Chcem si otvoriť detský second hand

vikykubik
19. nov 2013

Dobry den chcela by som sa opytat na nazory ohladom otvorenia predajničky s detskym second handom ,čo si o tom myslite byvam na sidlisku v Košiciach ,ma niekto skusenosti alebo dodavatela ,budem rada za každy nazor dik

yarnie
19. nov 2013

Ja len jednu gramatickú radu: je to second hand.

sisaha
19. nov 2013

@yarnie boze, ved je to len preklep v nazve... admin ho opravi..

yarnie
19. nov 2013

Bolo to tak aj v povodnom texte, ak sa nemýlim.

sisaha
19. nov 2013

@yarnie tak to zbadala a tam to este dokazala opravit. Je to podstatne? Vídavam tu horšie chyby..

seemani
19. nov 2013

@yarnie 😀 teba nenapadlo že ak je v texte napísané second hand asi zadávateľke iba vynechala klávesnica? Toto bola tak zbytočná reakcia. Priala by som si riešiť tvoje problémy 😉

yarnie
19. nov 2013

Ukludnite sa 🙂 nemyslela som to zle 🙂

tova
20. nov 2013

som v usa, je tu jedna siet second handov pre deti, oni v obchode priamo odkupuju od ludi za minimalne ceny , ked stoji nieco 10 usd nove oni to predavaju za 5usd ale odkupia za 2usd. , vsetko ale musi vyzerat skoro ako nove. nic spinave, potrhane, flakate, nemoderne. Predavaju tam aj hracky, kociare, detske lehatka, choditka, knihy, topanky, oblecenie.

horana
20. nov 2013

Som sice zo sidliska v BA ale co vidim v nasom okoli takymto prevadzkam sa prave moc nadari. Je ich tu uz dost a povedala by som ze bud ledva prezivaju alebo maju realtivne kratku zivotnost par rokov, pokedy tiez im to bovieako neslo. Ono uz je tolko eshopov bazarikov, resp. miestne centra vselikade organizuju pravidelne sezonne burzy detksych veci ze nemaju sancu prilis konkurovat.
Co viem jeden z takych co tu vznikol v poslednej dobe a mal dost taku propagaciu aj v radiu pravidelne reklamy, www stranky dokonca a pod., od deti pre deti sa vola tak ze postupne na to ze je relativne novy uz tiez ma preplnene sklady postupne sa zbieraju starinky co uz nikto nechce.
Ja sama som sice do podobnych prevadzok rada zavitala kym som este mala male deti, bola doma a korzovala sa po sidlisku ale po case som uz plus minus poznala sortiment a vsetkym sa to uz ozaj ze kopilo to iste...

Ale nechcem ti brat nadsenie, ved skus.

mimake
20. nov 2013

Pridam aj svoj nazor ako to niektore zeny vnimaju. Ja nakupujem rada v second handoch aj malej aj sebe, ( uprednostnujem to pred e- shopmi pretoze si to mozem obchytat) . Nakupujem najma nove (este s vysackou)mierne poskodene kusky,napr. Chyba gombik, poskodeny zips... Vsetko co si viem sama opravit. Stretla som sa ale s nazormy ze, ze sa to mamickam hnusi, ze by nieco take svojim detom neurobili (nakupovat pre ne v sekaci) tym chcem povedat ze vela mamiciek radsej nakupi cez net (to asi pokladaju za menj "spinave" a nehnusi sa im to) takze podla mna to budes mat tazke, ale za mna mozem povedat ze dalsi detsky sekac tu v KE vrelo privitam. A tak ako napisala tova aj tu v KE je second hand s vykupom a funguje to tam celkom v pohode, takze to ozaj nie je zly napad.

alex31
20. nov 2013

@vikykubik .... ja mam skor opacny nazor ako mimake ... myslim si ze to nie je az taky skvely napad ... nejde ani tak o to ze sekac .. nakolko aj ja sama som kedysi velmi rada v tychto obchodoch nakupovala ci uz pre seba alebo aj maleho ... stale som tam nieco nasla ... a vobec sa mi to nehnusilo ... ved sama som si vybrala co sa mi pacilo aj podla kvality .. doma oprala prezehlila a vecicky vyzerali ako nove ... skor ide o to ze mam pocit ze takychto zariadeni je tu naozaj dost vela ... kadejake bazariky cez inernet aj kamenne obchody ... a potom podla mna teraz sa uz velmi dobre da nakupit aj v kamennych obchodoch ... kedze konkurencia je velka mnohe z nich lakaju zakaznikov naozaj na velmi dobre zlavy a ked si maminka velmi nepotri na to ze jej dietatko musi mat na sebe prave danu rocnu kolekciu tak si pocka a o pol roka vo vypredaji dokaze nakupit take pekne veci a hlavne lacne .a NOVE !!! .. aspon ja tak robim ... pockam na koniec leta alebo zimy a nakupim malemu o cislo vecsie vecicky a viem ze na druhy rok v danom obdobi mu budu akurat ... aj ked je pravda ze s topankami to nerobim ale tie by som aj tak v sekaci nekupila 🙂 .. a taktiez mnoho maminiek ma znamych aj v zahranici a aj odtial dostavaju pekne lacne vecicky 🙂 ... nie som si teda ista ci by dalsi sekac v KE mal nejaku dlhsiu buducnot .... ale to je len moj nazor ...

