Dobrá práca pre mužov

skarli
31. jan 2021

Ahojte poznáte dobrú prácu pre mužov kde majú aj dobrý plat od 2000€+ ?? Nemusí to byť hneď zahraničie myslím tu na Slovensku akékoľvek povolanie 🙂

mima1
31. jan 2021

IT

vandicka7
31. jan 2021

Suhlas, it sektor je v tomto smere naj.

uglybetty1234
31. jan 2021

baby a co by ste odporucili zene, ak sa chce dostat do IT? kde zacat? nejaky kurz?

vollino5
31. jan 2021

IT sektor je jednozačne nejlepšie platená práca.... napríklad programovanie je super a dobre finačne ohodnotené

petamich
31. jan 2021

suhlas, my sme obaja s partnerom v IT a nemozeme sa stazovat 🙂

mima1
31. jan 2021

@uglybetty1234 len kurz stacit nebude. To ta proste musi bavit,stale sa musis ucit atd

skarli
autor
31. jan 2021

Ten IT je ťažká práca? Dokázal by som sa všetko naučiť a ovládať aj bez školy?

majkeel
31. jan 2021

Ano, IT, ale ... Aj tam sa najskor zacina s nizsim platom a postupne, ako sa buduju skusenosti, sa platovo postupuje. Takze bez skusenosti okamzite plat 2000 eur je nerealne, postupne uz ano.
Ako zacat? Vytipovat si profesie a obory, ktore su najviac platene. SAP, JAVA, Oracle, System architekt, aplikacny konzultant,,... a pohladat inzerat, kde ponukaju junior poziciu = vsetko cloveka naucia.
Treba vediet zaklady prace s PC, ms office, zaklady programovania (java,c++, php,..)

elanor
31. jan 2021

@uglybetty1234 pre zahranicne IT firmy staci, ze si zena a vies aspon pustit pc. Teraz je to u nich velmi moderna politika nerobit rozdiely resp. prijmat zvyseny pocet zien, gayov a podobne specialitky, len preto, ze su ini, aby sa mohli vystatovat, ze firma nieje xy-fobna, aj na ukor toho, ze prijmu nekvalifikovane cloveka namiesto kvalifikovaneho. Lenze s obycajnym hetero muzom i ked s praxou by sa nemohli chvalit a vystavovat a podliezat slnieckarom, a feministkam, duhovym organizaciam atd...

babovka2321
31. jan 2021

@elanor menuj jednu IT firmu, ktora na zaklade takych poziadavok hiruje (na IT pozicie)... Keby to pisal muz, tak chapem nejaku zatrpknutost, ze ho odmietli a ostatni prijati uchadzaci su podla neho prijati len preto, ze su "ini"... Ale zaujimalo by ma, odkial mas ty takuto "skusenost" (ak si zena)

elanor
31. jan 2021

@babovka2321 ano som zena, a o min. jednej konkretnej IT firme viem, ale menovat nebudem. To snad chapes...

babovka2321
31. jan 2021

@elanor no ani nechapem, pracujes v nej?

elanor
31. jan 2021

@babovka2321 k tomu asi iba tolko, ze informacie mam z prvej ruky...

petamich
31. jan 2021

@skarli urcite ano ale ako pise @majkeel treba niekde zacat a ako napr. junior tester alebo s nejakym zakladnymi znalostami nejakeho programovacieho jazyka atd. sa k platu ako si napisala dopracuje o par rokov ako bude nadobudat znalosti alebo skusenosti, nepojde to zial zo dna na den, u nas vacsina kolegov ma celkom specificku znalost, su to fakt extra sikovni ludia, take SQL je nevyhnutnost aj pre junior testera atd. cize asi treba niekde zacat, chvilu to ale zrejme potrva

babovka2321
31. jan 2021

@elanor u nas je napr. zien dost, ale takmer vsetky su na inych oddeleniach (pravnicke, financne, hr - inak IT firma)... Co viem, mali sme asi jednu projektovu manazerku, a zopar developeriek (z toho vacsina sme uz (alebo takmer) na materskej)... A taka prijimacia politika proste u nas nefunguje. Ak mas info z prvej ruky, tak predpokladam, ze pre taku firmu pracujes, ale nemozes na zaklade jednej generalizovat.

petamich
31. jan 2021

@babovka2321 no u nas pracuje asi presne jedna osoba, ktorej staci vediet zapnut pocitac a je to pani, ktora nam upratuje office a polieva kvety a mozno aj ta vie viac a nechcem sa jej v ziadnom pripade dotknut 🙂 ale teda nikto to od nej nechcel

aurorastone
31. jan 2021

@petamich ja by som možno ešte dodala že dôležitá je asi aj znalosť anglického jazyka, ci dá sa naučiť programov aj keď človek nevie anglicky? 🤔

babovka2321
31. jan 2021

@petamich no napodobne 🙂 u nas este zienky, co pripravuju all day catering, ale aj tie aspon komunikuju cez pocitac, kedy sa mozme prist napapat :D

petamich
31. jan 2021

@aurorastone asi zalezi co, dat sa to zrejme da 🙂 mame par "starych dinosaurov", ktori su sikovni developeri ale s anglictinou sa nekamaratia, vedia to co potrebuju pre pracu ale konverzovat nie, pre novo-nastupencov mame ANJ ako must, kedze sme IT delivery firma a vela dodavok mame mimo slovensko, cize skor to vnimam ako treba ale to je len osobna skusenost aktualna, mozno na IT oddeleni v nejakej korporacii to nie je az taky problem

skarli
autor
1. feb 2021

@majkeel ďakujem

skarli
autor
1. feb 2021

Ďakujem vám všetkým za rady 🙏

mirage
1. feb 2021

@elanor som zena a viem zapnut pocitac, okrem toho som aj slnieckarka a feministka 🙂 Prosim si kontakt na tu firmu, dakujem.

