Je to veľmi dobrý plat na Prahu?

15. feb 2024

Ahojte, ti co zijete v Prahe, je 155 500 Czk v hrubom naozaj dobry plat na Prahu v IT oblasti (nie manazerska pozicia) ? S 15 rocnymi skusenostami. Dakujem

ivuska027
15. feb 2024

Spýtaj sa na českom koniku 🙂

deti95060810
15. feb 2024

však napíš do českého koníka... budeš to mať z pravej ruky..
modrý koník.cz

autor
15. feb 2024

Dakujem, nevedela som, ze existuje aj cesky konik

mamina7070
15. feb 2024

anno je to dobry plat na prahu

lavender94
15. feb 2024

Je to nadštandardný plat, ktorý stačí na pokrytie všetkých nákladov spojených s bývaním v Prahe. Za 50 000 sa dá v Prahe žiť celkom solídne aj čo sa bývania týka, takže pri trojnásobku to bude pohodička. Záleží či máš deti alebo nejaké iné finančne záväzky a čo pokladáš za štandard. Či je to adekvátny plat v tom odbore netuším.

iwesska
15. feb 2024

6000e sa ti zda malo? 😳

autor
15. feb 2024

@iwesska nejde mi o to, ci je to malo, len ci je pravda, co hovori zamestnavatel, kedze v platoch v prahe sa vobec neorientujem. Vies ako to je, neznaleho lahko opiju rozkom

autor
15. feb 2024

@lavender94 ano sme dvaja dospeli a dieta, cize musim pocitat so sukromnou skolkou, na zaciatok najom 4 izboveho bytu a ja planujem robit max na polovicny uvazok. Plat sa tyka manzela.

kornelies
15. feb 2024

Byvaly priatel robi etickeho hackera v Prahe. 25 rokov skusenosti, 160 000 Kcs v cistom plus firemne dividendy. Cakom prask mu mesacne cinkne 10 000E.

autor
15. feb 2024

@kornelies fuha, ani neviem co je eticky hacker, vygooglim. Dakujem za prispevok

kornelies
15. feb 2024

Len on spravuje systemy bankoveho sektoru, preto ten nadstandard vo vyplate.

berenika39
15. feb 2024

Ano, plat je to samozřejmě dobrý, dostačující na to, co píšeš, že potřebujete. V Praze není zase tak draze🙂. Spíš jde o to, jestli je to plat, odpovídající pozici - nemanažerský IT. Jaké podmínky? Remote, home office, kancelář, podmínky, jaká firma, benefity...

lucik194
15. feb 2024

na Prahu je to fajn plat
treba ratat vysoky prenajom, realne v lepsej casti 1000 eur

amelia89
15. feb 2024

Muz je IT (10+ rokov skusenost) senior devops. Neviem aku konkretnu poziciu robi tvoj muz ale myslim ze to je odpovedajuci plat na Prahu.

amelia89
15. feb 2024

@lucik194 skor tak 1500-1800. Chcu 4 izb byt.

lavender94
15. feb 2024

Este ma teraz napadlo, že známy keď začínal v IT tak mal nástupný asi 80 000 nejakých 10 rokov dozadu, teraz sa to vraj pohybuje okolo 100 tisíc ale pre človeka bez väčších skúsenosti a samozrejme záleží aký sektor. Aj keby sa mu ten plat zdal neadekvátny, časom si môže nájsť inu prácu. Za par mesiacov si zistí, či je to adekvátne alebo nie. Ale čo sa týka života v Prahe, zle sa mať nebudete.

lucik194
15. feb 2024

@amelia89 ten 4izbovy som prehliadla
tak to potom naozaj viac ako 1000eur za byt

amelia89
15. feb 2024

@lavender94 toto podla mna nie je realite. su rozne oblasti IT, ale nikto nezacina na 100 000. Fakt nie. Moja najlepsia kamaratka je IT manazerka s 13- rocnymi skusenostami vo velkych korporatoch a vie platy lebo ved ma k tomu pristup. Moj muz je senior devops, a sme partia rodin z jeho prace - fakt viem tie platy a to co pises neodpoveda realite. Pred 10 rokmi nikto nenastupoval bez skusenosti na 80 000 korunach.