anjelicek26
20. nov 2013

@vikykubik - urcite to moze mat buducnost, okrem pouzitych veci, co budes vykupovat po balikoch (idealne UK) z e-bay, vykupovat od mamiciek a poskulovat po novom tovare z ciny, nech tam mas taky pekny mix, aby si kazdy vybral.. dostanes sa z domu, zarobis par eur, ziadna slava to nebude, ale postaci. Hlavne kontakt s ludmi, zamestna ta to, je to fajn napad. Hlavne vo velkom meste sa ti ludi nazbiera.

eeffka
20. nov 2013

@vikykubik neviem ake sidlisko ale som z KE, moj nazor na sekac je nasledovny, ako zajdem tam popozeram ( ma kamoska) ale malokedy kupim, lebo ma nevolaju salena dat za svetrik 12e ked si za 8 kupim novy... dovodom vysokych cien je to ze mamicky tam podonasaju "znackove" oblecenie a ked za sveter dali 25 chcu aspon 11 naspat+marza obchodu
taktiez nejde o vykup ale o komisionalny predaj!, dnes uz malokto umori peniaz do tovaru ktory sa mozno nepreda.

Jediny svetly tyzden je po socialkach, to tam nabehnu cigosi a kupuju veci za 0,5-1,5e ale to su dost osumele veci, ale oni neperu takze na 1x im staci, no ale vtedy by ste ma do toho obchodu nedostali, brr smrad, vsi soplave decka...

vikykubik
autor
20. nov 2013

mne ide skor o to aby som mala zamestnanie zaoberala som sa niečim ,lebo už dost dlho hladam zamestnanie a nedari sa mi ho najst lebo mam 2 deti ktore ešte po večeroch same ostat nemožu.Manžel pracuje na zmeny , viem že nebudem sa topit v obrovskych sumach ale aspon niečo a podstata je v tom niečim sa zaoberat a mat svoj ako taky prijem

eeffka
20. nov 2013

@vikykubik no pozri najom budes mat minimalne 150e mesacne+naklady so zivnostou 100, este nemas police, registracku urady a pod 250e fixny naklad / priemerna marza na veciach je 3-5% tak dajme tomu 2e na kuse, potrebujes predat 125veci priemernych , co je cca 7veci denne aby si bola na nule, zvaz okolie , kupyschopnost, konkurenciu podporu rodiny
lebo zabudni ze budes v praci od 8 do 15,00, kamoska musi mat otvorene do 18,00, lebo by nezarobila ani na slanu vodu a trci tam nonstop.

maznacik007
20. nov 2013

@vikykubik kamoska mala takyto obchodik vozila outletove a second hand veci z UK a prvy rok ju dotovali rodicia....

takze ja by som to na prijem nevidela aspon isto nie zo zaciatku, ked musis platit najom, odvody za seba (predavacka by boli dalsie naklady) pokladnicu kupit, uctovnictvo, priestory kde budes veci triedit zehlit na to asi nejaku studentku .... a tak ...

takze toto treba vziat do uvahy ... ze treba mat ten pociatocny kapital..... plus aj na nakup veci...

vikykubik
autor
29. nov 2013

@anjelicek26 presne takto rozmyšlam aj ja nepotrebujem tisice ale aspon niečo lebo vždy je niečo lepšie mat, zarobit ako nič a ide aj o tu psychiku už mi ide na nervy byt doma a stale ten isty kolobeh ,deti upratovanie ,učenie ,potrebujem pracu,niečo čo by ma naplnalo niečim sa zaoberat prispievat do domacnosti aspon tymi par eurami čo zarobim ,snad to pojde ,ak neskusim tak nebudem vediet a ak budem dalej čakat že mi urad prace najde nejaku pracu a okolie tak asi sa nedočkam

nonika
29. nov 2013

@vikykubik Ja by som neaky novy sekac v Ke prijala...tie co su, su onicom a kam som chodila uz davno zavreli....Inak aj ja som pressne nad tym rozmyslala...snad to coskoro rozbehnes a das potom info aby som mohla prist nakuknut 😉

stepanka274
29. nov 2013

@vikykubik SMELO DO TOHO, na každom podnikaní človek nájde aj plusy aj mínusy. Keď je človek na úrade práce tak to nie je nič pozitívne, akurát tak na depku, ale ked sa človek môže do niečoho pustiť tak aktivita vždy prinesie výsledok! Nech sa darí!

shandorava
25. jan 2014

@vikykubik Máme niekoľkoročné skúsenosti s predajňou second hand. Zhrniem Vám základné rady k úspešnej predajni. Viac a obšírnejšie o problematike informujeme a radíme na našej stránke 🙂 Veríme, že Vám rady pomôžu a v prípade akýchkoľvek otázok nás kľudne kontaktujte. Radi poradíme 🙂 . Táto ponuka platí aj v prípade, že nebudete našim zákazníkom v našom veľkoobchode 🙂 🙂 . Ak sa pre otvorenie predajne rozhodnete, prajeme Vám veľa spokojných zákazníkov, lebo to je to najdôležitejšie.