danica2711
1. feb 2021

@skarli na IT sektor zabudni. Keďže si schopný položiť otázku, či TEN IT je ťažká práca, zjavne vôbec netušíš, o čo sa jedná. Bez školy na plnohodnotnú IT prácu ani nemysli. Poobzeraj sa inde, tam, kde je využiteľné tvoje vzdelanie (ak vôbec nejaké máš) alebo záľuby. Tu ti ťažko niekto poradí, ako získať dobrú prácu, keď ťa nepoznáme a netušíme, či by si za tie 2 litre bol schopný aj niečo ponúknuť
@elanor kecyyyy! Možno sú firmy, ktoré si budujú image nediskriminujúcich, ale skôr v USA než u nás. A ani tam nekvalifikovanú ženu alebo gaya neprijmú len tak na pozíciu, kde skutočne o niečo ide a kde sa veľa zarába. To si videla v nejakom filme? Alebo sesternica známej mojej susedy povedala?

majkeel
1. feb 2021

@danica2711 Ale ano, preco nie, len sa treba sustredit na oblasti podpory, spravy systemu a spravy aplikacii, test manazment. Kludne dam tip, hladaj SAP, spravu opravneni. Je to stale to iste, novi uzivatelia, uprava opravneni, slusny plat, raz sa naucis a ides a cista hlava. Nemas nieco take, ze hladaj, vyries a naprogramuj zlozity problem do 2 dni.
V kazdom time je nejaky namakanec, ktory riesi zlozite ulohy a ma vysoky plat. A jednoduchsie veci posuva na menej skusenych ludi v time. Ti maju sice nizsi plat ako on, kedze nezvladaju take zlozite ulohy vzhladom na skusenosti a know how, ale stale je to dost nadpriemerny plat.
Programovanie neodporucam. Na to treba matematicke myslenie a zacat s programovanim niekedy v 12tich, lebo vyzaduje velmi vela casu. Preto nie je vela zien programatorov. Nie ze by na to nemali, ale vacsinou nemaju chut stravit kazdy den 12 hodin cele desatrocia za pocitacom a riesit logaritmicke ulohy. Plus raz pridu deti ... a vtedy ten cas nebude uz duplom.

danica2711
1. feb 2021

@majkeel máš pravdu, ale tento konkrétny týpek netuší, čo IT vôbec je, čiže ho to nezaujíma, nikdy sa tomu nevenoval, nemá ani základné znalosti. Okrem toho hľadá prácu nie podľa svojej vzdelanostnej a záujmovej oblasti, ale hocijakú prácu za dve tisícky. A podľa možnosti nie "ťažkú"... takže tuto to nevidím ani na "nosiča vody" v IT oblasti

hefo
1. feb 2021

@majkeel "logaritmicke" ha ha ha

hiro
1. feb 2021

@skarli 🙂 Tazka... Ja by som to povedal takto - ked kopes kanal tak je to tazke a ked je to velmi tazke tak si zavolas kamosov a uz je to lahsie a dokopete to. V IT ked mas tazku ulohu tak vacsinou ti ani 10 kamosov nepomoze lebo len vysvetlit o co ide moze byt na 5 dni a az potom by mohli zacat z niektoreho rohu lopatovat...

simca06022011
1. feb 2021

@aurorastone urcite sa da "programovat" aj bez 100% ovladania anglictiny, ak nie je nutne priamo komunikovat s nejakym zahranicnym klientom.. mam doma jedneho takeho;) ale zaklady musi vediet, jednoduchsie sa pracuje ked ovlada a rozumie co "pise" 🙂 detto ked hlada nejaku "pikosku" co este neprogramoval, alebo chybu v niecom.. vsetka "pomoc" na nete je v anglictine, novinky, vzdelavanie detto...
A zalezi co konkretne bude clovek robit.. lebo "IT" je dost siroky pojem... aj obycajne "vytvorenie stranky" je IT, to dokaze aj skolak uz ak ma nejaky ten dreamweaver, aj vytvorenie programu, aplikacie, eshopu, hocijakeo komplikovanejsieho systemu je IT.. aj admin co iba nahadzuje informacie na web nejaky je IT, alebo aj servisak sa moze povazovat za IT? ved chodi stara sa nam po hardware/software... 🙂
Fakt je ze sikovny clovek vie zarobit slusne peniaze vsade, samozrejme s ohladom na jeho schopnosti, znamosti, obor.

kiwi3
1. feb 2021

@mirage
@danica2711 stavim sa, ze to bude eset a ze pisali na fejsbuku nejaki, co sa nenechaju cipovat. a potom este, ze chodi ta biela dodavka a berie deti

jana_eyre_2
1. feb 2021

Môj manžel pracuje v IT a na slušný plat sa tiež musel vypracovať, nikde to nie je hneď po nástupe.. navyše okrem PC zrucnosti treba vedieť aspoň dobre po anglicky, hoci teraz sa cení veľmi aj nemcina či niekedy aj maďarčina..