Čudná kolegyňa

pribinak
18. aug 2016

Dnes mi ihrisku kamoska povedala povedala co zažila v praci pri pohovore so šéfkou.
Nevedela som jej nic poradiť, proste čudná situacia v praci.

Kamoska nedávno nastúpila do noveho zamestnania, veeelmi sa tešila. Este pocas zaucania, ju kolegyna, ktoru moja kamoska vlastne nahradila, ju ta kolegyna zoznámila s vedúcou ineho útvaru. Su si co sa tyka postavenia rovnocenne. Na vedúca útvaru, jej navrhla tykanie. Kamoska priznala, ze casto s nou nie je, rak raz tykala, raz vykaka, ale ked nieco riešili, bola to dobra a efektívna spolupráca.
Teraz na sedení so šéfkou jej bolo vytknute, ze tej vedúcej sa nepáči, ze jej moja kamoska tyka. Skoro odpadla, ved ona jej to navrhla, moja kamoska je priamočiary clovek, ale nebola schopná slova, len vybalila oci.

Teraz co, minimalne raz za tyzden sa stretávajú, v praci aj na obede.
Nemoze jej nic ostrejšie povedat, lebo je to práva ruka big bossa a ona si tu pracu chce udržať. Ale toto sa jej dost dotklo.
Navyse ta kolegyna jej ani len nic nenaznačila.
Je dost z toho otrávená a znechutená.

zuzanalumnitzerova
19. aug 2016

@pribinak jasne, ja som to myslela tak všeobecne.

libawet
19. aug 2016

@zuzanalumnitzerova áno, presne tak, Ono sa ťažšie posiela do prdele, keď si vykáme 🙂

sardinka335
19. aug 2016

@pribinak vieš čo zažila som podraz ešte v prvej robote...kde sa na porade pred celym vedením a zvyškom pedagogickeho zboru začala jedna učitelka stažovat na nas ,,asistentky učitela,, take veci, ze som oči a ,,hubu,, otvarala....ak mala niečo tak to mala v prvom rade povedat nám a to sa nestalo a nie ze hned ide za vedením a kydá. Vtedy som bola ,,mlada,, a sprosta a čušala som ako voš pod chrastou čo som nevedela ako reagovat. Dnes???? Som ako šelma! Slušne ale jasne by som jej povedala svoje. Chvala Bohu som v takej pozicii, že nemusim držať hubu a krok za kazdu cenu a ze keby ma vykopli tak sa im len podakujem... 🙂 🙂 🙂

mima283
19. aug 2016

Mala normalne povedat, ze jej bolo navrhnute, aby si tykali, alr ak jej to prekaza, tak nrma samozrejme ziadny problem s tym, aby si vykali. Ale chapem, ze ostala zarazena, ludska hlupost niekedy doslova paralizuje 😁 teraz uz nenarobi nic, len nech jej vyka, pokial ma skutocne zaujem o pracu nech sa spava maximalne slusne a tvari sa akoby nic. Bohuzial je taka doba 😩 a ak by profi kolegyna opat prisla s navrhom tykania, nech je slusne povie, ze nech sa nehneva, ale raz uz na to pristupila a potom sa jej to nepacilo, tak ona jej radsej bude vykat. A zopar blabotov ze je to tak profesionalnejsie a ma vybavene 😄

pribinak
autor
19. aug 2016

@sardinka335 ona nastupila do prace po materskej a tak je stastna, ze ma pracu, lebo ma velmi vseobecne vzdelanie a tazko sa jej s malym dietatom hladala praca

intrograla
19. aug 2016

Ak sa bude zaoberať každou takouto maličkosťou moc dobre sa jej pracovať nebude. Čo jej bráni ísť za dotyčnou pani a vysvetliť jej situáciu? Slušne povedať, že jej bolo naznačené že jej tykanie prekáža a či to iba ona zle pochopila, alebo si majú vykať. Problém treba riešiť slušne z oči do očí a nie poza chrbát a rovnako do netreba tutlať.

moni244
19. aug 2016

@pribinak a preto treba ísť hneď na koníka, založiť diskusiu, však

pribinak
autor
19. aug 2016

@moni244 ale ved si sa nemusela zapojit do diskusie, nie je to povinne, len kto chce, mohol napisat nieco co mozem tej mojej kamoske povedat, ze ...... najviac odpovedi bolo ignorovat, vykat, za co dakujem
ale dakujem aj tebe za tvoj tradicne ironicky prispevok

pribinak
autor
19. aug 2016

@intrograla vies co, to som jej najskor povedala aj ja, ze chod za nou a rovno sa spytaj, ze co? ci to nejako nepochopila alebo co
ale teraz ked sa poobede stretneme asi jej poviem, ze len vykat a vyhybat sa, riesit len nevyhnutne minimum
ona nie je typ co riesi kazdu blbost, ale toto je bolo tvrdo vytknute, ze vyka a kolegyna si to nezela, ze preco jej to nepovedala sama, tak to sa uz akosi neriesilo

lavazza75
21. aug 2016

@pribinak presne ako pisu baby predo mnou. Na kolegynu teda sakra pozor. Neviem ci je to spolocnost, kde sa vela vyuzivaju emaily, ak ano, na mieste kamosky by som napisala email cca sefka, ze ju mrzi ze doslo k nedorozumeniu ohladne tykania a ako sa to stalo. A este jedno, nech veci ak sa daju potvrdzuje a nou pisommne email, sms, predpokladam ze sluxobny telefon ma. Toto normalny clovek nespravi iba niekto kto sa citi ohrozeny

pribinak
autor
21. aug 2016

@lavazza75 oni maju dost rozdielnu pracu, to bude skor povaha tej kolegyne, proste nejaka zabrzdena krava

julka87
27. máj 2020

Mňa napadlo, či to nepoužíva ako taku "barličku" , ako slovné spojenie - zlozvyk.... Môj svokor napr. bežne počas rozhovoru povie, "dobre, to je jedno".... Napr. keď niečo vysvetľuje a už potom sa mu nechce, tak povie toto a ide na inú temu... Niekto používa "chápeš" niekto "akože" ...

rozzza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
21. júl 2020

@pribinak ja by som povedala, že vzhľadom na to. ze mi bolo navrhnuté tykanie som tykala. A neskôr by som zašla za tou dotycnou a milo so vsetkou úctou by som sa jej ospravedlnila, že som asi ten jej návrh na tykanie nesprávne pochopila...

tajkoska
21. júl 2020

Ja by som určite ozvala, že to bol jej návrh a odstup, vykať

veronikaszabova
21. júl 2020

@miriam11 za 4r to uz maju isto poriesene 🙂

pribinak
autor
21. júl 2020

@miriam11 už tam kamoska nerobí. Celkovo tá kolegyňa bola dosť cudný človek. Neustále bol nejaký problém