Každý chce robiť len na jednu zmenu

16. jan 2024

Doteraz som to neriešila, robila som na rôzne smeny či 3, krátky dlhý týždeň alebo 12tky bolo mi to jedno.
No odkedy mám deti a po deťoch som hľadala prácu na jednu smenu. Prečo? Aby som mohla ráno nosiť deti do škôlky a školy, aby som ich mohla poobede vyberať. Aby poobede som mala na ne čas, aby som ich videla rásť a mali by sme spoločne zážitky..
Od septembra minulého roka robím poštárku ako som chcela na jednu smenu. Menší má 3roky nastúpil do škôlky, pokiaľ vychodi škôlku plus prvý stupeň na ZŠ, ak sa mi to podarí pár rokov vydrzat v tejto práci.
Čo mám kamarátky každá po RD robí na jednu smenu, či poštárku, v kuchyni pomocnú silu alebo upratovačku.
Síce platovo to není bohviečo no práca na jednu smenu má svoje výhody. Po 15tej sme doma, cez sviatky a víkendy sme tiež doma a máme kopec času na deti. Niektoré kamarátky hovoria že ony by si vedeli predstaviť takto robiť na jednu smenu až do dôchodku, aj keď už budú mať veľké deti. Že už si zvykli poobede na voľný čas a už nechcú robiť na smeny.
Chápem ich aj ja by som si vedela zvyknúť, len ja ešte mám vyše 30 rokov do dôchodku čo je dlhá doba ktovie čo bude dovtedy.
Ako to máte vy ako fungujete v práci po RD?

maranta_leuconeura
16. jan 2024

Ved aj ludom bez deti to moze tak vyhovovat, co je na tom divne? Tiez preferujem dojst rozumne domov, nie za tmy. Uzit si este poobedie na nejake aktivity.

adeladulova
16. jan 2024

Ja mam 4r syna a robím krátky dlhy týždeň od 7-22.30
Môj manžel je živnostník robí od 7-15 a v tie dni keď som v práci vyberá syna zo škôlky. Už 1,5r nám to takto funguje. Mam 15 dní v mesiaci voľno. cas pre seba doobeda keď je syn v škôlke, vyhovuje mi to.

beata_k
16. jan 2024

Nerozumiem co s tym ma buducnost? To ked niekto robi na jednu smenu, tak nezarobi?

marca12
16. jan 2024

Ja som nikdy nerobila na smeny a ani by som nechcela,nevedela by som si na to zvyknut. V kazdej robote som koncila max.o 16 a uz by som si nezvykla koncit neskor. Jasne,ze obcas potrebujem ostat dlhsie alebo si zobrat pracu domov,ale je to ine ako ist v noci do roboty alebo sa vracat pred polnocou z roboty.

lindous
16. jan 2024

Ja si úprimne prácu na smeny predstaviť neviem a to som mladá a bezdetná... ani len brigády som také nikdy nechcela... jasné, keby som nemala inú možnosť, prežila by som, ale dobrovoľne by som si takú prácu nevybrala... nižší plat pri vymenovaných povolaniach nie je 1 smenou, ale potrebnou odbornosťou...

soldi
16. jan 2024

nevidim nic divne na tom, ze sa pracuje na jednu smenu. vacsina ludi, tak pracuje 🙂

reanda
16. jan 2024

nie, nechce kazdy robit len na jednu zmenu.. ja som kedysi robila na tri zmeny a vyhovovalo mi to, kazda zmena mala nejaku inu vyhodu a aspon som teda mala zmenu 😀 .. najradsej som mala nocne 🙂
a nejak nerozumiem zmyslu tejto temy.. ved pracuj tak, ako ti vyhovuje, nie je predsa nicia povinnost pracovat na zmeny.. su aj ludia, co tak nikdy nepracovali, vobec nechapem, co riesis

diewcatqoo
16. jan 2024

Po RD pracujem z domu na full time. Viem si predstavit takto pracovat az do dochodku.
Kedysi davno som robila na zmeny, denne, poobedne, nocne, 8h, 12h, aj 16h... Ale to som este bola mlada neskusena a hlavne, telo vladalo. Dnes si uz neviem predstavit, ze by som znovu naskocila na takyto rezim. Keby som mala znovu robit nocne, asi by som umrela. Bez ohladu na to, ci mam alebo nemam dieta.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mclissa
16. jan 2024

Mozes mi vysvetlit pointu tohto prispevku? Naco tebe bude ako ostatne pracujeme? Ved kazdy pracuje tak ako mu vyhovuje.

katka700
16. jan 2024

Nechápem jedno, žiješ s deťmi sama/chodí muž na týždňovky že musíš byť tá čo deti do škôlky dáva aj vyberá?
Dieťa má 2 rodičov, z muža neubudne keď dieťa odprevadi do škôlky alebo ho odtiaľ vyzdvihne. Prečo má byť žena vždy tá čo rieši skrátený úväzok aby všetko stihla sama?

janickacrazy
16. jan 2024

@katka700 Napríklad môj muž pracuje od 6:00 ráno do 18:00 hod večer každý deň okrem víkendov. Z domu odchádza o 5:15. Nemá šancu deti zaniesť do školy ani vyzdvihnúť.

viestta
17. jan 2024

Cely tvoj prispevok vyznel tak, ze ludia (zeny?) bez malych deti by mali mat povinnost robit na smeny. Preco?