1/ Pri otváraní novej predajne je podľa nášho názoru najdôležitejšie UMIESTNENIE PREDAJNE. Predajňu je dobré otvoriť tam, kam by prišli ľudia nie len pre Váš obchod. Najlepšie v nákupných strediskách.

2/ Dôležité pre dobré fungovanie predajne je mať STÁLY PRÍSUN NOVÉHO TOVARU. Je vhodné stanoviť si jeden-dva dni v týždni, kedy budete vždy vykladať niečo nové. Majiteľ second-hand predajne nemôže čakať, že ak mesačne do tovaru investuje napríklad 200 €, tak jeho tržby za mesiac budú 2 tisíc a viac €. Bez investovania to nepôjde. Nedajte sa odradiť nižšími tržbami na začiatku otvorenia predajne. Potenciálni zákazníci musia Vašu predajňu najskôr náhodne objaviť, alebo sa o nej dozvedieť od svojich známych. Kým sa obchod rozbehne, trvá to minimálne niekoľko mesiacov. Pri "zašitých" predajniach aj 1-2 roky.

3/ Ďalšia vec je síce finančne a investične náročnejšia, ale zato veľmi dôležitá. Je to mať dostatočnú ZÁSOBU SEZÓNNEHO TOVARU. Viac k tomuto bodu na našej stránke 🙂

4/ PORIADOK V PREDAJNI. V našej predajni máme tovar rozdelený na chlapčenskú a dievčenskú stranu. Tričká máme pri tričkách, nohavice pri nohaviciach, mikiny pri mikinách .... a toto všetko sa snažíme (najmä pri detskom tovare) mať uložené podľa veľkostí, teda od najmenšej po najväčšiu. V predajni je tak prehľad a Vašu predajňu si obľúbia aj takí zákazníci, ktorí do klasických second-hand predajní neradi chodia, pretože sa im nechce "hrabať". Keď je tovar poukladaný, tak im stačí prísť ku konkrétnym veciam a vybrať si len z ponuky veľkostí, ktoré potrebujú. Dôležitý je aj detský kútik v predajni, aby si mamičky mohli tovar poobzerať a nemuseli pri tom dávať pozor na "znudené" deti. Deti zákazníkov je dobré zabaviť hračkami v detskom kútiku. Prípadne, ak to okolnosti dovolia, podržať malé dieťatko na rukách, kým si zákazníčka tovar vyberie. Malá pozornosť vo forme lízatka je pre deti našich zákazníkov samozrejmosťou 🙂 .

5/ REKLAMA. Najlepšia reklama je spokojný zákazník - Vysvetlenie je rozsiahlejšie, preto viac na našej stránke.

Na stranke, V kategórii často kladené otázky nájdete aj ostatné informácie k otvoreniu second hand predajne a tiež viac aj k vyššie uvedeným bodom. Michaela 🙂

vikykubik
autor
4. apr 2014

@nonika UŽ SOM OTVORILA PRID POZRIET

vikykubik
autor
4. apr 2014

@vikykubik nenapisala som kde ach chceš tak napiš napišem kde do spravy

ja.nu.la
29. nov 2014

Ahoj,chcem sa opytat.tu pisete ze ste si uz otvorili sekacik.ako sa vam dari?

ja.nu.la
8. feb 2015

@vikykubik dobry den. Uz ste si otvorili obchodik.ako sa vam dari?

aduuus
2. mar 2015

Dobrý deň, zrušila som svoj e-shop s detským second hand oblečením. Mám oblečenie kojenecké a potom detské do 15 rokov, kvalita CREAM aj 1.trieda. Nemali by ste záujem o výkup?
ak áno, ozvite sa

chryse
3. mar 2015

@vikykubik ahoj, aj mna by zaujimalo ako sa vam dari?? planujem si tiez otvorit detsky sekacik.

rena40
16. apr 2015

@aduuus
ahoj,ešte je to aktuálne?dík za info,R

aduuus
16. apr 2015

@rena40 ahoj ano je

tin_tin
7. nov 2015

ahojte , v prípade, že máte záujem o otvorenie second-handu, tak vrelo odporúčam http://secondchance.sk/ako-otvorit-second-hand/ 😉

luciagh
8. jan 2016

Dobrý deň ruším detský secondhand. Predám veeelmi lacno na kg z dôvodu skladovania, vecicky sú prvej triedy..Ak má niekto záujem tel.c..0910513603

rena40
13. jan 2016

čauko,
aj ja mám ponuku detského tovaru z dôvodu zrušenia obchodíku...taktiež ponúkam vešiaky,busty...ak by mal niekto záujem,som z Nového Mesta nad Váhom