci od sociálnej poisťovne môže mať problém keď poberal dávku aj keď pracoval

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
27. máj 2021

@janamalysa163 takze mu nevyplatil fakturu za pracu....ked je zivnostnik, odvody si platil sam.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka73
27. máj 2021

si si ista ze poberal podporu, ved tam musi dokladovat ze prerusil zivnost,alebo ukoncil ,pokial mi je teda zname

martinkatinka
27. máj 2021

@janamalysa163 tak on robil v podstate na cierno, ked bral podporu?

janamalysa163
autor
27. máj 2021

@martinkatinka no ve to je ten problém ze nie normálne na zmluvu

martinkatinka
27. máj 2021

@janamalysa163 tak potom mu ani fakturu nema ako vystavit a teda zamestnavatel mu nema co platit. Je to slovo proti slovu a teda keby ho este natrel, problem maju obaja.....

janamalysa163
autor
27. máj 2021

@martinkatinka ďakujem

ivkazba
28. máj 2021

@janamalysa163 bude musieť vrátiť celú podporu keď na to príde upsvar

ofzuza
28. máj 2021

Ked je zivnostnik, tak nema zamestnavatela. Ked pracuje, nemoze brat podporu.

ivkazba
28. máj 2021

Mňa by zaujímalo, ako ho vôbec napadlo, že by to mohol riešiť súdne. Pracoval na čierno, tak čím chce argumentovať? Nehovoriac, že poberal podporu na ktorú nemal nárok (aspoň podľa toho, čo píšeš). Nedala by som ruku do ohňa za to, že má korektné daňové. Nech sa správa zodpovedne a v medziach zákona a potom nebude musieť riešiť takéto problémy.

maris5
28. máj 2021

Nemoze mat aktivnu zivnost ak pobera podporu. Nebola to nejaka SOS dotacia (ta neviem ako funguje vo vztahu k zivnosti)