limoncino
17. jan 2024

Tiež nechápem pointu príspevku. Práca od 8-16.30 je normálny pracovný čas, a zarobím slušne hoci takto pracujem už zopár rokov. Ako niekto spomenul, je to o odbornosti a vzdelaní nie o smene

nesana
17. jan 2024

Pred deťmi som robila na smeny ale nešla som si zvyknúť takže nakoniec som si našla prácu iba na ranné smeny. A pri deťoch robím do 16.30 max, neviem si predstaviť chodit'do práce poobede alebo na noc. Ale presne, každý nech robí ako mu to vyhovuje

denkabemommy
17. jan 2024

Nikdy by som nešla pracovať na zmeny, je to pre mňa jedna z najneprijateľnejších možností, nezávisle od toho, či mám alebo nemám deti. Pracujem 8-15 a príde mi to ako ideálny čas. Aj sa vyspím, aj mi ostane čas na osobný život. Vždy som šla po work/life balance 🙃

siska53
17. jan 2024

To je tak individualne, ze az.. su zas ludia, ktori robia na zivnost a im zas vyhovuje, ze si spravia pracu, kedy vyhovuje im a tak vedia stihat aj deti, rodinu...
Ja sice robim na zmeny, ale koncim najneskor o 18. A len cez prac.tyzden..
Niekde je to tak, ze mozes odist skor, potiahnes inokedy...napr.vecer, ked deti spia..
Najlepsie je, nech to ma kazdy tak, ako mu to vyhovuje..

vevebono
17. jan 2024

ja som robila po dvoch deťoch napríklad čisto len nočné. vydržala som dva roky, keď som sa rozhodla zmeniť prácu, nebolo to kvôli noci, ale nevládala som už vyhadzovať zásielky na rampy. teraz som síce MD, ale po skončení sa vraciam do fabriky na 2 zmeny. a keď bude možnosť ísť na 3, tak mne to vyhovuje. na jednu by som sa zbláznila ja. 🤷 je to kus od kusa

enya00
17. jan 2024

Ja by som tak robit nechcela…robim denna, nocna od 6-18, 18-6 a dva dni volno…mam volno aj cez tyzden, akurat co nie som z detmi je, ked mam dennu, inak stale..samozrejme cez vikendy ma to mrzi, ale ked nieco, viem si vziat dovolenku, viem si naplanovat lekarov cez volne dni.. mne to vyhovuje

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamagma
17. jan 2024

Ja pracujem ma zmeny a nemenila.by som . Neviem si predstavit vstavat kazdy den a byt v robote. Robime obaja s manzelom na zmeny a nemusime riesit prazdniny, choroby lebo vzdy je jedn doma ked je druhy v praci. A vikendy,sviatky a nocne su len bonus na vyplatnej paske.

kristiii
17. jan 2024

Každý nie. Mne napríklad vyhovujú najviac dve zmeny. Človek si povybavuje, naplánuje doktorov, v kľude doma porobí. Vstávať na šiestu sa mi nechce a poobede som rozbitá, to už sa mi potom väčšinou nechce nič. A keby mám robiť napríklad 8-16:30 každý deň, tak to by pre mňa boli už úplne zabité dni. Hlavne teraz v zime. Každý nech sa zariadi ako jemu vyhovuje, ak má možnosť. Mne začali už aj nočné a veru hľadám inú robotu 🤪 Ale niekto ich má rád.

kamagma
17. jan 2024

A pracujem denna / nocna 3dni volna,cize luxus.

autor
17. jan 2024

@stastnamanzelka Aj to je riešenie ako píšeš striedať sa na smeny. No keď príklad žena robí od 6 do 14 a muž od 14 do 22 plus rátam cestu do práce tak dajme tomu žena odíde z domu o 13tej a chlap dôjde o 15tej ak rátam hodinu cestu. Za tie dve hodiny s kým budú deti doma samé? Môžu byť v škôlke a v škole, no keď sú choré alebo keď sú prázdniny tak s kým budú za ten čas čo sa rodičia vymenia smenu?

autor
17. jan 2024

@katka700 Manžel robí od rána 6 do 17tej každý deň tak nemá šancu nosiť a vyzdvihovať deti

autor
17. jan 2024

@viestta Príklad ľudia čo už majú veľké deti môžu robiť barsjako na smeny lebo ich deti už vedia aj samé dôjsť domov zo školy. Myslím na to že je málo miest umožnené matkám s malými deťmi aby sa mali kde zamestnať. Často aj ľudia s väčšími deťmi robia na jednu smenu pri čom už nemusia no svoje miesto sa držia

beky223
17. jan 2024

Ja tiež uvažujem že po RD budem síce riešiť asi skrátený úväzok ale radšej 11tky/12tky... Tých pár dní do mesiaca by to mohol s deťmi zvládnuť muž sám a ostatné dni budem mať čas aj na deti, aj na seba aj na domácnosť... Uvidíme či to vyjde.

angeli121212
17. jan 2024

No ako nehnevaj sa ale nie nechystám sa vzdať svojej práce keď mi deti odrastú len preto aby iné mohli robiť na jednu smenu....

autor
17. jan 2024

@kristiii To jedna mínus pre jednu smenu že ťažko sa potom riešia lekári alebo keď sú deti choré ocr že zamestnávateľ nechce pristúpiť na to.

mikadooo
17. jan 2024

9-14.30. spoko.