Dohoda o skončení pracovného pomeru a odstupné

3. sep 2023

Prosím vás, kto sa do toho rozumie je toto aktuálne? Našla som viacero článkov a niekde je to písané že môže dostať a niekde ako povinnosť zo strany zamestnávateľa že dostane. Ide o dohodu o skončení pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa.

Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou odstupné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky a dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov.

Chcela by som len vedieť na čo všetko mám nárok, lebo zamestnávateľovi už neverím a bojím sa aby ma neoklamali.

mamina7070
3. sep 2023

treba trvat aby to v dohode bolo presne uvedene

nelca84
3. sep 2023

A aky je dovod ukoncenia? Ty s dohodou suhlasis?

mogaa
3. sep 2023

záleží čo je uvedené v dohode o skončení PP....ak ju podpíšeš, znamená to že s ňou súhasíš....ak tam odstupné uvedené nie je, nemáš naň nárok....je to jednoduché....

autor
3. sep 2023

@nelca84 dôvod vraj rušenie oddelenia. No súhlasiť moc nesúhlasím ale nemám na výber. Ide nás preč asi 10.

nelca84
3. sep 2023

Ak si nadbytocna, tak mas narok na odstupne. Bud podpises dohodu s tym, ze si daj pozor, aby tam bol uvedeny dovod nadbytocnost s narokom na odstupne, alebo dohodu podpisat nemusis a zamestnavatel ti musi dat vypoved s tym, ze ti zacne plynut vypovedna doba, ale odstupne je tam nizsie...

janagem
3. sep 2023

Ešte je otázka ako dlho si zamestnana

autor
3. sep 2023

@janagem 4 roky