Aké zmeny v práci?

6. nov 2021

Ahojte ,,,Chcem si najst pracu ale neviem sa zladit s manzelom syn nastupil do 1rocnika v druzine nechce byt place a ma problemy od mala srdiecko mu bije rychlejsie a musime na neho davat obzvlast pozor rodicak som.mala predlzeny ....Musim ist do prace a uz aj chcem ist medzi ludi nema mi kto pomoct s malym ,, teda nosit do skoly manzel pracuje na 12tky mne velmi taketo smeny nevyhovuju pretoze som mala operaciu krcovych zil nemozem 12 hodin stat ,, Som zufala prosim poradte ako to zvladate ake smeny robite a tak ...Dakujem pekne za odpovede.

kikus7
6. nov 2021

Ak ste mali operáciu, tak máte od toho aj papier, čo môžete, resp. nemôžete vykonávať. Pri nástupe do zamestnania Vás v rámci Pracovnej zdravotnej služby zamestnávateľ zasiela na prehliadku k lekárovi, ktorý posúdi Váš zdravotný stav v spojitosti s vykonávanou profesiou. Takže ak nemôžete robiť 12-ky, žiadny lekár Vám také niečo potom neodobrí. Musíte si nájsť takú prácu, ktorú môžete vykonávať. Myslím, že sa vo firmách chodí aj na 8-hodinové smeny, ale to neviem, či taká pracovná doba je už pre Vás ok. Nie som lekár. Možno Vám tu na základe svojich skúseností niektorá poradí. Vraciate sa po predĺženej rodičovskej k svojmu zamestnávateľovi či si hľadáte úplne inú prácu?

surama
6. nov 2021

Ahoj, neviem, aky typ prace si robila predtym, ale hodil by sa ti HO. To by si mala problem vyrieseny a mohla dozerat na synceka.

ailiba
6. nov 2021

A čo tak práca na polovičný úväzok? Ak by ste to finančne zvládali. Bola by si aj viac s malým, keď je taky citlivúcký.

andrejka1974
6. nov 2021

A co tak na polovicny uvazok ja som na opatrovatelskom a mozem robit len 4 hodiny a tak som nadtupila do mcdonaldu a vyhoveli mi casom od 10.00 do 14.00 a da sa rozne

mogaa
6. nov 2021

no buď si budeš hľadať prácu len od 8-16-tej s tým že dieťa pôjde zo školy do družiny alebo si nájdeš skrátený úväzok n a6hodín, tak bežne zamestnávajú ženy v obchodoch ako Kaufland, Jednota či Lidl....

mogaa
6. nov 2021

teraz jednoducho nie si v situácii že hladíš "dobrú "prácu, ale hľadaj časovo vyhovujúcu prácu....kamarátka napr.robila upratovačku v škôlke, pritom má vysokú školu....ale jednoducho to bola práca č jej vyhovovala časovo v danom období....

nafka0483
6. nov 2021

Odvija sa to aj od toho co robit vies/mozes - myslim kvalifikaciou a praxou.

77katarina
6. nov 2021

@mogaa 👍
Ja robím upratovačku v Hospice na 6 hodín denne od 7-13 hod. za 470,- v hrubom a som rada, že mám túto prácu , aj to po známosti a 10 mes. hľadaní ... Som slobodná matka bez pomoci, takže nemám na výber pri školo-povinnom dieťati.... však ju nebudem robiť celý život.