lavender94
15. feb 2024

@amelia89 v tom prípade sa ospravedlňujem, je to z druhej ruky, takže sa nebudem určite dohadovať

autor
15. feb 2024

Pozerala som uz aj sukromne skolky, ale nasla som taku za 27000 mesacne ale aj za 15tis (vratane stravy). Viete mi povedat, co je taky standard?

berenika39
15. feb 2024

https://www.soukromeskolky.cz/katalog/cela-cr/p... Velmi záleží na tom, kde školka je. Okrajové části Prahy nejsou tak drahé jako centrum. 27 je ta vyšší hranice. Kolem 10k je to běžné.

celé to žití tady je o tom, kde.....najít byt, školku v místě, kde to utáhnete v pohodě a nebudete platit zbytečně dań z centra🙂). Abyste nemuseli trávit čas cestováním po městě. MHD je to ok, autem peklíčko. Pokud budeš chtít něco konkrétního, napiš. Praha je moje rodné město.

melanta
16. feb 2024

Záleží, v akej lokalite chcete bývať. A teda 4 izbový byt a ty nepracujúca zatiaľ - zlý plat to nie je. Ale dôležité je aj to, na akú pozíciu ide muž. IT je veľmi široký pojem. Posledné 2 pozície, ktoré som obsdzovala v Prahe v rácmi IT mali vyšší príjem (180 a 210).

autor
16. feb 2024

A tie co tam byvate, viete mi povedat, ktore casti Prahy su fajn na byvanie s dietatom, aby tam boli nejake parky, detske ihriska a pravdaze klasicka obcianska vybavenost. A teda asi aj metro.
A este otazka, ako je to v prahe s pediatrami, tusim ze minulý rok islo v spravach, ze tiez maju podobny problem ako na SK, ze vela pediatrov je starych a je aj problem zohnat pre dieta lekara. Nehovoriac o tom,ze my by sme boli bez trvaleho pobytu (predpokladam, ze uprednostnuju s pobytom).nechcem skoncit tak, ze budem cestovat cez polku mesta k lekarovi.

amelia89
16. feb 2024

Pediatrov je velky nedostatok a velky problem nejakeho zohnat. Neuprednostuju s trvalym pobytom,oni proste skoro nikdy neberu.

Co sa tyka parkov/obcianskej vybavenosti a metra to je skoro cela praha. My byvame na rozhrani zizkova a strasnic a mame vsetko z vyssie menovaneho a nemenila by som. Dobre je aj vo Vrsoviciach,Vinohradoch, na Letnej, atď. Urcite su parky a podobne aj v okrajovych castiach ale ja preferujem byt blizsie k centru a k ostatnym vyssie menovanym stvrtiam

autor
16. feb 2024

@amelia89 a existuju aj sukromni pediatri? Teda nieco ako sukrimna klinika, kde si nieco priplatim?

amelia89
16. feb 2024

ano su, napr canadian medical.

autor
16. feb 2024

@amelia89 dakujem

autor
16. feb 2024

@melanta a mozes povedat, kolko by na takej pozicii dostali v Bratislave? Inak som prekvapena, neviem kde som zila, ale nemyslela som si, ze v Prahe su nejak vyssie platy oproti Bratislave.

autor
17. feb 2024

Este mam otazku, ako je to v cechach s ocr? Je to podobne ako na SK alebo je tam nejaky zasadny rozdiel?

autor
17. feb 2024

@berenika39 prosim ta, ako je to v prahe s vystavbou, da sa povedat, ze napr (uplne strielam) Praha 7 je panelakova a Praha 4 su vily? Pozerala som nejake byty na zizkove a z fotiek som videla, ze tam naokolo neboli ziadne vysoke panelaky/bytovky, aj dany byt bol v dvojpodlaznom dome.