Dávka v nezamestnanosti a pracovný pomer

hruskajablko
31. aug 2022

Dobry den, hladala som na stranke UPSVaR ale nenasla som info k mojej situacii, tak by som chcela vediet, ci mate osobnu skusenost ako je to s vyplacanim prispevku v takejto situacii.
Pracovny pomer som ukoncila k 31.8. a uz mam podpisanu novu pracovnu zmluvu, ale az od 1.1.
V septembri chcem poziadat o davku v nezamestnanosti. Budem musiet dokladovat hladanie zamestnania ak uz mam uzavretu novu PZ? Treba to hned uviest na urade, ze uz mam novu zmluvu ale az od 01/23? Neovplyvni to cerpanie prispevku? Dakujem za odpovede ❤️

melanta
31. aug 2022

Áno, oznám to, dones aj novú zmluvu. Čerpanie dávky to neovplyvní, máš na ňu nárok ak spĺňaš podmienky.

kaktusik007
31. aug 2022

@hruskajablko ano, budes musiet dokladovat hladanie zamestnania a dokladovat to vies prave aj tou pracovnou zmluvou... to ze tetuskam nebude stacit - to je ina vec 😀 ale mozno narazis na normalnu a bude OK.. potom v januari nezabudni poziadat o cerpanie nevycerpanej podpory vo vyske 50% 🙂

alenah31
31. aug 2022

@hruskajablko čerpanie podpory to neovplyvní, ale nič to nemení na fakte, že ak ti nájdu vhodné prac. miesto napr. od 15.9. , si povinná pohovor absolvovať a ak ťa vezmú si povinná to miesto vziať - inak ťa z ÚP vyradia pre nespoluprácu. To, že ty máš od 1/2023 je fajn - ja by som to určite spomenula, ale ty budeš evidovaná ako uchádzač o zamestnanie - a oni ti ho skrátka budú hľadať.

hruskajablko
autor
31. aug 2022

@alenah31 tak na pohovore sa vzdy da povedat, ze uz mam uzavretu PZ s inym zamestnavatelom k urcitemu datumu, ale snad je pointou najst si pracu a ked ju uz mam najdenu, tak ma nebudu velmi molestovat 😄

alenah31
31. aug 2022

@hruskajablko ja som personalista - momentálne od mája máme zamestnaného človeka, ktoré k nám poslali z ÚP a teraz od 10/2022 už má tiež zmluvu so zamestnávateľom v AT. No ale oni ho k nám poslali a nám ho bolo treba - nastúpil, dali sme mu zmluvu na dobu určitú do 30.9. Tiež sa štorcoval, ale boli by ho vyradili - takto sme to dali kompromisom, my máme viac času nájsť náhradu (ide o špeci stroj, ťažké niekoho kompetentného so skúsenosťami nájsť - hlavne na SVK).

hruskajablko
autor
31. aug 2022

@alenah31 dakujem za info, uvidim teda na vlastnej kozi v septembri 😂