Čerpanie dovolenky po skončení rodičovskej dovolenky

pipka
17. apr 2013

V septembri mi konci RD, nastupit do prace som chcela uz v auguste, no dnes mi v praci na personalnom povedali, ze pred "realnym nastupom" si MUSIM vycerpat celu staru dovolenku za roky, co som bola na MD a RD, co u mna, kedze som v skolstve robi az 99 dni 😅 a vlastne si ju uz ani nestiham celu vycerpat aj keby som nastupila do pracovneho pomeru hned zajtra a rovno zacala dovolenku cerpat ... 😝
Neviete niekto, ako to je, musim si ju vycerpat celu alebo si nejake dni mozem nechat a vycerpat si ju potom ako zacnem realne pracovat 😕 😒 lebo preplatit mi ju vraj nemozu... 😒
dakujem 😉

maminecka2
24. sep 2019

Ahojte, potrebujem radu. Mam taku situaciu- 20. aprila som ukoncila RD, zacala cerpat dovolenku (po troch materskych), realne som do prace nastupila 13. augusta a vcera mi mzdarka povedala ze mam iba 9 dni dovolenky, sa mi to nezda. Mne to vychadza okolo 18 dni. Ona mi zrejme pocita dovolenku od toho augusta, je to tak spravne?
Mam narok na 25 dni rocne (a po vycerpani celej dovolenky do konca roka mame este 5 doplnkovych dni).
Dakujem pekne.