Dobrovoľnícka činnosť - úrad práce

jankah77
6. aug 2014

Ahojte...kedze som nenasla na fore tuto temu, zakladam novu. Som po rod. dov. nezamestnana par mesiacov (aj evidovana na UPSVAR, ale bez prispevku - lebo pred druhou materskou som bola par mesiacov nezamestnana), a kedze u nas v mestecku je to s pracou hrozna bieda, riaditelka v MS mi ponukla, ci by som nechcela robit dobrovolnicku cinnost . Podala ziadost na okresny urad (tusim) este niekedy v maji a teraz jej prisla odpoved. Ze na dobrovolnicku sluzbu moze prijat dokonca 4 zeny, ale len take, co su v hmotnej nudzi ☹ ... ze vraj podla noveho zakona. Ale ja to v zakone neviem nikde najst. Dokonca aj na Upsvar som bola pred mesiacom a ked som im spominala, ze mam zaujem o tu dobr. sluzbu a ze by mi to mohlo vyjst v MS, tak mi povedali, ze je to ok, len potom treba prist spisat papiere.
Takze neviete ako to je? Nejaka novela zakona ci ? Lebo poznam kopu zien, ktore robili u nas v mestecku dobr. sl. (v skolach na vratnici napr, v domove soc. sl., kniznici a pod) a vobec neslo o ludi v nudzi, skor naopak, mali dobre zabezpecenych manzelov. Skusim sa informovat aj na nasom Upsvar, ale to su dost neinformovane zeny (kopu veci nevedia) tak neviem ako pochodim.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poleva
14. sep 2018

@sandra151 ved to je len vypomoc a urad ti da 198eur ak chcu uctovnicku na TPP asi by som im to vytmavila...a pokial viem v skolke nie su uctovnicky spravuje ich magistrat v skolke je hospodarka

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poleva
15. sep 2018

@sandra151 tak ak ta vybrali tak asi u vas nie je podmienka ta evidencia 1 rok u nas v kosiciach je..tak potom vela stastia

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poleva
15. sep 2018

@sandra151 nie všade je rok, zistite si vo vašom meste 🙂

merien259
16. okt 2019

Ahojte je tu niekto kto by mi poradil? Ide o to ze som na úrade práce požiadalo o dobrovoľnícku činnosť zatiaľ rozhodnutie nemám, kedy by som mala nastúpiť.... No ide o to ze dnes má oslovila riaditeľka školy či nemôžem prísť na zastupovanie na 3 týždne.... Ako je to potom s tou dobrovolnou činnosťou? Asi ju nebudem môcť vykonávať keď budem v skole na dohodu max 40 dní?

poleva
16. okt 2019

@merien259 ahoj neviem či poradím,, ja som čakala na dobrovoľnícku rok a nedočkala som sa, je málo ponúk alebo dajú svojím známym, ak ti ponúkli zastupovanie zober to, pozerám že si z prešova ja som z košíc a u nás o ničom ponuky na dobrovoľnícku už to ani nevyhľadávam, lebo som si našla na TPP _🙂

merien259
16. okt 2019

@poleva ano ale na dohodu pojdem iba na zástup max tri tyzdne a potom nebudem moct znova podat ziadost na dobrovolnicku cinnost a tu mam istu od prveho novembra

roberta11
16. okt 2019

@merien259 nie,pokiaľ je dohoda nemôže byť dobrovolnicka

roberta11
16. okt 2019

@merien259 žiadosť na novo netreba podávať,len nastup by sa posunul,po skončení dohody

aiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
repka15
14. sep 2020

@svetkaadamko
@charllotte
@gabika53 je tam aj vekové obmedzenie? Ďakujem za odpoveď.

repka15
14. sep 2020

@aiti je vekom obmedzená dobrovoľnícka činnosť? Ďakujem za odpoveď

svetkaadamko
14. sep 2020

@repka15 nie je žiadne vekové obmedzenie pri dobrovoľníckej činnosti 😉

lenocka12345
14. sep 2020

Ak myslíte platené dobrovoľníctvo tak pred pár mesiacmi boli podmienky - vek do 25 myslím a nad 50, to neviem presne , evidencia na úrade minimálne rok , matka samoživiteľka , ZŤP nad 20% , ukončené iba základné vzdelanie .... a ešte čosi. Splňam síce iba jedno , ale mne to neschválili .

gabika53
14. sep 2020

@repka15 nie je🙂

repka15
14. sep 2020

@gabika53 ďakujem

repka15
14. sep 2020

@svetkaadamko ďakujem

svetkaadamko
14. sep 2020

@lenocka12345 no nezdá sa mi to. Je totiž viac projektov a §§, pri ktorých platia podmienky, ktoré spomínaš, ale pri dobrovoľníckej činnosti treba byť v evidencii (neviem o tom, že by to musel byť rok), nedajú sa skĺbiť viaceré projekty a vek tiež nebol ohraničený.

lenocka12345
14. sep 2020

@svetkaadamko tak netreba splňať všetky podmienky , vraj teraz sa to menilo . Toto je dobrovoľníctvo cez úrad do krízového centra. Volala som s pani z úradu , čo mi tieto podmienky vymenovala , nevymyslela som si ich 🙂
vek ohraničený nie je , veď keď niekto "nesplňa" vek , tak môže splniť iné , ak by jedna osoba splnila všetko čo som vymenovala bolo by to asi celkom blbé :D

svetkaadamko
14. sep 2020

@lenocka12345 toto všetko čo si vymenovala, sú tzv. znevyhodnenia, ktoré sa zohľadňujú pri projektoch. Pri dobrovoľníckej činnosti naozaj neviem o tom, že by bola čo len jedná z takých podmienok. Stačí kliknúť na stránku úradu, kde je §52a rozpísaný. Ale zasa nechcem sa hádať 😉

lenocka12345
14. sep 2020

@svetkaadamko opakujem ešte raz , chcela som dobrovoľníctvo v krízovom centre. Volala,som pani na úrad, povedala mi toto.. S tým , že keď aspoň niečo nesplňam mám smolu

svetkaadamko
14. sep 2020

@lenocka12345 dobre, veď ja sa nejdem hádať. Ja viem, že sme sledovali hlavne vzdelanie pri zaraďovaní na dobrovoľnícku činnosť. Ale ak ti to pracovníčka takto vysvetlila, tak fajn.

aiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetkaadamko
15. sep 2020

@aiti neviem ti odpovedať na 100%, určite sa uprednostňuje dobrovoľnícka činnosť v mieste trvalého, alebo prechodného bydliska. Keďže toto sa schvaľuje na výbore, ktorý zásada mesačne, nie som si istá, či sa to dá. Ja osobne som taký prípad nemala, keďže sa to berie tak, že ako uchádzačovi bez príjmu, ti je lepšie vykonávať túto činnosť čo najbližšie. Ale možno sú nejaké výnimky. A keď čítam príspevok o tom, aké info dostala pani/slečna od úradníčky, tak je možné, že na každom úrade posudzujú inak.

repka15
15. sep 2020

@svetkaadamko ďakujem 😊

krpec_sp
20. sep 2020

Ahojte, prosím Vás, ku ktorému dňu v mesiaci sa vypláca odmena za dobrovoľnícku prax? Ak po skončení mesiaca odnesiem dochádzku na úrad práce. Ďakujem krásne 🙂.

roberta11
3. okt 2020

@krpec_sp do 30 dní

roberta11
3. okt 2020

@roberta11

@krpec_sp je to napísané aj v dohode 🙂